Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél kis különbség (2 év)...

Akiknél kis különbség (2 év) van a babák között, hogyan oldják meg pl. az esti fürdetést a 2 évessel és az újszülöttel egyszerre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk még kisebb a korkülönbség 15 hónap, eleinte a nagyobb 7 körül már kidőlt, így őt fürdettem először, kapta a tejcsijét, aztán ment aludni, fél8-8 között fürdött a pici, szopi és ő is ment aludni.

Most már fél éves elmúlt a pici, egy időben fürdenek, a nagyobb a nagykádban, a pici mellette kiskádban. 8 körül alszanak el.

2012. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb be a kádba, kicsinek pedig bevittem a pihenőszéket.Amíg a nagyobbat megfürdettem, addig a kicsi feküdt a pihenőben.Utána a nagy mesekönyvet nézegetett a fellépőre csücsülve, vagy buborékfújózott, míg a picit elintéztem.
2012. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és addig mit csinált a pici, amíg a nagyobbikkal foglalkoztál? türelmesen várt a sorára a kiságyban:) ?
2012. júl. 8. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszerre fürdenek. Ha itthon van a férjem, akkor nagyon egyszerű az egész, ha nincs, akkor a fürdőszobába készítek mindent a kicsinek, beteszem a kádba a nagyot, gyorsan lemosom, utána viszem a kicsit is, ő a kiskádban fürdik, ott helyben öltöztetem fel, addig pancsol a nagy, majd őt is kiveszem. Az esti mese közben van a szoptatás.
2012. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb be a kádba, kicsinek pedig bevittem a pihenőszéket.Amíg a nagyobbat megfürdettem, addig a kicsi feküdt a pihenőben.Utána a nagy mesekönyvet nézegetett a fellépőre csücsülve, vagy buborékfújózott, míg a picit elintéztem
2012. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az én kicsim hihetetlen jó természet, így a legtöbbször tényleg türelmesen vár a sorára, amíg a naggyal foglalkozom. Ha meg mégsem, akkor legfeljebb sír pár percet. Igazán nem vagyok a sírni hagyás híve, de ennyitől nem lesz baja.
2012. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos tippeket
2012. júl. 8. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a pici elvolt amíg a nagy fürdött. Szerencsére jól elvan, nem egy kézbecica :D De ha mégis nyűgös volt, akkor bevittem magunkkal a pihenőszékben, és siettem.
2012. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagy megy a nagy kádba, pici a kis kádba, pelenkázót raktunk a mosógép tetejére, ott fel is tudtam öltöztetni a csöppet, majd beraktam az odakészített pihenőszékbe, aztán a nagyobbat mosdattam, öltöztettem, stb.

Most már három van, négyéves és 23 hónapos a nagy kádba, 3 hetes pici a kis kádba, csak most már nincs a fürdőszobában lehetőségem öltöztetni, viszont szemben van a gyerekszoba, oda beviszem, rendberakom, beteszem a kiságyába, közben pont rálátok a nagyokra, így nincs gond. Ha a kicsi kész van, látok a nagyobbakhoz.

2012. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak 19hónap van a gyerekeim között. Bent a khban tanácsolta a csecsemős, a kicsit későn fürdessem, így a nagy már 7-730körül fürdött, a kicsi csak 10kor(amúgy is ekkora ért haza az apja, így együtt fürdettük, ilyenkor amúgy is kelt a pici), és ahogy nőtt ügyesedett, lett aktívabb úgy jött előbbre a fürdése. 9hónaposan együtt zuhanyozott már a tesóval.
2012. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!