Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, hogy kibírjuk...

Mit csináljunk, hogy kibírjuk az utat?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam 17 hónapos, és enyhén szólva is utál autózni. Az első 10 percben még elvan, de utána... Üvölt, sír, hisztizik, dobálja és megfeszíti magát, rugdos, csapkod, stb. Pár másodpercekre el lehet terelni a figyelmét játékokkal, mondókákkal, de ennyi. Jövő héten megyűnk nyaralni, 2,5 óra lesz az út, de már előre rettegek hogy vészeljük át. Igyekszünk az alvásidőben menni, de ha nem alszik el, nem tudom mi lesz. Az ülés kényelmes, egyébként szeret benne ülni, lát is ki rendesen, szóval nem tudom mi a gond. Akkor van csöndben, amikor adok neki kenyeret vagy kekszet, de egyfelől nem túl szerencsés utazás közben enni, másfelől pedig nem etethetem 2,5 órán keresztül.

Van valaki hasonló helyzetben? Mit csinálhatnék?


2012. júl. 14. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ezért nem mentünk nyaralni. Imádkozzatok hogy elaludjon:) Ezenkívül mi vettünk egy hordozható DVD-t és azon metek neki mondókák, kisvakond, gumimacik. Mindíg adtam valami rágcsát, innivalót, könyvet, új játékot. Ha végképp nem bírta megálltunk, és beiktattunk egy legalább egyórás szünetet, mert előbb lehetetlen volt beültetni.
2012. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hordozható DVD! Az én fiaim is utálják az autózást.A bevásárlóközpontig nem jutunk el úgy kocsival,hogy ne üvöltsön valamelyik...Még húsvétra kapták,azóta is nagyon jó.Beindítom a Thomas a gőzmozdonyt és lám,csönd van:)

Mi is alvásidőben akartunk menni....De nem ám délutáni alvás.Éjszakai alvás.Apuka egész nap aludt,és így éjjel vezetett.Akkor még csak az első fiam volt meg,amikor ez volt.Éjfélkor felkeltettük a drágát,nyomás a kocsiba.Ot megvártuk míg elalszik.Utána indulás.Hajnali 1kor elindultunk.Reggel 7-re kiértünk Horvátországba:)) Apa kicsit nyűgös volt,de 5-6 óra vezetéstől ki nem?

2012. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor reggel korán keltem a gyereket, kiveszem a játszótérre, had mozogjon, fáradjon le, majd ebéd után még húzom az alvás időt, hogy fáradt legyen, aludjon, mert nálunk szeret autózni a lányom, de ha nem alszik, 5-10 perc után sugárban rókázik.


Csak ezt tudom tanácsolni, keltsd fel 6-kor, aktív délelőtt, 1- körül ebéd, és 2-3 körül indúljatok, addigra csak tényleg beálmosodik, és átalussza az utazást!

Pakolj be egy szatyor játékot, ropi, ha felkelne, hogy letudd kötni a figyelmét.

2012. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Azt hiszem összekombinálom az összes ötletet, akkor valahogy csak túléljük :)
2012. júl. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!