Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha vennék a csapra szerelhető...

Ha vennék a csapra szerelhető víztisztító berendezést, akkor azt a vizet ihatja majd a babám is babavíz helyett?

Figyelt kérdés
Ha igen, fel kell forralnom?
2009. júl. 13. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Bármennyire "furcsa" lesz amit mondok, de többet fogsz ártani a víztisztó berendezéssel, mint amennyit használni.

A víztisztító berendezések ELSŐDLEGES célja az, hogy az ivásra alkalmatlan vizetn ivóvízzé kezeljék. Az ivóvizet már nem kell iható vízzé kezelni...

A lényeg, hogy volt egy ötlet, amiből "kereskedelmi, populáris terméket" készítettek, ezzel jó sok embert lehúzva.


A hazánkban forgalmazott ivóvíz tisztasága semmi kívánnivalót nem hagy maga után. Tartalmazza a szükséges ásványi sókat, klórtartalma nem haladja meg az eü. határértéket, ízre nem rossz. Most amennyiben te kivonod és mesterséges úton pótolod a víz ásványianyag-tartalmát (mert ugye ezt teszi egy víztisztító), akkor egyrészt az életviteled fenntartása mellett az ásványianyag-háztartásod fel fog borulni (amennyiben nincs más helyről pótlás), másrészt kevésbé ösztönzöd szervezeted a védekezésre. (Tekintve, hogy "steril" vizet iszol, így az immunrendszerednek nincs mi ellen védekezni...)


A baba számára adott "tiszta víz" szintén elég nagy problémát tud okozni. Ugyanis neki még nincs kialakult immunrendszere, így amennyiben te "steril" vízzel itatod, nem is igazán fog kialakulni az a mértékű immunitás, amelyre egy szervezetnek szüksége van. Hazánban SEHOL nem található olyan minőségű víz, amely a szervezet (akár fejlődő, akár kifejlett) káros hatással lenne. Az tény, hogy "tele van bacilussal" (mert ugye ezzel hirdetik a víztisztítókat), de ezek a "bacilusok" (illetve egyéb mikroszkopikus organizmusok) azt a feladatot látják el, hogy terhelik (de nem túlterhelik) a szervezet immunrendszerét, ezáltal óvnak minket az igazi fertőzésektől.


A babának az első időszakban adott forralt víz tökéletes ital, ugyanis természetes eredetű ásványi anyagokat tartalmaz.


Persze nem tilos víztisztítót vásárolni, csak nem biztos, hogy ÉRTELME is van.

2009. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ihatja, de forralatlan víznek számít.
2009. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek. Azért gondolkodom ezen, mert annyi pénzt költünk ásványvízre - nekem, mert szoptatok plusz a lányomnak, mert ugye ő is csak babavizet ihat, hogy arra gondoltam, ha ez jó, akkor visszahozná az árát és nem kellene mindig cipelni a karton vizeket.
2009. júl. 13. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk már 2 éve van,nem a gyerek miatt vettük, és nagyon szeretem.Pld. amióta ezt a vizet használom a kávéfőzőbe nem vízkövesedik.Előtte havonta kellett tisztítani.Ezzel főzök,ezt isszuk.Azóta nem vettünk boltban ásványvizet.Mi nem bántuk meg.A férjem naponta 3-4 l. folyadékot benyakal ,én is elég sokat.

Nyilván mindenkinek más a véleménye róla.Nekünk maximálisan bevált.

A picurnak is ezt adom de én is felforralom még.

2009. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

A vízkőtelenítés az egész más tészta. A vízkőtelenített víz a háztartási célokra abszolút ideális (mosni pl.)

De emberi fogyasztásra a zéróhoz közeledő vízkőtartalmú víz igencsak KÁROS. (A minimálisan elvárt is legalább ötös faktorú vízköves víz, ez az eü. határérték is.) Viszont sok vízkőtelenítő berendezést láttam, ahol 1-2-re volt állítva a vízkőszint. Az pedig egyértelműen egészségre KÁROS.


Az első hozzászólásomat sem laikusként írtam, nem vélemény, hanem a természettudományokkal foglalkozó szakemberek egybehangzó véleménye. És nem a vízkőkezelő által alkalmazott (esetleg társult tulajdonú) szakemberek mellébeszélése.

2009. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!