Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta megszültem (másfél...

Amióta megszültem (másfél éve) egyszerűen nem kívánom a férjemet. Kedves, jó apa, szeretem is, de ha a szexre gondolok, rosszul leszek. Ez valami pszichés dolog lehet? Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
Még szoptatok, ha ez is számít. A terhesség előtt állandóan szeretkeztünk.
2012. júl. 9. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb nő ezzel így van sajnos. Én is így voltam, nagyon ritkán kívántam a szexet szülés után, ez általában annyiból állt, hogy átfutott az agyamon, de mire oda került volna a sor, már nem volt kedvem hozzá egyáltalán, nem kívántam. Mindig a férjem kezdeményezett. Eleinte volt hogy 2-3-4 hetente szexeltünk 1x, aztán ez feljavult 2heti 1x-re. És már szóvá is tette többször egy idő után, hogy én sohasem kezdeményezek. Mostanában kezd egy kis javulás lenni (majdnem 3 éve szültem). Észrevettem magamon, hogy kezd visszatérni a libidóm, már néha én is kezdeményezek, de azért a régi magamhoz képest még mindig messze vagyok.
2012. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szabályosan undor fog el, ha csak rá gondolok az egészre és ez borzasztó érzés, tényleg szeretem a férjemet és nem akarom elveszíteni.
2012. júl. 9. 09:56
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Akkor én a szerencsés kivételek közé tartozom, már a szülés után 6 héttel alig bírtunk magunkkal. :-) A kislányom 21 hónapos koráig szopizott, nem befolyásolta a szexuális életünket.


Szexuálpszichológust keress fel, akár valamelyik internetes oldalon emailben.

2012. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
nem tudom mi ez, de én is így vagyok. SAJNOS!!!! sajnálom a férjem, mert olyan türelmes szegény. én meg szinte undorodom a dologtól, pedig ha nekiállunk mert beadom a derekam, akkor meg jó. 20 hónapos a lányom. ha tudja valaki a megfejtést, akkor írja le, mert engem is érdekel és úgy látszik sokan vagyunk így.
2012. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az endokrinológusom mondta, hogy szülés után általában az anyukáknak pajzsmirigy alulműködése lesz. Ez kb 6 hónap, de az esetek kisebb részében ez a pajzsmirigy alulműködés állandósulhat is, aminek egyik gyanújele: csökkent libidó.

Többek között: fáradtság, kimerültség, hajhullás, körömtöredezedés, puffadtság, szempufi reggel, rossz közérzet, depresszív-mentális tünetek, istenért sem mennek le a kilók.. stb.....

Én eleve pm beteg vagyok, és a szülés után nekem ez a dolog is felmerül. Nagyon nem volt kedvem, volt hogy össze is vesztünk ezen....(:(....

A dokim emelte a gyógyszeradagom, azóta ezzel nincs gond.

Tényleg lehet hogy ez a probléma. Egy vérvételt megér!

Az is lehet hogy vitaminhiány, vagy vérszegénység........nem biztos hogy kizárólag a te személyed a hibás, lehet a szervezeted.

Először szerintem a háziorvostól kérj egy teljes vérképet, és egy TSH-t , T3, T4 (pajzsmirigy) Mond hogy endokrin magánrendelésre mennél, és ezeket az eredményeket kell vinni. Ha jó a TSH-d (2-3körül), akkor nem kell endokrinológus. A teljes vérképből a háziorvos meg tudja nézni van-e valami hiány.

Minden jót neked! Kitartás! :)

2012. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó érzés (és közben sajnálok mindenkit persze), hogy nem vagyok egyedül. :(

Nagyon el vagyok keseredve, annyira nem megy ez az egész. :(

2012. júl. 9. 14:31
 7/21 anonim ***** válasza:
5-ös. köszi.
2012. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki, hogy 3-as TSH fiatal nőnél már sajnos nem jó, hiába engedi a labor a tartományban. Az autoimmun titereket is érdemes nézetni, nem csak a hormonokat. Nálam az egyik speciális érték volt négyszerese a normálnak, a hormonszintek még normálisak, de tudom, hogy előbb-utóbb gyógyszerre szorulok és kontrollra kell járnom.


Bocsi az offért, de tényleg lehet csökkent libidó pajzsmirigy betegség tünete. Ha ez rendben, akkor viszont mindenképpen menjetek el együtt szexuálpszichológushoz, mert lehetnek tudattalan dolgok, amiket nem ártana feltárni és feldolgozni a várandósággal, nőiséggel és a hármas helyzettel is kapcsolatban. Én biztos, hogy elmennék, nem sajnálnám rá sem az időt, sem a pénzt. A babának nagyon fontos, hogy jó legyen a kapcsolat és nem utolsósorban nekünk is.

2012. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20 honapos a kisfiam es talan most kezd jobb lenni a dolog. Nekem pl nagyon fajt a behatolas aztan mar ok volt a dolog - pedig csaszarral szultem. Megfigyeltem, hogy amiota itthon vagyok a kisfiammal azota jobb...elotte dolgoztam, gyerekeztem meg minden. Este kit erdekelt mar a sex?! Mindig az jart az agyamban, hogy en egy allat vagyok!
2012. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

én most vagyok terhes,de ájjel nappal csinálnám.. szülések uán sem volt másképp. sztem nagyon nem jó ha ennyire a gyerek uralja az életed-akár tudatosan,akár nem. el kellene gondolkodnod,h miért undorodsz? lehet h piszkosnak érzed a szexet mert h te már anya vagy? vagy h szoptatsz és akkor milyen már ha a férjed is akarja a melled? ezek lehetnek rögzült viselkedésminták,amiket otthonról hoztál. sok nő megváltozik ha gyereke lesz. de ez nem jó. ettől tönkremehet a házasságod. mindenképpen keres fel valakit.


attól h anya vagy,még nő is vagy-sőt!-és feleség. a férjednek te is kellesz. kíván attól még h anyuka vagy. próbálj elvonatkoztatni-ami nem könnyű de már nagyon sok idő eltelt a szülés óta- és amikor a gyereket lerakod,akkor válts nővé! ha önértékelési problémáid vannak,akkor is kell szakember,de sztem az a baj,h nem tudod összeegyeztetni a szexi csajszit és a gondoskodó anyát.

2012. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!