Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kisfiam még csak a...

6 hós kisfiam még csak a hasáról a hátára fordul át. Hová fog a védőnő elküldeni minket? Kell már izgulnom miatta :/?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi idősen a fiam még ezt se csinálta. Nem küldtek minket sehova. Most 8 hónapos és forog oda is meg vissza is gond nélkül, és kúszik is.

Nincs semmi baja, később fejlődik.

2012. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:
100%

Először is ne aggódj, tényleg, én végig paráztam helyetted is ezt az időszakot :)


Kislányom ugyanígy volt,pontosabban ő semerre nem forgott még ekkor. Csupán egyszer csinálta meg, aztán semmi. Egyszercsak hipp-hopp (7 hónapos kora előtt egy héttel) egyik nap azt vettem észre a játszószőnyegen, hogy ide-oda gurulgat).


Nem csináltunk semmi extrát, a védőnő nem küldött minket sehova, annyit mondott lepedőbe forgatgassuk, hogy ráérezzen az ízére. Mai fejjel már aztmondom meg kell érnie rá a babának. Szerintem ne aggódj, de mindenképpen jelezd a védőnőnek, dokinőnek, mert ők látják a kisfiadat, meg értenek is hozzá. (Jobban, mint én)

2012. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:
100%

Ja, annyit még írnék:

Én azért voltam annyira megijedve mert a környezetünkben a korabeli babák már csinálták ezeket a dolgokat. Aztán végre találtam egy ismerőst,. akinek már 2 éves a kislánya, de visszanézte a naplójából, és kiderült 7,5 hónapos volt mire azzal az igazi lendülettel forgott.


Minden baba más, más a fejlődésük is. Az én kislányom a kézmozgásokkal van sokkal előrébb, és a beszédfejlődésével. Biztos van amiben a Te kisfiad is megelőzi a többieket!

Ha meg nem látod a többi gyerek forgását, akkor nem is kell feltétlenül, 100%-osan elhinni amit az Anyukák mesélnek. Sajnos nálunk nem egy Anyuka van aki nagyon szívesen dicséri a gyermekét, hogy mennyire ügyes, de közben fele annyit nem tud a gyerkőc!

2012. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagytok semmivel sem elkésve. Nekem 5 hónapos a kisfiam, és egyik nap még semmit sem csinált, másik nap meg ide-oda pörgött. Az egyik rokon kisgyerek 6-7 hónaposan fordult meg először, és 1 évesen már járt, olyan gyorsan ráérzett aztán a dolgok "ízére". Amúgy meg úgy is visszasírod majd az időt, mikor még nem forgott. :-)
2012. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!