Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti egyetértetek a 60...

Anyukák! Ti egyetértetek a 60 éves védőnőm véleményével? "A baba ha jóformán csak üveges bébidesszertet és bébikaját eszik, az olyan mint ha mi felnőttek mindig mirelitet ennénk! "

Figyelt kérdés

Mert ha igen akkor az nekem nagyon nagy pech,mivel az én 7,5 hós fiam imádja az üveges dolgokat:-(

Az én főztömet meg kimondottan nem:-(


2012. júl. 4. 10:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a kérdésből megint "háború" lesz, mert van aki tényleg így gondolja, és van, aki nem.

Az enyém is sok üvegest elfogyasztott. A gyümölcsös dolgok sokkal gusztábbak sztem is, meg az ízük is jobb. A főzelékeknek mondjuk megvan az a "konzervgyár" íze, de ha a baba ezt eszi szívesebben, hát hajrá. Én is elengedtem a fülem mellett az ilyeneket, és azt adtam neki enni, ami jobban csúszott. A bébik ízlése sem egyforma.

2012. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem hazit is es uvegeset is evett a kisfiam. De pl. az almat, kortet, barackot csak ugy ette meg hazilag, hogy ugyan ugy keszitettem el neki mint az uvegeset. Nyersen lereszelve nem ette meg es fjat tolle a pocakja. Igy felkockaztam es ici-picit megparoltam a gyumolcosket majd a turmixgepbe turmixoltam 10 percig igy ugyan olyan pepes lett es olyan allagu mint a baba kaja. Igy meg fagyasztani is lehet. Tehat az ember megparol egy kilo kortet, leturmixolja, kis dobozokba teszi es nincs gond a reszelgetessel minden nap. :) Az almahoz en adtam egy kis cukrot habar ezert lehet van aki megkovez mert az parolva kicsit savanyu. Kombinaltam is oket.

Amugy ezek a babakajak mar nincsenek tartositva meg teletomve mindenfele adalekkal. Sterilizlajak oket fozessel. Igy nem hinnem, hogy a bolti agyonpermetezett dolog jobb lenne. Kertje nem mindenkinek van es biot sem engedhet meg maganak mindenki. Ettol fuggetelnul nekem az a velemenyem, hogy meg kell talani az arany kozeputat. Azert ne add fel kerdves kerdezo. Majd idovel megfogja szeretni a te foztodet is. Ilyenkor meg olyan kis valogatosak. Kisfiamnak meg 15 honaposan is volt olyan uveges kajaja amit szivesen evett. Ez volt a bolognai spagetti meg a parolt zoldsegek sult baranyhus darabokkal. Ezt a kettot imadta. Aztan ez is elmaradt mert szivesen ette mar a mi kajankat.

2012. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a babakajáknak mindegyiknek van egy "egyen" íze. Mivel legtöbbe raknak rizskeményítőt.


Én nem szólok meg senkit, de a véleményem, hogy az üveges kaját megvenni mindennap, sokkal drágább, mint megvenni 1 kg zöldséget vagy gyümölcsöt. Sokkal többet ellehet készíteni belőlük.

Sokszor van botrány is bébiételek között, hogy nem megfelelően állították elő.


Nekem csak egy pl. 4 hós ételbe van már málna és eper. ok, hogy a magokat kiszedik, de épp ez is kémiai úton történik. És, ha jól tudom-bár lehet nem-akkor az epernek nem csak a magja allergizál, hanem a hisztamin tartalma.

2012. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

3. bocs, hogy kötekedek, de mondd már el, hogy lehet kémiai úton eltávolítani a magokat? :)

Újabb Nobel-díj várományos vagy?

