Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 36 hétre született...

A kislányom 36 hétre született, szív zörejekkel és azt mondták hogy ez gyakran megesik koraszülötteknél és hogy kinövi, ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Csak két honaposan vissza kellett hogy vigyem kontrolra de mire időpontot kaptam addigra pont olyanok voltak az utviszonyok hogy nem voltak járhatok, aztán elmaradt, tudom felelötlenség volt de így történt.

2012. júl. 9. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor legalább most hogy eszedbe jutott irány a doki! ezt tényleg nem hiszem el,hogy ennyire nem érdekel.
2012. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most hány hónapos?
2012. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A háziorvostól kértem beutalót de azt mondta hogy ha valami baj lenne az már kiderült volna így nem érdemes vele foglalkozni akkor mit tegyek vigyem el maszekilag vagy akkor is foglalkoznak vele ha csak ügy beviszem a korházba beutaló nélkül?
2012. júl. 9. 19:39
 4/10 A kérdező kommentje:
7 honapos
2012. júl. 9. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 34 hétre született,szintén hallható volt nála szívzörej.

2,5 hónapos korban kellett ismét vinnem,de akkor már nem volt hallható szerencsére.

Most 7,5 hós és neki is a koraszülésből adódott ez,de szerencsére nem volt komoly,bár halálra aggódtam magam akkor is.

Neki még van nyitott foramen ovale is,ami elméletileg spontán záródik majd 1 éves korig,kezelést nem igényel,de van egy kis nyílás a szívénél.

Általában minden korababánál van,ugyanis ez érett szülésnél záródik azonnal.

Ne okold magad,reméljük a lányodnál sem lesz semmi komoly dolog :-)

2012. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Nekem a koraszülött gondozóba adták rá a beutalót,mert nekünk 2-3 havonta oda is kell járni.

Nem tudom ti jártok e,ha igen,akkor ott érdemes kérni.

Én paramami vagyok,első babám is,nem lennék nyugodt ha nem nézték volna meg újra...

2012. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
legtöbb esetben igy van hogy kinövik.Nekem is ez volt a bajom,de időre születtem anno,3éves koromra nőttem ki,de semmi probléma nem volt vele.Kontrollokra azért kellett járni,úgyhogy szerintem mindenképp vidd el!
2012. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam nem volt koraszülött, mégis volt szívzöreje. 8 hónapos korában már teljesen negatív volt a szív UH eredménye.
2012. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kell beutaló ha már vizsgálták! ott az előző vizsgálat papírja, vagy záró, amin rajta van, azzal kell besétálni. persze előtte időpontot kell kérni.


nem szokott súlyos lenni, de kontrollra kell járni, 18 éves korig. szerintem ennyire lazán azért ne vedd. férjem 30 éves, fiam születése előtt volt vizsgálaton, és a fiammal kell majd visszamenniük jövőre, mindkettőjüknél nézik. igaz náluk a családban súlyos szívbetegség előfordult azért is kell nézetnie na de ha azt mondták nektek, hogy menjetek akkor nem értem miért itt kérdezed ahelyett, hogy vinnéd!

egyébként én se nőttem ki, ugye férjem se, így gondolom a fiunk se fogja, de nekem pl. semmi gondot nem okoz, nem kell járnom Uh-ra

2012. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28 hétre született a kisfiam, kamrai és pitvari sövényhiánnyal, szívzörejjel. Voltunk szívultrahangon, de most, 18 hónaposan ismét megyünk, mert a házi gyermekorvosunk, aki egyébként a kardiológusa is a kicsinek, megint hallott egy kis zörejt. Azt mondta, nem vészes, de inkább megnézi...
2012. júl. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!