Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fektetitek le a babát...

Mikor fektetitek le a babát aludni este?

Figyelt kérdés
Sok ember írja,hogy este 7 után indunak sétálni a babával. Az én kisfiam 11hónapo de legkésőbb fél 8-kor fürdés aztán vacsi és alvás. De sokszor már 7-kor alszik. Mindenki más későn fekteti a gyereket vagy nálunk álmosodik el nagyon korán?
2012. júl. 5. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is fél 8 kor viszem fürdeni utána kajcsi és alvás.Nem is tudnám később vinni mert ilyenkor már nagyon fáradt,főleg most h minden nap pancsizik:D
2012. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy meleg miatt kitolódott az esti lefekvés ideje,este 9-ről 10-néha 11 óra mire elalszanak.Lehet nálatok hűvös lakás.
2012. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
4 hónapos babám van. Mi is csak 7 után megyünk ki sétálni ilyen melegben, utána még itthon játszik egy kicsit, aztán eszik, utána fürdés. 11 előtt nem kerül ágyba, de nem is baj szerintem, legalább reggel tovább alszik. Én egyébként soha nem voltam a szigorú napirend híve, eljön majd annak is az ideje, hogy óracsörgésre kell kelnie, 8-ra odaérnie az iskolába, délben ebédelni stb, addig meg kiélvezzük, hogy nem kell állandóan az órára nézve kapkodni, hogy úristen most fürdés idő van, nehogy már 5 perccel később fürödjön.
2012. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ma fél 10 volt de miota világos van este max 9kor tudom ágybadugni..ami nálunk fura hogy minél később alszik elannál korábban kel reggel:)

11hós korában tél volt és nálunk is 8kor már ágyban volt!

2012. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10hónapos a fiam.Este 7-fél 8 fele kidől.Nem is tudnám később lefektetni.
2012. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom, és elég változó az alvási szokása.

Most a meleg miatt 5 körül megyünk le, de van, hogy később. Ma pl fél 8-kor jöttünk haza, fürdött, vacsorázott és 9 után nem sokkal már el is aludt, mert napközben nem aludt semmit sem.

Viszont ha nagyon pörög, vagy várja apát haza, van, hogy 11-kor még kínlódok vele, hogy végre aludjon.

Ha elalszik, akkor 12 órát egyhuzamban, tehát ebből a szempontból nem baj, ha 9-10 körül alszik el, mert akkor reggel 9-10 körül kel.

2012. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
lassan 17 hónapos a kisfiam és szinte percre pontosan 21 órakor tesszük le aludni és hála Istennek alszik is
2012. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9 hónapos a lányom, 7-kor fürdés, fél 8-8 között elalszik.
2012. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

18 hónapos a kisfiam, és egy igazi éjjeli bagoly! Este fél 10-10 kor alszik el, de előfordul néha, hogy csak 11-kor. Ébredés viszont reggel 9 és 10 között! Sokáig csináltam, hogy ágyba dugtam hamarabb, fürdettem 7-kor, fél 8-kor, de akkor sem aludt el, viszont közelharcot vívtunk egészen 10-ig, mert menni akart játszani, nem volt álmos.

De nem ismeretlen számomra a ti esetetek, mert az első gyermekem viszont minden este aludt 8-kor, ő más típus volt. Ő viszont reggel 7-kor legkésőbb már ébredt!

Akkor azt hittem, ez csak szoktatás kérdése, de nem: a piciknek is megvan a maguk kis bioritmusa, és bizony ők sem egyformák.:)

2012. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-fél 8 körül fürdik, utána 8-fél 9 körül van alvás. 16 hónapos, ilyenkor mi 5 után megyünk ki, kint vagyunk fürdetésig. A vacsi is csak valami könnyű, úgysem eszik rendesen.
2012. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!