Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha "csak" elmossu...

Mi van akkor ha "csak" elmossuk a cumis üveget és nem sterilizáljuk?

Figyelt kérdés
8 hetes a kicsim.

2012. júl. 12. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

szerintem semmi, csak öblítsd ki forró vízzel a végén. Véletlenül se maradjon rajta mosószermaradvány.

Védőnőm szerint sem kell normális háztartásban sterilizálni az edényeket. Csodálkoztam is rajta...

2012. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

akkor nem lesz steril :)

szerintem azért mondják, hogy kicsi korban sterilizálni "kell" mert ha véletlen picit mosószeres marad akkor az nem jó a picinek, ő még a tejet is nehezen emészti meg, nem hogy mosogatószert.

de túlzásba se kell vinni.

pont itt olvastam múltkor, hogy anyuka csak vízzel öblíti el az övegeket majd sterilizálja, hát szerintem ez sokkal rosszabb mint ha nem sterilizálná, de forró vízzel elmosogatná.

én fél éves koráig heti 1x főztem ki az üvegeket, cumikat, igaz enyém anyatejes volt, csak vizet ivott üvegből

2012. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

semmi!

csak mosd el jól és hagyd teljesen szárazra száradni. egy egészséges babának felesleges állandóan sterilizálni. tapasztalat. már 3 éves a lányom!

Sosem volt sem szájpenésze, sem semmilyen egyéb betegsége.

első használat előtt kifőztem, utána mosószeres forró vízzel elmostam, külön szárítója volt.

2012. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én mosogató szerrel szoktam ki sikálni aztán ki öblítem. Azok a folyadékok amiket hirdetnek hogy evvel mossad az csak egy etetés és pénz kidobás. Ha sterilizálási módszer még az hogy ha teszel egy kis vizet egy kicsi műanyag tálba bele teszed a cumit és a cumis üveget aztán olyan kb. 5-7 percre be rakod. Vagy egy lábasba.
2012. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Semmi! Én sosem sterilizáltam, a lányomnak semmi baja!

Forró vízzel, mosogatószerrel, külön erre befogott szivaccsal mostam csak el a cumisüvegeit.

Nem vagyok a sterilizálás híve.

Egy barátnőm nem gyengén túlzásba vitte. Kisfia bekerült oviba, hát ne mondjam, mennyit volt otthon betegen...

2012. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:
74%

Most kibeszélem a barátnőmet,de szerintem annyira aranyos dolog volt ez:-))

Pici fiának a dolgait mindig sterilizáló folyadékba áztatta,hogy sterilek legyenek.Aztán!Elmosogatta őket,hogy ne legyen rajtuk sterilizáló folyadék:-)) Ez csak kb.6 hós kora körül derült ki,hogy így csinálja.Semmi baja a fiának:-))

2012. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Én csak a kórházban sterilizáltam a dolgait, de gondolom ott érthető :)

Normális háztartásban nem kell, nem normálisban meg gondolom ez sem érdekli az illetőt :(

2012. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak vizet adok cumisüvegből. Heti 1-szer sterilizálok, a többi nap mosogatószer nélkül csak forró vízzel kiöblítem.
2012. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os válaszolónak: Ez nagyon aranyos!!! :-)
2012. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!