2012. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Persze, elsősorban azt kell figyelembe venni, hogy a gyerek mit eszik meg, éhezni ugyanis nem éhezhet. Viszont ha az ember elkezdi nézegetni a polcokon a bébiételek zöldség- és gyümölcs összetételét, igencsak elgondolkoztató... Pl. egy cukkinifőzelékben csak 28% a cukkini, a többi víz+adalék. Vagy a gyümölcsös desszertben csak 50% a gyümölcs, a többi szintén víz és mindenféle keményítő, pehely, stb. Mennyivel jobb, ha frissen pürésíti az ember a friss gyümölcsöt! Vagy amikor tudom, hogy a főzelékben csak az általam belerakott dolgok vannak, és nincs még agyon sűrítve, hogy nőjön a tömege... De mondom, első a baba, én viszont mindenképpen megpróbálnám rászoktatni a házi főzésre. Megjegyzem, az enyém is ette vegyesen az elején, de amikor megnézegettem az összetételt, akkor elsősorban főztem utána. Másrészt szerencsére az enyém jobban is szerette az én főztömet.

Szóval nagyjából osztom a védőnőd véleményét. Ettől függetlenül nem árt meg, ha néha kap üveges bébiételt is. De később könnyebb lesz a házi kosztra szoktatni, ha a tiédet eszi.

2012. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A % elemezgetése igencsak tévútra vezethet ám. Ha leszedsz egy almát a fáról, bizonyos %-a annak is víz és gyümölcscukor meg almavelő. És ha süríted a tányéron vmivel, hogy ne fájjon a baba hasa, akkor már kb ugyanott vagy, mint ha a boltban vetted volna, legfeljebb olcsóbb és a saját ízlésed szerint készült el. Ez persze nem utolsó szempont, de azért a ló másik oldalával is vigyázni kell.
2012. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek. A bébidesszertben egész biztos igaza van, de a bébiételeknél nem gondolnám 100%-ban. Vannak jobban, rosszabbak. A helyedben én becsempészném a házikosztot a bébiételbe, és növelném a mennyiséget apránként. Az a jó, ha többféle ízvilágot ismer, mert előbb-utóbb jön a menza és nem fog enni. Sajnos ezt én megszívtam a lányommal, 1 évig nem evett az oviban ebédet. Ő is bébiételes volt. A fiammal már sikerült a házit megszerettetni, vele meg a bébiétel csúszik nehezebben, de azt is megeszi nagy nehezen. Kicsit fel szoktam őket javítani:) Esetleg mát kóstoltathatod a ti ételetekből, hiszen azt kell megszoknia, és azért az mégis jobb, mint a sótlan-ízetlen babapép.
2012. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért amikor a bébiételen feltüntetik az ivóvizet, mint összetevőt, egészen bizonyos, hogy nem az alma természetes víztartalmára gondolnak, hanem a külön hozzáadott vízre. Másrészt nagyon sok üvegen látom, hogy a gyümölcstartalom egy része almalé hozzáadásában merül ki.
2012. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

végülis egyetértek, mondjuk nem a mirelithez hasonlítanám.

az üvegesben sok hozzávaló módosítva van, pl. a husokat is ezért lehet 5 hónapos kortól adni, marha hús van már 6 hós üvegesben és ugye ott vannak az aprómagvasok is amiket szintén jóval előbb lehet üvegesben adni mint egyébként hisz kivonják az allergén anyagokat. pont ezért egy csomó ízt újra kell kóstoltatni majd ha a rendessel találkozik

2012. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is igy volt a fiam! De én elkezdtem belekeverni az üvegesbe a házi kosztot! aztán szép lassan egyre több házilag készitett dolgot adtam kevés üvegessel és végül el is hagytuk..nem árt ha megszokja az izeket sztem..feltételezem Te is ugy is fözöl mindennap..anyagilag tényleg nem éri meg a bébiétel.

Probáljmeg krumplit almát meg csirkemellett megfőzni és összepépesiteni,nekünk ez volt az első olyan amit megevett bébi étel hozzáadása nélkül! Tényleg fincsi:)

De azért nem hasonlitanám a mirelit kajáhoza bébi ételt mert a mirelit kaja tartósitószer,szinezék meg csupa mű dolog ezekbe a kajcsikba meg nem tesznek ilyeneket!

2012. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!