Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhákat, hányasat és...

Milyen ruhákat, hányasat és hány darabot érdemes venni a babának, ha augusztus végén születik? Esetleg kis cipőt milyet?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, nem szeretnék sem túl sokat, sem túl keveset vásárolni!! És persze kezdő anyukaként még nem tudom pontosan, milyen ruhadarabokat érdemes megvenni és mi ér rá közben!

A válaszokat előre is köszönöm!!



2012. júl. 9. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen lesz az időjárás, akkor nem is kell ruhát venni.

Na viccet félre téve, szerintem cipő tök felesleges. Én kis bodykat rövid ujjút leginkább, de azért lehet beruháznék egy két hosszú ujjúra is, biztos ami biztos. Rugdalózó és kis napozó. Esetleg kis sapka. Egy-két zokni.

Azt hogy hányast, attól függ mit mond az orvos, mekkora lesz a baba. Tudom nem szentírás, de nekünk azt mondták nagy baba lesz, így 56-os volt a legkisebb méret, de inkább ennél nagyobbakat vettünk.

Kezdetnek vennék kb 10-10 darab bodyt és rugit/napozót és többit ha már látom hogy tényleg kell.

2012. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kis cipő tényleg nem kell. napozóból se vegyél sokat,mert 1-2hét múlva úgy sem lesz rá szükség. vegyél badykat rövidujjast,hosszoujjast! 56-62est) és persze rugikat. de ne túl vastagat. és mi sokáig használtunk hálózsákot. ebből is van nagyon vékony,meg vastagabb is. kiszokni,kissapi.


nekem főleg a badykból volt sok.és ha kapsz pamut kisnadrágot azt is érdemes venni.

rugikból egyszerre ne vegyél sokat ,mert hamar kinővi. 4-5 db méretenként elég az elején.

2012. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Esetleg még tapasztalat?

Vagy más kismamik, akik augusztus végére vannak kiírva, ti mit vesztek/vettetek?

2012. júl. 9. 11:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem augusztus végén született a babám még 2008-ban, akkor nagyon nagy hőség volt. A legtöbbet rövid ujjú bodyban volt rövidgatyóval, vagy anélkül, meg kis zokni, de az sem mindig. Éjszakára hosszú ujjú rugdalózó és nem takartam be (5 db). 4 kg-os, 52 centis babám született, az 56-os méret még kb. 1 hónapig elég volt neki. Szerintem elég kezdetnek 5 db 56-os és 5 db 62-es body. Ha nagyobb baba születik, akkor gyorsan kinövi, meg biztos fogsz kapni is. Jó ha van 1-2 vékonyabb kocsikabát, amit hűvösebb időben ráadhatsz, meg ugyanúgy hosszabb nadrág vagy rugdalózó. Én nadrágokban meg rugikban azokat szerettem aminek lábfeje volt, mert így nem kellett külön zokni ráadni. Praktikus az ujjatlan rugi, mert alá adhatsz rövid és hosszú ujjú bodyt is. Vékony sapka a kis fejére 1-2 db. Egyébként szerintem 56-os méretből elég, ha 5-5, max. 10 darabot veszel mindenből és legyen néhány 62-es méret is. Cipő egyáltalán nem kell még.
2012. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Body-k, 56-os méret:

ujjatlan: 3 db

rövid ujjú: 4 db

hosszú ujjú: 4 db


Vékony, hosszú rugi, 56-os: 3 db

Vastagabb, hosszú rugi 56-os: 2 db

Ujjatlan, vékony rugi 56-os: 2 db

Napozó, azaz rövid ujjú-rövid szárú egybecucc :), 56-os: 3 db



Pólókat, pulcsikat fölösleges venni, csak kilóg a dereka, ide-oda húzni rajta, nem kényelmes, ahogy a nadrágok sem, majd ha jár...


Bőven elég valószínűleg az 56-os méret, kivéve ha nagyon nagy babát jósolnak, az enyém 55cm-rel született, de nagyok voltak rá az 56-os ruhák, vettem is pár 50-eset, mert idétlenül nagy volt és szerettem volna pár pontjóruhát :) is Neki.


textilpelusból 5db volt nálunk kezdetnek, olyan 12-15 db lett elég végül, ha nem akarsz nagyon gyakran mosni.


