Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlacot felírja az orvos...

Sinlacot felírja az orvos közgyógyra, ha a baba tejallergiás?

Figyelt kérdés
Gasztrón még nem jártunk, tehát papír nincs róla, de csúnya kiütései voltak a joghurttól.
2012. júl. 3. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 éves kor alatt nem kap közgyógyot.
2012. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak ha van igazolványotok.
2012. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi azt elfelejtettem írni, hogy van közgyógy igazolványunk, mert koraszülött volt.

És köszi az eddigi válaszokat!

2012. júl. 3. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Babák témához írtad. Tehát biztos nincs 2 éves.

A közgyógyhoz kell tartós beteggé nyilvánítás, emelt családi stb. Ez 2 év felett jár.

Sinlacot kaphatsz olcsóbban, ha jártok gasztón, megállapítja, hogy tejallergiás és felírja.

2012. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk születésétől van közgyógyunk,emelt családink stb.,ez most új hogy 2 év felett jár?
2012. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
15 hónapos (végül is lehet, hogy már inkább nem is annyira baba) és azért kaptuk meg születésekor az emelt családit és a közgyógyot, mert 1500 gramm alatti súllyal született. Egyébként egészséges, leszámítva a még vizsgálatokkal nem igazolt tejallergiát. Ezért vagyok dilemmában, hogy a tünetei alapján kaphat-e ilyen tápszereket közgyógyra. Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy a Sinlacot egyáltalán fel írhatják-e közgyógyra.
2012. júl. 3. 13:27
 7/12 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Újraolvastam a válaszodat és így már oké, hogy akkor mégis el kell mennünk a gasztróshoz igazolásért. Köszi még egyszer!
2012. júl. 3. 13:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi: 1. válaszolónak szólt az előző komment. :-)
2012. júl. 3. 13:33
 9/12 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok.Nekünk fejlődési rendellenesség miatt van közgyógyunk,semmi gasztronómiai betegségünk nincs.És a gyerekorvosunk csak azért írta fel a lányomnak,hogy kóstolja meg,hátha ez is ízlik neki,illetve kicsit szorulásos volt.De persze ez már 6 éve volt azóta nem tudom hogy adják-e közgyógyra.Az orvosotok meg tudja mondani,vagy a gyógyszertár.
2012. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem gasztronómiai,hanem gasztroenterológiai.
2012. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!