Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Árverezésre váró ingatlanok....

Árverezésre váró ingatlanok. Megvegyük?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk vásárolni, és nemrég rábukkantunk néhány olyan oldalra ahol házakat árvereznek. Találtunk is olyat ami megfelelne az igényeinknek, és anyagilag is úgy tűnik jobban megérné, mint hagyományos módon házat vásárolni. De mik a hátulütői, hátrányai, kockázatai egy ilyen ház megvásárlásának? Tapasztalatok? Vett már közületek valaki ilyen házat?
2011. szept. 27. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondd az oldal címét, kíváncsi vagyok.

Én eddig csak a NAV és a Végrehajtó Kamara oldalát láttam.

Kockázata szerintem nincs, ha le van papírozva minden.

2011. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az árverésen a bankok emberkéi és részt vesznek és felnyomhatják az árat is.
2011. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
*is
2011. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban megéri ott venni házat és ha úgy érzed nyomják fel az árat hagyd abba a licitet.Nem veszítesz vele semmit.
2011. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Darcy01 ***** válasza:
40%

Van hátulütője, nem is kicsi.


Ha tartozást halmozott fel, akkor az nem névre szól, hanem az ingatlanra. Hiába írsz le mindent a szerződésbe, ettől a te terhed lesz a továbbiakban. Csak nagyon alapos utánajárás után szabad ilyet megvenni. Igaz ilyen a sima vétel során is történhet, de árverezésnél nagyobb az esélye.

Nem elég a sima közüzemi számlák leellenőrzése, mert elég sok mindent rá lehet terhelni egy ingatlanra.


Pár éve én is ingatlant vásároltam, és a közös képviselő hívta fel a figyelmemet erre.

2011. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az épület állapotával kapcsolatban könnyebben érhet meglepetés - bár igaz hogy itt többnyire csak néhány éves házakról van szó, de ha nem becsülték, vigyáztak rá akkor könnyen lehet zsákbamacska a ház egy-két eleme, hiszen aki a hitelt sem tudta fizetni az nem biztos hogy azzal fog törődni hogy ki legyen pucolva az ereszcsatorna vagy hogy ne ázzon be a pince - szóval kicsi és nagy meglepetések is előfordulhatnak. A másik ilyen dolog ugye amit már írtak a tartozások a házon, illetve én még a ház tervrajzának átnézésre hívnám fel a figyelmed.
2011. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ingatlanvegrehajtas.hu oldalon keresgéltem. Az biztos hogy mindent ellenőrizni kell, ha az ember házat vesz, de ezt egy hagyományos adásvételnél is muszáj, a mai világban ott vágják át az embert ahol tudják. Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2011. szept. 28. 18:01
 8/8 Lenuci válasza:
100%
Sziasztok.Az ingatlanvegrehajtas.hu egy kamu oldal!!!!!Ne fizessetek nekik.Én befizettem a 7ezret és minden kamu.A végrehajtásos infók kamuk,a végrehajtó nem is tud róla,hívtam többet is,még az oldalról sem hallottak!Külföldi a cég minden adata,nem is lehet utolérni őket,e-mailt sem lehet írni nekik,mert le van tiltva nekik a bejövő.Fel kell jelenteni őket.Én is ezt fogom tenni.
2016. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!