Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem áll négykézlábra és...

Miért nem áll négykézlábra és miért nem kúszik a babám?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos, 3 hónaposan megfordult hasról hátra, 4 hónaposan vissza, midenhova elforog, még a szobából is ki tud forogni. Hason fekve nagyon magasan tartja a fejét, hogyha szemből nézem szinte a köldöke is látszik. HAson tud úgy játszani, hogy egyik kezével játszik, és csak egy kézzel tartja magát. Viszont mégsem kúszik, és a nyégykézláb sem megy, pedig szerintem elég erős lenne mindekttőhöz.
2012. júl. 10. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ráér, teljesen normális! A kúszást elő tudod segíteni, hogy számára érdekes dolgot elé teszel, úgy, hogy ne érje el, a négykézláb pedig 9 hónaposan sincs elkésve!! Nyugi!
2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De ha aggódsz, mutasd meg orvosnak!
2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a gyors választ! Szoktam elé tenni dolgokat, de ha nem éri el, akkor elveszti az érdeklődését iránta, tehát nem küzd érte.
2012. júl. 10. 21:36
 4/11 alaszka ***** válasza:
Nincs elkésve, az én lányom 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni. Van olyan baba aki ennél előbb csinálja, de ez még a normális kategória. Ha ő még akar előre menni, azon nem tudsz változtatni, max. ösztönözni tudod, hogy érdekes tárgyakat raksz elé.
2012. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 alaszka ***** válasza:
Bocsánat, azt akartam írni, hogy ha ő még nem akar... :)
2012. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lányom 5 hónaposan kúszott kemény 1 napig. Azután nem erőltette, pedig jól csinálta.

7 hónaposan mászott hátra fele és 9 hónaposan jött rá, hogy ha előre fele megy, akkor még lát is :)))

Most lesz 1 éves, küzd a járással, de szerintem még 1-2 hónap, mire a maradék egy kezével is elenged.

2012. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj tényleg nincs még elkésve vele, majd egyszercsak ráérez a dologra, rájön hogy ő ezt meg tudja csinálni és onnantól nem lesz megállás! Az én babám későn érő volt: 3és fél hónaposan emelte csak fel a fejét hason fekve, majdnem betöltötte a fél évet amikor először megfordult hátról-hasra 6ésfél hónaposan vissza is forgott. Aztán egy ideig semmi...aztán felgyorsultak az események majdnem 8ésfél hónaposan állt fel négykézlábra egy hét múlva kúszott kemény 2napig még nem töltötte be a 9hónapot amikor elkezdett mászni és pontosan 1hétre rá felállt magától és azóta nincs megállás mindig a nyomában kell lenni. Az én babám is mindig erősnek tűnt, de nehezen érzett rá a dolgokra, bátortalan volt. Erőltetni nem érdemes és nem is szabad.

Nyugi eljön az ideje :)

2012. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez pont jó így! Egyébként tök pontos leírást adtál az én 7 hónaposomról.:) A nagyobb fiam is 8 hónaposan kezdett kúszni.
2012. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Disi ***** válasza:
Egy barátnőm kislánya 15 hós koráig így közlekedett mindenhová. Úgyhogy ne aggódj, ő aggódhatott. De szerencsére semmi baja a kislányának, már 6 éves és teljesen egészséges. Érzi majd hogy neki mikor jön el az ideje. van olyan baba, amelyik nem kúszik, kihagyja ezt a lépést. Az én babóm 7 hósan kezdett el mászni, előtte nem kúszott, csak a popóját emelgette.
2012. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor várok türelmesen.
2012. júl. 11. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!