Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Hogyan...

Tapasztalt anyukák! Hogyan választottátok el anyatejes babátokat? És mennyi idős volt akkor?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

nem tudom mennyire számítok tapasztaltnak...8hónpos múlt a fiam.

4hónapos kora óta hozzátáplálok(nem tápszert!)és egy szopit se váltottam ki neki.Most úgy 1hónapja csak napi 3x szopizott,ami mára beállt 2re.Reggel és eset.Én kivártam míg maga leszokik.Mindig megkínáltam,de nem kellett neki(az utóbbi időben)Amellett rengeteg folyadékot iszik(24óra alatt 1L) szilikonos(varázs)csőrösből.Szerintem ez is közrejátszott.Napi 5x eszik,ebből 3szilárd

2009. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerencsés vagy. A fiam lassan egy éves, még nappal 3-szor, éjjel is többször (van, hogy 3-4 szer) is szopizik, pedig mindent eszik már. Kistesót akarunk, de így nem fogok teherbe esni, arról nem is beszélve, hogy nagyon fárasztó. Ha lehet, azok válaszoljanak, akik segíteni is tudnak.
2009. júl. 11. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne kínáld meg.

1 éves a fiam, ő a második és bizony baromira elfáradtam már a sok szoptatástól.

Eddig reggel este szopizott, pár napja csak este adok neki.

5x eszik szilárd kaját + fürci után cici.

De ezt sem fogja kapni csak kb 1-2 hónapig max.

2009. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

21:46 vok

Éjszaka az enyém nem kel fel pici korában arra szoktattam, hogy amikor felkelt, megsimiztem a hátát és kész. Nem cicizik és nem iszik éjszaka.

Próbáld meg, ha felébred visszaringatni, simogatni.

Ők nem azért kelnek éjszaka, mert éhesek, hanem megszokás, vagy anya hiány.

2009. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló köszönöm! Hogyan altatod el a picit (az enyém sajnos cicin alszik el)?
2009. júl. 11. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam cicin altatni, a hasamra tettem és úgy aludt el, de 1 hónapja csak leteszem a kiságyba és én is lefekszem mellé az én ágyamra (hálóban van a babaágy).

Kb 10 perc alatt elalszik, aztán megyek dolgomra...

Nappal 2x alszik még.

2009. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. júl. 11. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányom 16 hónapos. Naponta még legalább 3-szor cicizik és este is cicin altatom. Ameddig kéri, addig adom neki, mert Nekem is jó, ha Ő jól érzi magát velem.

Éjjel is felébred, de akkor már csak vizet itatok vele, mert nem akarom, hogy újra akkora legyen a cicim, mint születésekor.

2009. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most apasztottam el a tejem. 7,5 hónapos a fiam. egyik mellbimbómat gennyesre szívta és sebes lett. onnantól kezdve, míg meg nem gyógyult csak a másik cicit adtam neki. 2 hét kellett mire teljesen meggyógyult a kisebesedett cicim. aztán megint a szájába vette és egy szopi után ismét sebes lett. nem adhattam többé neki oda. a másik(nem sebes) cicim is kb, 2 hétig bírta és ez is sebes lett. csütörtök éjjel adtam neki utoljára cicit. másfél órát üvöltött, mert ő is csak cicin alvós volt. csináltam neki tápszert, amit meg is ivott(90ml-t), pedig sosem tudtam beletunkolni semmit cumisüvegből. reggelig aludt.amikor felkelt, megint kérte volna a cicit, de megint a cumisüveghez nyúltam. most már sokkal hamarabb elfogadta, mint éjjel. utána is bealudt. tegnap este már 270ml tápszert ivott és éjjel is csak egyszer kelt, akkor vizet adtam neki, de addig sírt, míg csináltam 120ml-tápot. benyakalta, aludt reggelig. reggel megint tápot adtam és már nyújtotta a kis kezeit és tömte a szájába a cumisüveget!! azóta így alszik el és nem kelek hozzá 1,5-2 óránként!!! 2 éjszaka és megszokja a te babád is.

Tegnap amikor bevettem a homeos tejapasztót majdnem sírtam, de muszáj volt!!! azt hozzáteszem a két kis fogával rendszeresen beleharapott a bimbómba.....

Sok sikert!! Én sosem gondoltam volna, h egyáltalán elfogadja a cumisüveget is!

2009. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!