Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki segítene, hogy hogy...

Valaki segítene, hogy hogy tornáztassam a 7 és fél hós babámat, hogy megtanuljon ülni? Szerintetek kellene már aggódnom amiért nem ül? Már forog kúszik és négykézlábra áll de ha ültetem eldől még!

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Nem akarlak ijesztgetni, de én a helyedben megmutatnám gyógytornásznak mindenképpen. Nem hiszem, hogy le lenne maradva, de mi vártunk sokat, és most isszuk a levét. Ha lesz majd kistestvére a kisfiunknak, biztos vagyok benne, hogy meg fogom mutatni gyógytornásznak a kezdetek kezdetén. Inkább vidd el feleslegesen, minthogy úgy járj, mint mi!
2010. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyolc hòsan ült fel magàtòl a fiam, nem ültetgettem sosem. Kèt èves, semmi baja. Szerintem ezt nem lehet tanitani.
2010. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Nem tanítani akarnám csak tornáztatni erősíteni az izmait. Azért zavar mert a nagyobbik fiam már 6 hósan ült.
2010. nov. 28. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornászunk mondta, hogy a 8-10 hót a baba hason tölti, ez a normális. Ne ültesd, ne siettesd, mert gerincferdülést kockáztatsz vele!
2010. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a kisfiam sem ült meg soha, ha támasztottam sem, 11 hónapos volt, mikor magától felült, akkor már mászott és állni is tudott kapaszkodva. én sosem aggódtam, nem is volt vele semmi gond. az ortopéd orvosunk azt mondta, hogy 7 hónaposan még egyáltalán nem kell ülnie, és ha megerősödik eléggé a kis gerince, ülni fog magától, addig meg hagyni kell. én sosem ültettem, szerencsére a szülinapi tortájához már egyedül odacsücsült.

de ha aggódsz, vidd el egy dokihoz. bajt nem okozol vele.

2010. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

abszolút nincs ezzel elkésve!


én sem tudtam ülni, még 8 hósan sem. :)


sztem nem kell tornáztatni. ha mész a védőnőhöz leméretni 8 hós korában, akkor kérdezz majd rá.

2010. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 9 hónaposan ült fel, állni, mászni, lépegetni már 8 hónaposan kezdett, ezek jobban érdekelték, mint az ülés. Mai napig nem nagyon szeret ülni, inkább mászkál, igazi kis örökmozgó.:)

Ne aggódj, nem vagytok még elkésve. Minden baba másképp fejlődik.

2010. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg is nyugodtam! Attól félek Ő is azért nem ül mert örökmozgó lesz. Állandóan mozgásban van!
2010. nov. 29. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!