Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit kellene ilyen...

Szerintetek mit kellene ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

a kisfiam 6 hónapos tegnap óta 39 fokos lázban van. próbáltam a lázcsilapítókat tegnap de semmi nem használt így kivittük az ügyeletre ahol azt tanácsolták,hogy tekerjem be vizes törölközőbe vagy fürdessem langyos vízbe,valamint írtak ki erősebb lázcsilapító kúpot.

reggel 5 óta újra 39 fokos a láza voltunk délelőtt az ügyeleten mert semmi nem használ ugyanolyan lázas,erre hazaküldtek,hogy fektessem le és a tetejében még le is szidtak,hogy miért aggódok ennyire. nem tudom mit kellene tennem mert már 39,2 a láza. légyszíves adjatok tanácsot.


2012. júl. 8. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mitől lázas? Megvizsgálták rendesen?

Ha megvan a láz oka, és kezelve van a probléma, akkor nyugodj meg. Adj neki nagyon sok folyadékot, figyeld a kutacsát, borogasd, fürdesd. Ilyen melegben iszonyat nehéz lázat csillapítani, van hogy a picik magától a melegtől is belázasodnak, mivel még nem tökéletes a hőszabályozásuk. Ha nem tudod mi okozza a lázat, és nem bízol az ügyeletben, akkor vidd kórházba.

2012. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt mondta a doktor,hogy kicsit piros a torka,de nem tudja megmondani biztosra,hogy mi is lehet a baja.
2012. júl. 8. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hűteni kell a drágát. nekem a dokim azt mondta (sokat volt lázas a lányom már egy pici torokgyulladástól is), hogy 3-4 napi láz belefér, de 38 fokon kell tartani max., különben vigyen ügyeletre.

A hideg vizes fürdőt csináltátok? Nálunk bevált. Meg a vizes lepedő is.

Ha reggelig nem változik, akkor orvos. Addig is mindenképpen itasd, ki ne száradjon.

2012. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajj, én is ugyan így voltam, a kórházban az ügyeleten jól letoltak, mondtam első baba, sosem volt még lázas!

Megmutatták hogy kell lázat csillapítani!


Mexalen kúp, 4 óránként adható.

Ha nem megy le a láza 1 órán belül, hideg vízbe kell tenni törölközőt, leteríted a pelenkázóra, rárakod a babát mesztelenül, és a mellkasán körbe tekered, szorosan!

Sírni fog, mert hideg, fel kell venni ölben, 15 percig ebben a vizes törölközőben van, majd cserélni, új hideg vizes törölközőre!

Félnóránként mérni csökkent-e a láza!

Addig kell ezt csinálni míg 38 alá nem megy.

Délelőtt lázasodott be a gyerek, délután 4- kor mentünk be a kórházba, mert nem ment le a láza a kúptól, elkezdtük ezt a priznicet, hajnal 2- kor ment le a láza, addig kellett borogatni. Éjfélkor elaludt ebben a hideg vizes törölközőben a kórházban, már nem is jött visza a láza, bent tartottak 3 napig, de semmi gyógyszert nem kapott a gyerek, vért is vettek, se semmi baktériumot nem találtak, orr fül gégész vizsgálta, valami vírus lehetett, mert aznap 4 gyereket hoztak még be, mindd vizesruházták!!!


Fontos hogy igyon eleget!


Ez a vizes törölköző segít, ha durva magas láza van, ami nehezen csillapítható, azóta ezt alkalmazom ha nem megy le a láza!

2012. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most nagyon sok ismerősöm babája lázas, hasmenéses, hányós. Szerintem vírus.:( Segíteni sajnos nem tudok. Jobbulást a babának.
2012. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A legjobb a hűtő fürdő. Nekünk a doktornő azt mondta, hogy extrém magas láz esetén 2 különböző hatóanyagú kúpot is adhatunk egymás után. Vagy adsz mondjuk ibuprofén hatóanyagú kúpot és 3 óra múlva, ha még lázas, akkor egy másik hatóanyag tartalmút. ÉSSS nagyon sok folyadékot itass a babáddal!
2012. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!