Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor adtok egy héten húst...

Hányszor adtok egy héten húst a gyerekeknek? Milyen mennyiséget esznek meg? (1 éves az enyém)

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden nap kap a 10 hónapos kislányom. A meleg miatt most nagyon keveset eszik, átlag 100g megy be a húsos főzelékből. Míg nem volt a hőség, átlagosan 130-160 g között evett.
2012. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A húgom és anyukám naponta 2-szer tömi hússal az unokaöcsémet. Nézni is rossz.

A sajátomnak hetente 3-4-szer fogok adni.

2012. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem eszem húst, de a gyerek szereti, meg elvileg szükséges is neki, így elkészítem, de nem többször, mint muszáj. Ezért kérdem, hogy mennyiszer készítsek vajon neki kb. Eddig heti 3x evett húst. Két-három hetente májat.
2012. júl. 10. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Párom fizikai munkát végez. Az ő állítása szerint ezt zöldség mellett nem lehet. Szóval húsimádó. Többé kevésbé valamilyen formában majd minden nap akad otthon hús. Szóval nincsenek otthon kimondott hús napok. 1,5 éves kisfiunk akkor kap ha kér. Elég rapszodikus a dolog. van olyan amikor napokig husit kér és van, hogy el van napokig főzeléken,zöldségen.
2012. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Heti 5x minimum. Szinte mindig vagy a leves vagy a második husos.

1 fasirtot megeszik burgonya pürével, vagy Főzelékek.

1 Paradicsomos gombócot, vagy pörköltet tésztával. Rakott kel, vagy csirkecomb burgonyával. Egy alsó combot megeszik.

Ha leves van, abból 1 csirkeszárny a zöldségekkel, karfiol, répa, burgonya, zöldbab, borsó.

2012. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
A kislányom 15 hónapos volt amikor egy vérvétel után kiderült hogy nagyon vashiányos.Amikor meglátta a doktornő hogy nem minden nap kap húst úgy leszidott azt se tudtam hova nézzek.... azt mondta minden nap minimum kétszer kellene húst kapnia, reggelire szalámi, virsli...stb ebédre szintén fontos hogy ha nem is eszik sokat belőle mindenképp egyen valamennyi húst.Nagyon fontos a szervezetének.Azóta napi kétszer biztos adok húst neki.Most 2 éves és szerencsére visszaállt a vas szintje a normálra.
2012. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én arra figyeltem, hogy minden nap kapjon fehérjét (tejtermékeken kívül is). Tehát kb. heti 4-5x húst, 1-2x tojást, 1x májat. Husiból kb. 1-2 evőkanálnyit 1 éves koráig, aztán egyre többet, amennyit szívesen megevett. Nem volt sosem vashiányos a kisfiam, igaz, tejitalt iszik 1 éves kora óta (előtte tápszeres volt) és abban is van vas meg mindenféle vitamin és ásványi anyag.
2012. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindennap kap husit, van amikor sajtot, vagy tojássárgáját kap a főzelékhez. Kb. akkora adag, mint amennyi a kis Danonino-s pohárba befér. Vagy Aventes pohár félig, tehát olyan 100 ml lehet max (ez a húsra vonatkozik, amit én turmixolva adok kis vízzel, ezért értelemszerűen megnő a térfogata). 10 hónapos. Most kevesebbet eszik, a meleg és a fogzás miatt, de mikor jó passzban van, mind megeszi a főzelékkel.
2012. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudnám megmondani, de kb 5ször eszik húst. Viszont volt már olyan hét is, hogy csak 2szer evett, mert azon a héten lecsó volt meg rántott cukkini és ált. 2 napra főzök.

Eddig nagyon jó evő volt, 300grammot is megevett, pár hete viszont nem eszik olyan sokat, kb 200-220at csak.

1éves kislány.

2012. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miután bevezettem a húst heti hat alkalommal kapott egyszer pedig májat/spenótot/sóskát. Most két éves a fiam és még mindig min heti hatszor van hús étel, mert imádja: húst hússal enne, olyan, mint apuka.
2012. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!