Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ragaszkodni kell 15 hósan is...

Krisztina27 kérdése:

Ragaszkodni kell 15 hósan is még a fürdetés időpontjához?

Figyelt kérdés

Születése óta 19-kor van fürdetés de csak este 10 kor alszik el, addig még játszik, lehet ez kicsit hátrébb tolni?

Vagy már maradjon ez a fix időpont?


2012. júl. 11. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi mindig alvás előtt fürdetjük, hogy utána már ne szántsa fel a lakást, és ne legyen újra koszos a ruhája meg ő maga. Nálunk ez a rutin. Nem a fürdés időpontjához ragaszkodunk, hanem inkább az elalváshoz. De ez hónapok alatt változik, kitolódik, és a fürdést is így toltuk ki inkább.

Ahogy nő a gyerkőc, úgy egyre inkább lehetsz rugalmasabb.

2012. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan eltolhatod 1 kicsit.

Ha úgy veszed észre,hogy korábban elálmosodik,akkor majd vissza teszed a fürcsi időt.

2012. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell fixen ragaszkodni egyáltalán. Főleg, hogy most nyár van, mi 8-f9 felé jövünk be a kertből. :)

Télen is más, amikor nincs kint "dolgunk".

De hát örülünk, hogy jó hűvösebb van kint, így eszünk ágába sincs fürdetni 7 kor. Főleg, ha nem álmos.

Mondjuk nálunk f9-9 kor legkésőbb alvás van egy ilyen picinek.:)

2012. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi rugalmasan kezeljük (16 hós) a fürdés időpontját. ahogy már előttem is írták egyre jobban kitolódott. 7 óra, 7:30, 8 óra...Most, hogy ilyen meleg van ebéd után nagyot alszik, és csak 5 után megyünk a szabadba és kint vagyunk este 8-8:30-ig, ekkor fürdik, vacsizik és utána már nincs "kedve"(ereje :D) hancurozni. Ő is 10 körül kerül ágyba.
2012. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyiban ragaszkodunk a fürdés időpontjához, hogy az közvetlenül lefekvés előtt van, ez a napi rutin része, tudja, hogy fürdés után hosszú alvás jön.

1 éves kora után magától állt át arra, hogy ne legyen már hancúrozás a fürdés után, mert addig úgy volt ahogy nálatok, hogy 7-8 körül fürdés utána apa adott neki tápszert, és fél 10-kor alvás, csakhogy mindig bealudt a tápszeren, este meg nem volt hajlandó időben lefeküdni, így áttettük a fürdést 1/4 9 fél 9-re utána alvás.

2012. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 16 hónapos a fiam-
2012. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten hülyeség ragaszkodni a korai fürdéshez, ha csak sokkal később alszik el. Lefekvés előtt szoktak fürdetni. Akkor fürdesd meg a gyereket, amikor a legideálisabb a gyereknek és neked, ne az óra szerint.
2012. júl. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én születésétől nem ragaszkodtam ilyen görcsösen a fürdés időpontjához. Már újszülöttként volt +- fél óra.


És azóta sem ilyen robotként nevelem a fiamat, alkalmazkodok az igényeihez.


Meg az évszakhoz, stb...

2012. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!