Zokni kell még, cipő nem hinném, max dísznek, de szerintem fölösleges, ha hideg van, úgyis egybeuccot érdemes ráadni, azaz ilyen szőrös, nem nagyon vastag overált, nekünk nagyon bevált ősszel és tavasszal az átmeneti időben.


Zokninál is a legkisebb elég, a lényeg, hogy ne legyen szoros a gumija, sőt, minél lazább legyen.


Kis vékony sapi kell még, az szinte minden utcára menéskor, benti szellőztetéskor kell rá

2012. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én még annyit szólnék hozzá,hogy oké,hogy bőven elég az 56-os méret,de ettől függetlenül nem árt beszerezni pár db 62-est is badykból,rugikból,hogy ne kelljen párhét múlva ruha után rohangálni. főleg,hogy ha nagy babád lesz.az enyém pl: 56 cm-rel született,ezért aztán pláne nem voltak jók sokáig rá a ruhák..!
2012. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is aug végén fogok szülni,most rohanok,csak beírtam,h meglegyen a kérdés és majd este megírom miből mennyit vettem,aztán egyeztetünk :)


Üdv!

2012. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már sokan leírtak mindent, amire szerintem még figyelj, hogy hogyan záródnak a ruhák. A legjobb, ha elöl végig patentos. Illetve a boríték vagy csónak nyakú bodyk szerintem jobbak, mint a patentosok. Nekem nem elég a 10-12 textilpelus, nekem van vagy 30-40. Mondjuk az én lányom sokat bukik és gyakran cserélem a textilpelusokat, mert idegesít, ha már koszos. Én miután megszületett májusban a lányom jöttem rá, hogy hiába ujjatlan rugikat vettem, ha belül plüss! A kislányom egyébként 48cm, 3800g volt. Az 56-os pont jó volt rá, kb. 6 hetes koráig voltak rá jók. Most 2 hónapos és úgy látom, hogy pár hét és a 62-es is kinövi.
2012. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi,tegnap este már nem volt időm...

Szóval nekem is első baba,kislány...aug 27-31 körül érkezik elvileg

Amit már megvettem:

56-os body hosszú újjú 15db

56 rugi pamut 2db

56-os plüss rugi kantáros és normál 9db

56-os kocsikabát 1db

én vettem egy minni egeres cipőt (de ez csak flanc tényleg...nem sok értelme van)

kiszokni 6pár

kissapi 2 db

62-es hosszú újjú body és rövid újjú vegyesen: 20db

62-es plüss rugi 3db

68-as kocsikabát 1db

68-as melegítő 1db

textilpelus 4db

Pléd: 1 vékony 2 vastag

Még tavaly vettem 2-3 jó vastag overált a tescoba 62-es;68-as...ez is pont jó lesz...mire bejön a hideg


Szóval még pamut rugit szeretnék 56-ból 10 db-ot

62-ből,pamut min. 10 db-ot

62ből plüsst is kb annyit.

Textilpelust is még egy 6db-ot.


Nagyjából így gondolom ez kezdetnek elég,aztán majd meglátjuk.


Te mit vettél már meg ruhákból?

2012. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a listát! :)

Én amúgy augusztus 24-re vagyok kiírva és a miénk kisfiú lesz!!

Nekünk nem sok minden van még, vártunk a férjem rokonára, azt mondták nyár elején lehozzák a babacuccokat,nekik már úgysem kell, de eddig semmi...


Szóval úgy döntöttünk bevásárolunk!!

Nekünk van már:

1db kocsikabát

3db body (1hosszú ujjú,2rövid ujjú)

1db kantáros plüss rugi

4pár zokni

3db kis sapi

1db hosszú ujjú plüss hálózsák

1db karmolás elleni kesztyű kórházba

10db textil pelus

2db pléd

Ennyi.

Azért vettünk ennyit csak, mert nem akartunk fölöslegesen vásárolni így, hogy a rokonok ígértek ruhát(van egy 5éves meg egy 1éves picijük és nem akarnak többet).

De így a vége felé nem fogok rájuk várni, megveszem ami kell és kíváncsi voltam ki mit javasol!

Mert tudom, hogy úgy nőnek mint a gombák és hipp-hopp kinőnek mindent!! :)

Szóval mi a jövőhéten tervezünk bevásárolni!

Köszönöm a válaszokat!

Azért ha még valakinek van hozzá tenni valója, írjon!! :)

2012. júl. 10. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!