Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az ha 11napos babám...

Normális az ha 11napos babám szinte alig alszik? Fél óra után elkezd mozgolódni és nem is alszik vissza. Egy nap 1* ha alszik 2órát.

Figyelt kérdés

Egyébként tényleg csak ilyen fél órákat.Este ha alszik egyhuzamba 3-4órát akkor utána felvan kettőt.Mi lehet a baj?Vagy ez mindenkinél így van,és majd rendeződik,mert a védőnő azt mondta ne etessem 2óránál hamarabb.Na de ha éhes?Nem tudom mit csináljak,teljesen kivagyok h én vagyok a rossz,ráadásul semmit nem tudok mellette csinálni,még csak mosogatni sem.És amikor felébred szomjas de a teát nem szereti,mindig cicit kell h adjak neki.Jól van ez így?Valaki adjon tanácsot!

Ráadásul mindenre felébred.Nem alszik mélyen.A tej biztos nem kevés mert valamelyik nap volt lefejve azt ette üvegből és nagyon sokat megevett,de akkor sem bírta sokáig.


2008. máj. 4. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak cicit adj neki, mást ne. Semmit nem jó hozzáadni, mert csak így lesz sokáig tejed, ráadásul egy védőréteget képez az anyatej a babád belein, attól lesz erős az immunrendszere, amit minden más folyadék (még a víz is) lemos. Hetek is beletelhetnek mire helyreáll. Igény szerint szoptass, hidd el úgy a legjobb. Ha fél óránként kér, akkor adj neki. A védőnők és a gyerekorvosok elég veterán nézeteket vallanak, nem kell rájuk figyelni! A háztartás megvár, tojd le.
2008. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen baromságot!Fél óránként etetni!Ha a félig megemésztett tejre ráeszi a friss tejet, gyönyörű hasfájása lesz!!!Ezt gyerekorvos mondta nekem!Bő két óra legyen két hami között!

Az én kislányom is ilyen volt, mint a tiéd!Türelem, ő egy ilyen baba...én sem tudtam semmit csinálni mellette, de most, hogy megszületett a második gyerekem, hipp-hopp van idő mindenre,ezt meg kell tanulni! Dajkálgatom, ha sír de meg kell tanulni letenni is...majd abba fogja hagyni a sírást, egy gyerek sem maradt még úgy. Nem lesz neki baja ha néha sír magában is.

Majd rendeződnek a dolgok, türelem!

2008. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor szopiztatok, amikor kér. Általában azért 1 - másfél óra eltelik, de volt hogy félóra múlva éhes volt. Adtam cicit akkor is. És nem hasfájós!!Az anyatejet már 1 óra alatt megemészti.Próbáltam a 2 órát betartani én is, de sírt. Amióta akkor eszik mikor kér, nincs gond. -kiegyensúlyozott, nem szokott sírni, csak ha fáj valamilye, ha beteg.Vidám, beszédes, jókedvű majd 4 hónapos baba.

1-2 hónap után kitapasztalod az igényeit, és tudod mikor mit szeretne.Beáll egy napi ritmus és tudsz tőle mindent csinálni. Ne keseredj el! Még minden új neki, idő kell mire megismer és hozzászokik mindenhez. Hisz a pocakodban semmi gondja sem volt és ott is akkor evett-ivott mikor akart. Ugye? Halgass az ösztöneidre, amit gondolsz azt tedd! Hidd el te tudod a legjobban mire van szüksége!:)

Jó babázást!

2008. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 gyermekem mindegyike ilyen volt, a legkisebb most 1 éves, és még mindig csak fél órát alszik napközben, 2x.

Ne ragaszkodj a "normális" baba elgondolásához,a nyum is mindig mondogatta, hogy na, most kéne aludnia 3-3 órát, aztán csodálkozott, hogy 30 perc múlva fenn volt.

Fogadd el, és próbálj egy minimális ütemtervet tartani, hogy minden nap a legszükségesebbeket el tudd végezni. Én fél évig rendeltem az ebédet, akkor mosogattam,a mikor férjem hazajött, takarítás is úgy ment, hogy 1 nap: 1 szoba :)

Szopiztasd nyugodtan, amilyen gyakran és hosszan csak kéri, nekem egyik gyerekem se volt hasfájós emiatt!

Nehéz időszak ez, sok-sok kitartást és türelmet kívánok neked hozzá, meglátod, megéri majd!!!!

2008. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen tarts kis szünetet két cici között.Pihennie kell a gyomrának is.A ciccit azért kéri mert ez a legszorosabb kontaktus közetetek és így vígasztalódik,meg így foglalkoztat téged.Ha kb fél órája evett,próbál meg neki egy kis teát vagy vizet adni.Probálgatni kell,mert az emésztésének is pihenni kell.Ha sikerülne betartani a 2-3órás evéseket,ami már így nehezebb,mert nem ezt szokja,akkor beállna neki egy rendszer és ő is nyugisabb lenne.Mivel,hogy össze vissza eszik így a ritmusa is össze vissza van,ne csodálkozz,hogy nem alszik eleget-méga he nem is hasfájós.Szerintem nagy türelemmel vissza tudod még fordítani a helyzetet.Szerintem az sem jó ha teljesen rászokik arra,hogy mindig az van amit ő akar.
2008. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!