Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hánykor fektetitek...

Anyukák, ti hánykor fektetitek le a pici babátokat este? Mi 5 hetesek vagyunk.

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9-kor fekszik le. 5 hónapos.
2010. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagylányom már hat éves,de mikor kicsi volt akkor volt egy megszokott rend: 7-kor fürdés,aztán vacsi és legkésőbb 8-kor fekvés!A mai napig így van ,kivéve most,hogy nyári szünet volt!Hétfőtől visszaáll a régi rend!Nálunk ez nagyon bevált!Most 22 hetes kismama vagyok,de úgy gondolom a kisfiunknál is ugyanígy fogom kialakítani a rendet! :)
2010. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az én 6 hetes babómat 10-11 közt tesszük le aludni. (Általában 2 körül kér enni éjjel, meg reggel 7 táján).
2010. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mi általában fél kilenckor fürdetünk és mire elalszik biztos van fél tiz,és igy csak négykor kel szopizni, aztán meg nyolc körül, talán jobb lenne korábban lefektetnem,de lehet akkor többször felkelne éjszaka...
2010. aug. 24. 16:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél 8-kor fürdik, 8-kor alszik. Így van ez újszülött korától, és lassan már fél éves.
2010. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az én babám nagyon kis súllyal jött ki a kórházból, 4 hónapos koráig szigorúan 6* evett. Ha este 7-kor fürdött, akkor legkésőbb 9-kor evett, letettem aludni, és mire én is lefeküdtem volna 11 óra körül, már semmi értelme sem volt, mert éjfélkor megint költeni kellett enni. Szóval volt, hogy 1 órakor feküdtem éjszaka, 4-kor ébredt megint. Hulla voltam. Ezért kb. ennyi idős kora körül, mint a tiéd most, előrehoztuk az esti etetést, legkésőbb 8 órakor evett, utána aludt, majd 10 órakor kelt, fürdött és 11-kor vacsorázott. Legkésőbb 11.15-kor már aludt. Így én is tudtam pihenni, ő pedig tudta, hogy fürdés után olyan alvás következik, amikor már nem kell felkelni. Lassan megszokta, hogy 5 körül kelt reggel. Mikor már stabilan aludt 6-7 óráig, kb. 5 hónapos kora körül, akkor kezdtem el előbbrehozni az esti fürdést. Most 7 hónapos, már 9 óra körül fürdik, 10 óra előtt már le van téve aludni. Ha hamarabb teszem le, éjjel 2-3 óra körül felébred és egyszerűen nem alszik, és nem is eszik. Csak ébren van. Kb. 2 hete már reggel 8-ig alszik, azt hiszem eljött az ideje, hogy pár perccel megint előbbrehozzuk az esti lefekvést. Mi csak így tudunk variálni.
2010. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok!


A lányom már két hónaposan végigaludta az éjszakát.8-kor feküdt,de hétnél hamarabb sosem kelt fel!Szerintem egy próbát megérne!És egy idő után mikor megszokja a kis belső órája a rendet,ő maga fogja igényelni a "korai" fekvést!

25 éves vagyok és nem gondolom,hogy konzervatív lennék,de egy babának igenis ágyban a helye 8 körül!Ha mégis felébredne,akkor a sötétben megeteted,úgy hogy nem kezdesz el gagyogni neki,aztán mehet vissza aludni! :)

Hamar hozzászokik majd,és megjegyzi mikor éjszaka van akkor alszunk,ha nappal akkor itt a "játék" ideje! :)


(egy 6 éves kislány anyukája,22 hetes kismama)

2010. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nincs azzal semmi baj, ha 10 körül alszik el, jól csinálod.

Mi kislányunk kb 2 hós korig este 7-kor feküdt le (téli baba) és hajnali 3/4 körül szopizott, aztán reggel 9/10-ig alvás volt. Na utána nappal alig akart aludni, és este nehezebb volt elaludnia, kb 10 körül volt.

6 hós koráig, amíg 3-szor aludt nappal, volt, hogy 11 körül aludt el. Most 7 hós, nappal 2-szer alszik, és így meg 9-kor alszik el.

Szóval nálunk mindig változott, lehet, hogy nálatok is így lesz.

2010. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3.5 hós kislányom este 7-fél8 között fürdik, 8kor fekszik. A nappali alvások nincsenek ennyire beosztva, de az esti rutin az "szent".
2010. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5.5 hónapos a lányom, fél hétkor van fürdés(de ez csúszhat kicsit), fél nyolckor vacsi utána fekvés. De ez nálam is szentírás, hogy egy picinek legkésőbb 8-kor ágyban a helye. Akkor is leteszem ha nem annyira álmos. Akkor még játszik az alvós barátjával és elalszik amikor ő akar, de ágyban kell lenni. Ezt későbbre is így tervezem majd ha nagyobb lesz, a 8 órát kitoljuk max 9-ig. 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, reggel 6-kor kel enni, visszateszem és még 8-ig alszik. Ez nálunk így tökéletes.
2010. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!