Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet, hogy Magyarország...

Miért lehet, hogy Magyarországon gyorsabb mozgásfejlődés normális, mint Hollandiában?

Figyelt kérdés

11 hónapos volt a kislányom, amikor a védőnőhöz mentünk (Hollandiában), és még nem mászott négykézláb, csak kúszott. Plusz felállt bútorok mellett. Amikor mondtam a védőnőnek, hogy elég lassan mennek a dolgok (a nagyfiam ilyenkor már két hónapja mászott is, ami a magyar átlaghoz képest még mindig késő egy kicsit), mondta, hogy ne vicceljek már, ilyenkor a hasról hátra + vissza forgás az elvárt. És amikor végeztünk, találkoztunk az öltöztetőben egy anyukával, akinek a kislánya 11 hónaposan tényleg csak forogni tudott.

Aztán a szomszéd kislány most lett 11 hónapos, hason már úgy-ahogy kúszik (30-40cm-t), nagyon ügyesen ül, mert ültetik, ami itt teljesen normális, de ennyi. Tegnap este mi vigyáztunk rá (nálunk volt a babaőr), és amikor átmentem cumit visszaadni, annyira nagyon furcsa látvány volt a 75 centis nagylány a kiságyban, aminek a fekvő része még teljesen magason van. Persze, hiszen egyáltalán nem áll fenn a veszélye, hogy felhúzná magát, felülne, vagy bármi ilyesmi.

Olyan érdekes nekem, hogy ez itt teljesen normális. És az még érdekesebb, hogy mint ha a babák ehhez a normához alkalmazkodnának... A sógornőm kislánya is 11 hónaposan kezdett helyet változtatni, majd 13 hónaposan el is indult!

Szerintetek mi állhat emögött, hogy itt más a norma? Magyarországon, ha egy 11 hónapos még csak forogni tud, már szakemberhez kell vele fordulni...


2012. júl. 7. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon a sok önjelölt szakember behülyíti az anyukákat, hogy pénzért mindenféle fejlesztő foglalkozásokra járassák a gyerekeiket. Ez is egy üzlet, semmi több. Az ember a gyerekéért megtesz bármit, és nem nehéz egy amúgy is túlzott aggodalomra hajlamos elsőgyerekes anyukát beetetni.
2012. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

mondjuk az furcsább számomra, hogy egy 11 hónapost egyedül hagynak otthon és a szomszéd csak a cumit visszaadni megy át, nem pedig a babáért :SSS elég felelőtlen szülők lehetnek :(


nálunk nagyon jó gyógytorna módszerek vannak, pl. dévény, katona, így korán ajánlott orvoshoz fordulni hogy ha gond van pl. izomzattal akkor azt kikezeljék.

10-15 éve itthon se csináltak semmit ha késett a mozgásfejlődés, esetleg kis otthoni tornát javasoltak

2012. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:)

Nem értem, miért lennének ettől felelőtlenek?! Letették aludni a kislányt és elmentek pár órára. Nyilván nagyon jóban vagyunk, nem most beszélgettünk másodszor életünkben! Kétszer kiesett a cumi, átmentem visszaadni. Amúgy meg hallgattuk a bébiőrben, hogy kegyeg az óra a gyerekszobában.

Témára térve, ez itt azért más, mert ez nem számít megkésett mozgásfejlődésnek! Ez a normális! Nem arról van szó, hogy nem tesznek semmit, hanem, hogy nem látják úgy, hogy bármit is tenni kellene, mert így van rendjén!


Első, nem tudom, hogy igazad van-e. De otthon pl. ajánlják, hogy ne rakd körbe a gyerekedet játékkal, mert akkor nincs motiváció a helyváltoztatásra. Ez nem kerül pénzbe. Itt ezt furcsálják, a gyerekek le vannak ültetve, és mindig körbevéve játékkal.

Ennek ellenére a 2-3 éves holland gyerekek ugyanúgy mozognak, mint a magyarok!

2012. júl. 7. 23:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem viszem őket se babaúszásra, se tornázni, se angolul nem tanítom, se olvasni, ilyenekért nem adnék pénzt :)

Ennek ellenére a lányom 9 hónaposan, a fiam 10 hónaposan kezdett járni. Nem is fejlesztem őket reggeltől estig, de okosak, ügyesek.

2012. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

"Magyarországon a sok önjelölt szakember behülyíti az anyukákat, hogy pénzért mindenféle fejlesztő foglalkozásokra járassák a gyerekeiket. Ez is egy üzlet, semmi több..."


Ezt írta az első, és egyetértek vele sajnos.:( És a neonatológus szakorvosunk is ugyanezt mondta, szóval van benne valami...

2012. júl. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Hű, de furcsa, hogy ilyen eltérések vannak, nagyon megdöbbentem.


Valószínű, hogy ott az Anyukák sem stresszelik egymást, mint Mo-on. Tőlem egy bnőm állandóan kérdezgette, hogy jár e már a kislányom, mert az Ő kislánya már 8 hósan járt

2012. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaja! Persze, itt is vannak szupergyorsan fejlődő gyerekek (nyilván), de ők úgy is vannak elkönyvelve, hogy átlag fölötti gyorsasággal fejlődnek. Más meg nem. Ennyi. De az akkor is tisztán látható, hogy TÉNYLEG lassabban fejlődnek itt a gyerekek, mint Magyarországon. És hagyjuk most figyelmen kívül a fejlesztéseket, azokról beszélek, akik nem járnak szakemberhez.
2012. júl. 8. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak gyorsan fejlődő gyerekek ott szerinted is, akkor csak más a norma. Náluk nyilván mást KELL tudni a státuszvizsgálatokon, lejjebb van a mérce és ezt szokták meg. Itt is vannak lassúbb babák, csak más az elvárásunk és nem gondoljuk normálisnak már.
2012. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy csak más a norma! Magyarországon mégsem láttam még gyereket, aki 11 hónaposan csak forogni tudott, itt egy év alatt rögtön hármat.
2012. júl. 9. 07:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Én láttam. :) Nem is egyet, és szegény anyukák csak mentegetőztek, meg tanácsokat kértek mindenkitől. A gyerekorvos teljesen ki is volt akadva emiatt. Lehet, hogy puszta véletlen, pont azzal a 3-mmal találkoztál, aki lassúbb, de 2 utcával arrébb meg gyorsabbak laknak :)
2012. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!