Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólag anyatejes babák...

Kizárólag anyatejes babák anyukái, mikor kezdtétek babátoknál a kóstoltatást, ill. a hozzátáplálást? Mivel kezdtétek? Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a lánykám, de már mindenki azt mondja, kezdjem el a hozzátáplálást, mert nagy, és kell neki. 71 cm, és 8,5 kg. Csak szopizik. Hetente 20-25 dkg-ot hízik.

Köszönöm a segítségeteket!


2011. jan. 13. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Vedonod, orvos mit mond? Szerintem heti ennyi hizas egyaltalan nem keves ennyi idosen. Mi 6 honaposan kezdtuk, reszelt alma levet kostolta, majd egyutt a reszelt almaval a levet. Mindig annyit adtam nemi, amennyit elfogadott. A tizoraival kezdtuk a kostoltatast, es igy ezt az etkezest valtottuk ki eloszor.
2011. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtük, mostanra már mindent eszik a fiam (15 hónapos), kivéve a gombát és mogyoróféléket.
2011. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi 5 és fél hósan kezdtünk enni, mert azt gondoltam, nem elég neki a tejcsi. (utólag rájöttem, ez nem volt igaz.) Mármint hogy éhes. Ez annyira nehéz volt nálunk, mert ő egy kimondottan rosszul evő, keveset hízó baba volt. (írtak fel neki tápszert, de azt nem ette meg egyáltalán. szerencsére így maradt végül csak anyatejes.)

Szóval igazából lassan ha úgy gondolod, kóstoltathatod, nálunk nagyon lassan ment, székrekedése volt mindentől. Kb. 2 hó alatt sikerült egy étkezést kiváltani. 2 hét után visszaálltunk a csak anyatejre, és volt két hét szünet. Utána újra elkezdtem.

Amúgy meg azzal ne foglalkozz, hogy ki mit mond. a hízása nagyon jó, és ha éhes lenne, tuti reklamálna.

Meg ha eli is kezded, csinálhatod úgy, hogy nem az a cél, hogy kiváltod az étkezést, csak hogy kóstoltatod. Tehát nem éhesen, hanem szopi után kínálod meg. Így később váltod ki az étkezéseket.

2011. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan,de még nem hozzátáplálni,csak kóstoltatni.Eddig a krumplinál és az almánál tartunk,3-4x adtam neki egy kicsit kb.kétnaponta,tejjel összekeverve,és amikor megszokta jött a következő íz.
2011. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük: répával, krumplival, csirkehusival, brokkolival, egyszóval zöldségekkel. Addig csak anyatejes volt és havonta majd egy kilót hízott. A hízása a hozztápláláskor kezdett lelassulni! 3 hónapja stagnál a súlya...
2011. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 hónaposan, nyáron, őszibarackkal.

Pár nappal a 6 hónap betöltéses előtt. Barackot ettem, és kinézte a számból. Így hagytam, hogy összeszopogassa. Alig tudtam elvenni tőle! Így turmixoltam neki belőle egy picit, és fokozatosan vezettem be.


Amúgy a 11 hós lányom még most sincs ekkora, mint a tiéd :)

2011. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:))))

Köszönöm szépen, hogy írtatok!

Almát kóstoltattam vele, de csak egészben, hogy szopogassa. Ízlett neki. :)

Étkezést még nem szeretnék kiváltani, örülök, hogy szopizik, mert sajnos 8. hétig kiegészítésként tápit kapott.

Védőnő mondta, hogy az almát elkezdhetem, majd két hét múlva alma+krumpli. De hát én nem sürgetem.

Köszönöm még egyszer, hogy időt szántatok rám!!

2011. jan. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!