Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merek bukósisakot adni...

Nem merek bukósisakot adni rá, mert félek, hogy ez okozna kárt benne egy esésnél. Tudom, hogy hülyeség, de?

Figyelt kérdés
Szóval kismotorhoz adnám rá, meg is vettem a sisakot, de annyira lötyög a fején. A méret tuti jó, csak előre-hátra mozog rajta, és ugye áll alatt ha bekapcsolom, egy esésnél félek, hogy megfojtja a szíj. Nektek milyen sisaktok van? lehet ha másfajtát vennék, az nem lenne ilyen??
2012. júl. 6. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A bukósisak, ha lötyög rajta, akkor nem jó a méret.:)

A férjem motorozik, tudom milyen a jó bukó:)A szíj nem tudja elvileg megfojtani.:)

2012. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ennek elölre-hátra sem kéne tudni mozogni a fején?
2012. júl. 6. 10:50
 3/9 A kérdező kommentje:

46,5/ 49 a fejmérete. Akkor milyet válasszak?

Öööö, a típus/márka érdekelne :)

2012. júl. 6. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:

A sisak akkor jó, ha pontosan illeszkedik a fejre és nem tud elmozdulni, legalábbis motoron. :)


Igazából a műanyaggal motorozó kiskollégának sem jó ha sokat el tud mozdulni a fején, mert az lenne a lényeg, hogy esésnél a sisakra ható erő egyenletesen, nagyobb felületen érje a koponyáját, így kisebb sérülést okozva. Sajna ezek a találomra készült habosított műanyag bringássisakok ilyenek. Esetleg komoly bringásboltban nézzetek körül úgy, hogy a kicsi is ott van - ott valószínűleg tartanak minőségi holmit is és tudnak adni tanácsot. :)

2012. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
MEnnyi idös a gyerek? Meg milyen motorról van szó. Mert ha kicsi gyerek és játékmotor, akkor felesleges mindenféle bukósisiak, ha meg nagyobb, de még nincs 10-12 éves, akkor rendes motorra nem engedném sisakkal sem, mert úgy is nagyon veszélyes.
2012. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 éves és pici játékmotorra kellene neki.
2012. júl. 6. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon gagyik ezek a sisakok, és motorozáshoz totál felesleges. Nem esik akkorát. Ilyen alapon adhatsz rá térvédőt, könyökvédőt, gerincprotektort.:)

Nem kell túlzásba esni.

gyök kettővel ha elesik nem lesz baja:)

2012. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azért picit túlzás a műanyag kismotorhoz bukó, nem vagy véletlenül paramami??? :))))


párom nagy járgány szerelmes, fiam is, nekik vannak veszélyesebb járgányaik, pl. quadozik a fiam 1,5 éves korától meg elektromos motorral is száguld, így neki van rendes bukója, muszáj is adni rá, az olyan, hogy belül lehet állítani a méretet így mindig pont jó rá, csak állítgatni kell ahogy nő a feje.

most már nem tudom, de talán decatlonos.

mindenesetre ha mozog a bukó akkor nem jó rá

2012. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ahhoz minek sisak?
2012. júl. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!