Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok a nagy melegben vizet...

Adtok a nagy melegben vizet vagy teát a kisbabának?

Figyelt kérdés

4,5 hós a babám és nem tudom hogy adjak e majd neki a nagy melegben vizet vagy teát!

Éjszaka is többször fel kell és nem tudom miért. Lehet szomjas, eddig csak ciciztettem. Csak anyatejes a babám és egy kisit vonakodok attól hogy vizet vagy teát adjak neki. Talán azért, mert egyszer azt hallottam, hogy ezek lemosák a bélflóráját és akkor nem lesz annyira erős az immunrendszere. Ez igaz?


2009. júl. 12. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.Az én fiam 6hónapos és teát adok neki,de cukor nélkül.Nagyon szereti és szerintem a te babádnak is jót tesz a plussz folyadék.
2009. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat a szóhasználatért,de ez HÜLYESÉG: 4,5hós baba bizony már lehet szomjas,pláne melegben,nyugodtan adj neki forralt vizet vagy ebből készült baba teát,de lehetőleg ne cukros löttyöt.
2009. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babóm 2 hós és iszik forralt vizet néha, főleg ha kint nagy a meleg és mi pont úton vagyunk.

Hasfájós, így néha még teát is iszik, orvos, védőnő tanácsra.Szóval persze, hogy ihat, persze, hogy szomjas!

Nyugodt babázást!

2009. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem amit hallottál az hülyeség. De a melegben nyugodtan adhatsz neki, inkább babavizet, ha szomjas akkor a szopi mellett még azt is inni fogja, sűrűn kináld és iszik amennyire szüksége van . Erőltetni nem kell végülis az anyatejjel elég folyadékhoz jut, de a melegben ugye jobban izzad, és több folyadékot veszit, ugyhogy babaviz, vagy forralt viz. Ezek oltják a szomjat. A többi, tea, illetve más üditő az csak elteliti a gyomrát mert édes, de a szomját nem oltja igy beverhet 1 litert is de még mindig szomjas lesz.
2009. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha vonakodsz vizet adni, megértem, én is így voltam vele. Köztes megoldás: ha teheted, két "hivatalos" szopi között szoptasd gyakrabban, amikor pl otthon vagy olyan helyen vagy, ahol szotathatod, mert mégiscsak az anyatej a legjobb folyadék számára még. Egyébként, séta közben vagy ahol nem teheted mellre, kínáld forralt vagy babavízzel. Ha szomjas, a vizet is meg fogja inni, szerintem ne teát adj, még cukor nélkülit se. Meglátod, nemigen isznak 1-2 kortynál többet. Legalábbis az enyém még most 9 hósan is az anyatejet preferálja, a vizet épp csak elfogadja, mégsem száradt még ki. :)
2009. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyiknek se adtam semmit (szumma 3 gyerek), mindegyik nyáron volt 4-7 hónapos. Féléves korig csak szoptatom. Nem észleltem, hogy szomjasak lettek volna, nem sír, nem nyüsszög, nyugodt. 4 óránként eszik (1 hét múlva fél éves).
2009. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!