Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak fél lábbal kúszik a 7...

Csak fél lábbal kúszik a 7 hós kisfiam, az baj?

Figyelt kérdés
A védőnőm 3 hete azt mondta, hogy ha nem kezd el kúszni a másikkal is, akkor gyógytornát javasol. Valakinek kúszott így a babája? Vitte valaki ezért gyógytornára?
2012. júl. 12. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem minden féloldalas mozgás bajt jelenthet, jobb, ha megnézik.
2012. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Mi nem gondoltuk, hogy baj. Fél évig jártunk TSMT tornára, most már minden rendben.
2012. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az a TSMT torna?
2012. júl. 12. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, unokatesóm is így kúszott,semmi baja sincs :)
2012. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is így kúszott a lányom. Fura volt, de nem is gondoltam hogy baj lehet. 10 hónaposan egyszer csak magától elindult. Nem a fal mellett, hanem egyedül. Most múlt 2 éves és semmi baja. Azért ha megnyugtat menjetek el egy gyógytornészhoz.
2012. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is féloldalasan kúszott, sőt féloldalasan feküdt a hasán. Most 20 hónapos gyönyörűen járó gyerek. Többször voltam vele ortopédián (3 helyen is, különböző időpontokban), de semmit nem csináltak vele.
2012. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a torna az idegrendszerét fejleszti, semmi különös, fejjel lefelé lógatás, pokrócban hintáztatás, gördeszkán tologatás stb. Kiszúrta rögtön, hogy az egyik oldalára sokkal erősebb, kérdezgette, hogy milyen volt a mászása, kúszása stb. Nekem nem tűnt fel, hogy baj lehet, hogy Így kúszik. Itt kiderült, hogy lehetnek belőle később iskolában, Írás, olvasás problémák. Én úgy vagyok vele, hogy inkább ha meg lehet előzni a bajt, akkor előzzük. Egyébként rengeteget fejlődött.
2012. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 12. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam fél lábbal mászott. Kérdeztem orvost, védőnőt, mindketten azt mondták nem olyan nagy baj, majd figyelni kell. Meg esetleg majd nagyobb (2-3éves) korában megtanítani a helyes mászást. Egy évesen elindult, most másfél évesen szalad. Semmi gond a mozgásával. Mielőtt még írná valaki, hogy majd a tanulással lesz gondja: én sem másztam soha és van egy diplomám, kifejezetten gyorsan olvasok, tanulok.
2012. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Dévénytornára járok más ok miatt, ott találkoztam egy anyukával, akinek a kisfia úgy mászott, hogy az egyik lábával úgymond kikacsázott oldalra.

Kötöttek a farizmai azon az oldalon, és most tornáztatni, maszíroztatni járnak.

Én megnézetném egy szakemberrel, max elküld, hogy semmi baja :)

Ja az egyik ismerősöméknél pedig kimaradt a kúszás a picinél és nem ment neki a matek, most gyógytornára járnak és látványos a javulás a suliban is.

2012. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!