Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodt babák anyukái, hogyan...

Nyugodt babák anyukái, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

A kisfiam születésétől fogva nagyon anyás volt, mindig vele kellett foglalkozni, most 2 éves, mostanában kezd egyedül ellenni. Azt gondoltam, minden csecsemő ilyen, a 3 hónapos kislányom azonban pont az ellenkezője. Nagyon ritkán sír, és órákat elvan a járókában, nézegeti a fényeket meg ilyesmi. Én meg közben végzem a házimunkát vagy játszom a naggyal, de közben úgy szeretnék vele is lenni! Nem tudom azonban, hogy jót teszek-e neki azzal, ha kizökkentem a kis nézelődéséből azért, hogy csörgőzzek meg énekelgessek neki. Ha fölé hajolok, beszélgetek vele, annak nagyon örül, nagyokat mosolyog, de ha elmegyek, egy hangja nincs, nem is hiányol.

Ti hogyan csináljátok? Megvárjátok, amíg a pici jelez, hogy igényli a társaságotokat, vagy ha. Köszönöm!



2012. júl. 5. 12:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most is, mire ezt megírtam, elaludt a járókában. A fiam ilyet se csinált soha.
2012. júl. 5. 12:02
 2/13 gabszem ***** válasza:
szerintem örülj hogy ő ilyen nyugodt baba és hogy tudsz mellette mást is csinálni. Majd szól ő hogy ha igényli hogy többet foglalkozz vele. Most van abban a korban amikor szivesen elnézelődik.
2012. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, semmit nem fog magába fojtani. :) Ha rád van szüksége, akkor azt bizony jelezni fogja. Az én lányom kifejezetten utálja, ha megszakítom az időtöltéseit. :)
2012. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nyugi, szólni fog, ha kellesz neki :) tipikus 2. gyerek :) Nekem is az első 2 éves koráig a nyomomban járt mindig, a kicsi meg tök jól el szokott lenni magában. Ha valamit akar, mindig odajön hozzám.
2012. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most már nagy a lányom,de nagyon nyugis volt.Amikor szabadidőm volt,és ébren volt akkor foglalkoztam vele,játtszadoztam,csörgőztünk,csikiztem mag hasonló.Hagytam neki,hogy egyedül is elszórakozzon,mert ha nem hamar rámcuppant vólna és akkor lőttek a nyugis egyedül is elvan babának.
2012. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon jól csinálod! Így kell!!:)

Örülj neki, hogy ilyen nyugis, az én kisfiam is ilyen, bár mostmár bújós is lett (1éves :)), de nagyon sokat elvan "egyedül" is, miközben csinálom a dolgomat. Igaz, ott van mindenhol, de lefogalja magát, míg főzök, tereetésnél "segít", vagy autókázik közben.

Sőt!! Mostmár nagyon fel tud háborodni, ha beleszólok abba amit csinál, tehát megzavarom valamivel, vagy odamegyek, nem engedi,hogy én belepiszkáljak :D

2012. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Két gyerkőcöm van, mindkettő nyugodt természetű a kezdetek óta. Bár a fiacskám már lassan 4 éves, az ovikezdés óta kicsit lükébb, de ennél sokkal rosszabb is lehetne. A kislányom 5 hónapos lesz, ő is nagyon nyugodt baba, ritkán sír. Próbálok vele is foglalkozni, de egyébként ő is elvan egyedül. Berakok a kiságyba játékokat, azokat birizgálja, nézelődik, magyaráz egész nap. Azon csodálkozom, hogy ezt az embertelen hőséget is bírja, meg sem kottyan neki, pedig 29 fok van a lakásban.
2012. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom jövőhéten lesz 9hónapos, ő is ilyen kis nyugodt baba születésétől kezdve, nem nagyon igényli, hogy foglalkozzunk vele eljátszadozik magának, kúszik-mászik nézelődik. Sokat van bekapcsolva a Duck Tv, imádja. Ha elkezdek vele játszani akkor legtöbbször nem is nagyon foglalkozik velem, ha véletlenül érdekli is akkor is pár percen belül megunja. Szóval teljesen jól elvan a kis világában. Viszont ha már szüksége van rám, akkor egyből jelzi, nyűgösködni kezd. Én nagyon örülök hogy ilyen kis nyugodt. Őszintén megmondva nekem is mindig olyan lelkiismeret furdalásom van, mert úgy érzem nem foglalkozok vele, na de mit csináljak ha egyszerűen nem igényli.
2012. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen mai napig. 1 éves lesz, most estünk át a szorongásos időszakon. Talán ez volt a leghúzósabb vele, tényleg semmit nem tudtunk csinálni, de hamar lement!


Szóval én mindig ott voltam mellette, de nem foglalkoztam vele. Persze a kötelező 1-2 óra összetéve egy nap az megvolt. Hagytam, hogy felfedezze a világot körülötte, játsszon, ellegyen magával. Szerencsére mai napig leül és elfoglalja magát.


Nálunk lassan kezdődik a "látványosan halálra unom magam" korszak, amikor még mi se leszünk jó neki.

Őszintén szólva emiatt alig várom, hogy 2 éves legyen és bölcsibe mennyen. Nem lesz ideje unatkozni.. sajnos ilyenkor már nehéz lefoglalni bármivel is!

2012. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom békén hagyni, amíg akarja. :)
2012. júl. 5. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!