Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy ne kelljek...

Mit csináljak hogy ne kelljek az alvásához egy idő után?

Figyelt kérdés
16 hós kisfiam egyet alszik 13-15 óráig általában.az még hagyján hogy ott kell mellett feküdnöm míg el nem alszik,de utánna max 1 órára tudom otthagyni,mert utánna felkel és csak akkor alszik vissza ha ottmaradok mellett. próbálok eljönni akkor is,de azt már észre veszi és felkelne.ti mit csinálnátok?jön a tesó 3 hónap mulva és akkor nem csinálhatom ezt.

2012. júl. 11. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak, de elmúlt, pár hétig tartott. Szerintem sima anyahiány még alvás alatt is. Ha már kismama vagy, használd ki és aludj mellette.
2012. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ez nállunk már hónapok óta tart,de eddig biztam benne hogy kinövi.
2012. júl. 11. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

23 hósak az ikerfiaim, ők is csak velem aludtak két nappal ezelőttig. Akkor szépen szétszedtük a nagyágyat (két összetolt ágyban aludtak, én középen fél éjjel, és nappalra is úgy altattam el őket), apa csinált belőle két kisebbet, ami csak az övék. Elosztották hol ki alszik (szerencsére nem ugyanaz kellett mindegyiknek:-) ), azóta úgy alszanak el, hogy ott vagyok, de csak ülök és nem is figyelek rájuk, vagyis nem nézek rájuk, de látják hogy ott vagyok. (ezt is a szuperdadában láttam, hogy volt ahol így csinálják éjjelre, hogy nem nemt ki az anya, hanem leült a szobában, de nem nézett a kicsire, mégis az nyugodtabb volt, mert látta hogy ott van anya. Nekem ez jobban tetszik mint hogy otthagyom és visszaviszegetem ordítva.)Nálunk bejött, egy ideig még játszani akarnak együtt, vagy velem, de visszafektetem őket és kész. Eddig az egyik mindig fogta a kezem (az volt a kabalája), másiknak meg a fejére kellett tennem a másik kezem, ezt most elhagyom, hogy ne kelljek az alváshoz. Remélem ez után is működni fog. Most pl az előbb az egyik felkelt, már le is mászott az ágyából, visszatettem odaültem mellé, kicsit megsímogattam és visszaaludt.

Próbáld meg hogy nem fekszel mellé, csak odaülsz. Hátha. Nem is kell az ágyra, jó a földre is, én is ott ülök, onnan hangtalanabbul ki lehet jönni. :-)

2012. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az elalvással még nincs is gon,egyébként én is 2 napja csinálom azt hogy altatásnál csak odaülök majd elalszik és kijövök.ez már bevállni látszik,de 1 óra mulva felkel és akkor már kellek mellé,mert különben feláll.ezzel nem tudok mit csinálni.a pici mellett nem fogok tudni odafeküdni mellé.ezért kellene valami megoldás.
2012. júl. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!