Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy másfél...

Normális dolog, hogy másfél hetes babám ha ébren van, mindig sír?

Figyelt kérdés
Pedig evett, tiszta a pelusa, megböfiztettük, megdajkáltuk, megmaszírozzuk, ha fájna a hasa, és babateát itatunk vele, ha megszomjazna. Ennek ellenére csak sír, sír, akár órákon át vigasztalhatatlanul. Mindegy, hogy kézben van vagy a kiságyban, a férjem dajkálja vagy én. Nem tudom, ebben a korban ez így normális vagy valami betegsége lehet?
2008. okt. 31. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ne adj neki babateát, egyáltalán nincs rá szüksége. Tedd mellre, akár éhes, akár szomjas, az anyatej mindenre jó. Lehet, hogy egy jó kis szopi után szebbnek látja a világot.

Az én babám csak anyatejes és gyakorlatilag sose sír.

Nem tudom, milyen gyakran eteted, de ellentétben azzal, amit a begyöpösödött védőnők és gyerekorvosok mondanak - tisztelet a kivételnek - a babák ebben a korban akár óránként éhesek. Nagyon pici még a gyomruk, nem sok tejcsi fér bele, viszont az anyatejet nem egészen egy óra alatt lebontja a szervezetük. Vagyis lehet, hogy szimplán éhes a picur.

2008. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor jöttetek haza a kórházból? Csak azért kérdezem, mert mi a 10. napon. S az elsö két nap nálunk kisebb katasztrófa volt. Idegen környezet, idegen illatok stb. Erre érzékenyen reagálnak a babák. De ha van védönöd, hívd fel és kérj segítséget!
2008. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb ok,hogy még nem indult be a tejtermelés nálad,ill. nem elég tápláló,és ezért gyakrabban kell mellre tenni,ha beáll a kereslet-kínálat,megszúnik ez a gond,és a babód is megnyugszik.Még picike,csak sírni tud,de azt nagyon,ugye? Ne félj rendbe jön minden csak légy türelmes,tudom fárasztó,és rossz hogy sír,ezért próbáld mindig a cicit ha úgy van,és meglátod segít.Csak téged ismer abból a világból,még ahogy írták minden idegen neki,ilyenkor a cici megnyugtató is lehet.
2008. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképpen kipróbálom gyakrabban mellre tenni. Reménykedem a jó eredményben :).

Egyébként pont egy hete jöttünk haza, és érdekes, de éppen az első napokban volt nyugisabb a kisfiam. Az elmúlt két nap viszont kisabb katasztrófa :(

2008. okt. 31. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt ennyi idősen. Nagyon sokat sírt, aztán 5-6 hetesen teljesen megváltozott, azóta sokkal nyugodtabb baba lett, csak ritkán sír, sokat mosolyog. Ne aggódj, biztos meg fog nyugodni a te babád is, lehet, hogy csak nehezebben alkalmazkodik a külvilághoz (legalábbis nekem ezt mondták).

3 és fél hónapos baba anyuja

2008. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A piciknél a sírás a kommunikáció jele.Valami nem jó vagy valamit szeretne.Egyébként ha részükről minden oké állandóan mosolyognak nézik,szagolják és hallják a körülöttük lévő világot.Az anyatej a cici szinte minden problémát megold.Szinte mindent értem ezalatt a kaksit ha kaka van akkor a kaja sem megy legalábbis nálunk így van.Tehát a sírás nem normális.
2008. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A három és fél hónapos baba anyukájától szeretném kérdezni, hogy mit csináltatok a picivel a sírós órákban, amitől esetleg megnyugodott?
2008. nov. 1. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!