Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a kisfiának rejtett pénisze van?

Figyelt kérdés

Már két védőnőt, és egy urológust kérdeztem miért néz ki ilyen érdekesen a kis fiam kukija. Eltérő válaszokat kaptam: ödémás, adottság, de az orvosé volt a legjobb, az csak meghúzta a vállát. Ma tudtam meg a tesómtól, hogy a kisfiamnak rejtett pénisze van!

Szeretném megtudni, hogy aki ebben a cipőben jár milyen tájékoztatást kapott az egészségügyben dolgozóktól?



2012. júl. 12. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, biztos, hogy az van?? Ha az lenne akkor az orvos is mondta volna nem?? Most néztem a leírását, mindjárt bemásolom..

amúgy a fiamnak nagyon pici volt kiskorába, szinte csak ott lötyögött valami , úgy nézett ki mint egy zsírtömlő..de ahogy nőtt egyre jobban látszott, nem húzodott vissza, hogy is írjam le olyan volt mintha egy kövér embernek a hájtól nem látszana a kukija, pedig a gyerek nem volt kövér, csak mint kiderült ott azon az alrészen több zsír volt a bőre alatt, na ez lett a magyarázata a dokinknak..szóval biztos, hogy rejtett pénisze van??

Rejtett pénisz (buried/concealed penis) esetén hasonló problémák lépnek fel a csecsemőnél, a hímvesszőt ugyanis az alhasnál egy vastag zsírréteg rejti el, erősebb nyomás hatására azonban kilökődhet onnan a fütyi. Körülemetélés után ugyancsak eltűnhet a pénisz (trapped penis) az alhasnál található zsírpárnában, a herék megdagadása következtében. (Orvosi beavatkozás nélkül súlyos következményekkel lehet számolni). Az úgynevezett mikropéniszt hormonális zavarok okozzák, és körülbelül a tizennegyedik hét környékén alakul ki, amikor is a hímvessző mérete nem közelíti meg a kettő centimétert sem. Húsz millió fiúból egy gyermeknek egészségesen fejlődik a herezacskója - benne a herékkel -, de maga a hímvessző egyáltalán nem fejlődik ki (absent penis).

2012. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is megtaláltam! És a szövegben is benne van: "alhasnál egy vastag zsírréteg rejti el"

Neki is ilyen van egy zsírpárna, amiben elrejtőzik, és csak a makkja van kint.

Kisfiadnál hogy alakult, most mennyi idős?

2012. júl. 12. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint írtam nekünk is azt mondták, hogy azért ilyen mert vastag a zsírpárna de nem nevezték rejtett pénisznek, azt ugyanis műteni kell, nos úgy alakult, hogy másfél éves korába el kellett vinni a sebészetre, előcsalogatták neki és mivel mosni nem lehetett rendesen a makknál le volt tapadva, kapott érzéstelenítő krémet és a doki rendbe rakta, na de minden fürdés kínszenvedés volt, mert ugye hátra kellett húzni a bőrt, de a mi esetünkbe számomra ez alig volt kivitelezhető, küzdöttünk vele, de ahogy nőtt a fiam egyre jobban látszott a kukija, kb öt éves korára olyan lett mint a többi gyereknek, most 10 éves és jelentem nagyobb mint amire számítottunk, semmi gond vele, a dokink azt mondta, hogy ahogy nyúlt, nőtt a gyerek a zsírpárna is egyre kisebb lett azon a területen és ezért látszik .Majd figyeld meg, nálatok is így lesz, szépen fog majd látszani, mert azért a rejtett péniszt diagnosztizálni tudja egy urulógus, hát még kettő, szerintem ne aggódj, jó persze most ezt mondom de én is rágtam a kefét, állandóan olvastam a témába és orvostól orvosig hordtam mire megnyugodtam és vártam , hogy magától rendbe jöjjön a dolog.Itt egy dolog a rossz, hogy egy éves kora után minden nap hátra kell húzni a bőrt ami nem kis mutatvány:(((((((((még egy egészséges kukisnál is hát még olyannál mint a fiam volt.
2012. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Remélem neki is végül eltűnik onnan az a zsírpárna. Kb 1 éves korára megfeleződött a zsírpárna mérete, remélem folytatódik. Neki ráadásul fitymaszűkülete van, olyan nagyon, hogy az orvos szerint csak műtéti úton lehet rendbe hozni. Nekünk is kínlódás a fütyimosás. A mérete miatt nem aggódom, ébredés után már néha neki is van merevedése, és akkor látszik az egész fütyi, és nem kicsi, az biztos!

2012. júl. 13. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!