Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még csak 8 hetes vagyok, de...

Még csak 8 hetes vagyok, de már alig várom, hogy megvegyük a kis ágyat, és felállítsuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi,hogy azt a hatást amikor már csak pár nap van a szülésig és akkor állitsátok fel a kis ágyat,akkor csak jobb érzés mert jobban érzed hogy jön a baba pár hét mulva. de ha most állitom fel akkor az nem lessz olyan csak most lessz jó,de mikor ott leszek szülés közelben akkor akkor már természetes lessz ot a kis ágy!De már annyira várom hogy a lakás is baba hangulatú legyen. mi a tanácsotok?
2009. júl. 11. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam kivárni, mondjuk azt sem tudom, hogy mire kellett volna várni...Folyamatosan vásárolgattam már az első hetektől kezdődően, nagyon élveztem! Meg kaptunk is rengeteg cuccot, azokat is rendezgettem. 16 hetesen pózolok az egyik képen, háttérben kiságy :-) Szerintem sok előnye van annak, hogy ne maradjon utolsó hetekre a vásárlást: folyamatosan figyelemmel kísérheted az áruházak akcióit, és kifoghatsz jó áron babadolgokat; még idejében eszedbe juthatnak dolgok, vagy mások hívják fel rá a figyelmedet; még nem vagy fáradt, sokat tudsz csavarogni, mászkálni; otthon is több energiád van pakolászni, takarítgatni; stb. Meg én amúgy sem hiszek a babonában, miszerint nem szabad vásárolgatni.
2009. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én sem hiszek a babonában nem azért irtam,csak hogy nem rontja el a hangulaott? nemjobblenne utólsó hétben felálitani?
2009. júl. 12. 00:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatos hangulatban voltam és semmit nem élveztem jobban, mint csinosítgatni a szobáját, vasalgatni a ruhácskákat (azóta sem csinálom, mert semmi időm :-)), járni a boltokat,... Hidd el, utána már nem lesz időd! Élvezd ki most, és rendezgesd nyugalomban a kis holmikat:-) Ha visszagondolok azokra a hónapokra, szép, meghitt időszak volt! Annak a készülődés, a ráhangolódás a szépsége! Ennek meg ez a gyönyörű csöppség!!!!!
2009. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ünneprontó lenni, de saját magadat óvod meg egy estleges csalódástól, ha még vársz egy kicsit. Nem babonáról beszélek, hanem a tényekről: a 12. hétig még bármi történhet ( később is, de utána már ritkábbak a vetélések). Szerintem a 12. hétig legalább várjál a nagyobb dolgok megvásárlásával. Azért elméletben már tervezheted a babaszobát, nézegess prospektusokat, tájékozódj az árakról. De rengeteg időd van még.

Én az első gyereknél kaptam kiságyat rokonoktól és úgy a 25. hét körül hozták el. ár alig vártam. Persze rögtön felállítottam, megágyaztam és nézegettem. Aztán eltettem az ágyneműt. De ezt a műveletet mindennap megcsináltam, csak nem mertem kint hagyni az ágyneműt, hogy nem porosodjon, meg fakuljon (ha rásüt a nap) stb.

Most a másodikat várom, 15 hetes vagyok, de még nem vettem semmit.

2009. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is várj még! Én nem kezdtem el az elején a vásárlást, meg akartam várni, hogy megtudjam a nemét. Aztán kb 30 héten vettünk meg mindent, de még az is korán volt mert annyi mindent kaptunk még utána, hogy jó pár ezer forintot megspórolhattunk volna. Persze, ha te tudod, hogy mit kapsz, akkor előbb is elkezdhetsz vásárolni, pláne, mert lehet pont ki is fogsz valamilyen jó akciót.

Egyszóval azért a 12 hetet tényleg nem árt kivárni, nem csak babonából!

2009. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
8 hetesen még nagyon gáz a gyerekszobát elkezdeni rendezgetni...
2009. júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A 16-18. hetet minndenképp megvárnám a vásárlásokkal, akkor van afp és egy genetikai uh. Én akkor vettem meg az 1. ruhácskát, bár utána sokáig semmit, túl sok rossz történt akkor körülöttem, a ruhácskát is megbántam... 32. héten csináltam a nagybevásárlást, addig bújtam a netet és összeírtam, hogy mi kell, kikértem a babás ismerősök véleményeét, mi az ami biztosan kell és mi az ami pénzkidobás, milyen fajta body a praktikus, milyen ruha az amit sosem használunk, mire figyeljek babakocsi vásárlásakor, melyik fajta miért jó, melyik típusú pelenka a jó és miért, milyen dolgokat kell beszerezni a gyógyszertárból és hogyan működnek, milyen a jó légzésfigyelő, hogyan működik a szoptatás, ha nem megy hol kell segítséget kérni, mit kell tenni mellgyuszinál, milyen cumisüveget vegyek, melyik fajta sterilizálás a jó, mit hol lehet olcsóbban beszerezni. Mikor és hova kell csípőszűrésre menni, mire kell figyelni az egészségével kapcsolatban, mik azok amiket nem szabad használni vagy nem szabad csinálni (komp, ültetés, ilyesmi), hogyan kell fejni, meddig lehet a hűtőben tárolni a tejet és hogyan, illetve a tápszert hogyan kell elkészíteni. Melyik gyerekorvost válasszuk a körzetünkben, kiről jó a környékbeli anyukák véleménye, melyiknek mi az "erőssége" és még sorolhatnám. Szóval rengeteg dolog van, amivel lehet foglalkozni és babás hangulatba kerülni az első két harmadban :D
2009. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
en csak babaruhakat kaptam es rendezgettem az elso hetekben, aztan meg elveteltem. Ha ne adj Isten igy tortenne veled is, tobbet egyetlen babaholmira sem birnal ranezni, Nem veletlenul nem szoktak babaszobaval meg babaruhakkal foglalkozni az elso idokben.
2009. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

mikor megtudtam , hogy terhes vagyok, rögtön elkezdtem vásárolgatni, pakolni a lakásban ezt azt, még 3 hónap volt, mikor felállítattam a kiságyat, és már megvolt szinte minden. szerintem abszolút nem rontja el a hangulatot, sőt, mikor már a kiságy is benn volt a szobában apa is hangulatba jött, elment magától venni egy-két csecsebecsét, amit 2-3 éves koráig nem fog tudni használni, de az az ő szerzeménye a kicsi fiának. de ne kapkodd el, mert , ha túl gyorsan végzel, nem leszm mit tenned utána.szerintem így normális a babavárás. persze , aki babonás annak más.

a babaruhavásárlással vigyázz, kicsit én is beleestem, számold ki mikorra jön a baba, és ha téli baba lesz téli öltözékeket vegyél, és több méretet. én a tavaszi babónak vettek egy-két téli is , tudod ez ,, milyen aranyos" szindróma. na mindegy.

boldog babavárást , és készülődést

2009. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Hagy, hogy a terhesség a terhességről szóljon az első 5-6 hónapban. Hogyan fejlődik a baba, hogyan változik a te tested, milyen a szülés stb, szerintem ne szaladj ennyire előre az időben, élvezd, hogy terhes vagy. Nem tudom, hogy mennyire érthető, hogy mire gondolok..., de remélem azért vannak akik értik :)


Írták elöttem a vetélés lehetőségét, sajnos ez nem egyedi eset. Nem kell természetesen ezen görcsölnöd, hisz jól vagy, minden rendben veletek, de azért az észszerűség és józanság nem árt ha előtérben marad.

2009. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!