Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos tápszeres babát nem...

6 hónapos tápszeres babát nem melegben kell itallal is kínálni?

Figyelt kérdés
Nálunk sosincs nagy meleg. mostanában 15-18 fok. Szégyen, de eddig ezen nem gondolkodtam. Ha kéne, akkor honnan tudom, hogy szomjas? Enni mindig tudna. :)
2011. szept. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem kell, enyém anyatejes volt de 3-4 hónapos korától már ivott vizet.

ha meg kezded a hozzátáplálást akkor mindenféleképpen kínálgasd

2011. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már hozzátáplálok másfél hónapja, ebédre főzit tízórira gyümit kap.
2011. szept. 20. 18:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell. Hiszen a tápszer állandó összetételű, nem úgy, mint az anyatej, aminek az első része hígabb, szomjoltó. Ha meg hozzá is táplálod, még inkább adj neki inni. A nap során kínáld meg többször, majd tudja, mikor kell neki! Evés után pedig mindig kínáld meg!
2011. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónapos kora óta iszogat vizet, szintén tápszeres kb. 2 hós kora óta. Most 5 lesz pár nap múlva és minden nap igényli is a vizet, kínáld meg mindenképpen, ha nem kér, úgyse fog inni. :)
2011. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányom is tápszeres, (sajnos a kezdetektől fogva). Én már 1 hetes kora óta adok neki inni. Először csak natúr édeskömény teát kapott, kb 3 hónapig, és csak pár kortyokat ivott. Amióta hozzátáplálom, azóta többet iszik, javarész vizet. Minden etetés után kínálom, akkor csak pár kortyot kér, de rá kb 15-20 percre már többet iszik. Vagy pl egy hónapja mászik, ha eltelik egy aktív fél óra, utána is mindig kínálom vízzel. Hol többet, hol kevesebbet iszik. (Nálunk onnantól volt egyértelmű, h szomjas, h nagyon nyöszögött. Azt hittük éhes. Kapott tápszert, de pár korty után nem kérte, de a nyüszi megmaradt. Na, akkor kínáltuk teával, és egy jó fél üveggel megivott :o) ) Ma pedig annak ellenére, h hűvös volt, majd' 2dl teát megivott (előtte 3 napig csak vizet adtam neki).
2011. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám 4 hós, anyatejes, de nagyon sokat iszik. Egy nap megiszik egy kis 125 milis cumisüveggel. Van, mikor 2 és fél decit is iszik egy nap.nNéha vizet, néha mecsek baby teát.

És már 1 hós kora óta sokat iszik.

Szerintem azért van, mert túl zsíros a tejem.

ÉN onnan tudom, hogy szomjas, hogy a szája ki van száradva kívülről. De amúgy a 3 óránkénti etetések között mindig megkínálom, ha kell neki iszik, ha nem, akkor nem.

2011. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2011. szept. 20. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!