Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen felnőttek lesznek a...

Milyen felnőttek lesznek a mai babák/gyerekek ezzel a túlzott gyerekközpontú hozzáállással?

Figyelt kérdés

Vendégségbe jött hozzánk egy másfél éves kisfiú, aki gyakorlatilag szétszedte a lakást. Nem ismeri a határokat, amit akar, megcsinálja. Bátorkodtunk finoman jelezni a szülei felé, hogy nem kéne talán fegyelmezni ezt a rossz gyereket? - erre felháborodtak, hogy ő nem rossz, csak gyerek. Egyébként pedig értsük meg, ő ilyen, egyszerűen nem LEHET fegyelmezni. (!!!!)

Ha nyekken egyet, hogy nem úgy akar valamit, máris ugranak neki, hogy elkerüljék a tombolást-üvöltést.

Én úgy látom, már babakorban kezdődik ez effajta elrontás. Most nyilván nem az igény szerinti etetésre gondolok, hanem arra, hogy az anyukák minden erejükkel azon vannak, hogy a baba nehogy sírjon, és minden úgy legyen ahogy akarja. Szerintem régen sokkal jobban érvényesült a szülői akarat, a gyerek tudta, hol a helye a családban.

Ti hogy látjátok a dolgot? (A fent említett család szerint mi túl szigorúak leszünk a fiúnkhoz.)


2009. júl. 13. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jobban tetszik mikor hülye anya, bunkó anya megszólitást használják a gyerekek és a szülö csak néz és azt mondja, "nem tudok ezzel a gyerekkel mit kezdeni"

az én anyám tuti nyakon vert volna, igaz egyszer sem ütött meg, de egy ilyenért biztos lekevert volna.


De nem minden gyerek ilyen hála isten, azért most is sok tudatosan nevelö szülö van. Gondolod hogy régen jobb volt?

2009. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a gyermekközpontú szó nem ezt jelenti. Hanem azt, hogy próbálom úgy nevelni, hogy neki jó legyen, de megtanulja azt is, hogy nem minden úgy van, ahogy ő elképzeli. Kislányom 10 hónapos múlt, de már ismeri a "nem szabad" jelentését, igaz vérig is sértődik rá és elkezd szívszakítóan sírni, könnyezni, de próbálok következetes maradni. És azt hiszem most hangzott el a kulcsszó: KÖVETKEZETESSÉG!!! Ha valamit nem engedek meg, akkor később se engedjem meg. Sok anyuka panaszkodik, hogy kipakol a szekrényből, ledobálja az edényeket stb stb. Mivel magát nem tudja, hogy nem szabad, rá meg senki nem szól, akkor azt hiszi ez a helyes. Én ilyet nem engedek meg. És úgy gondolom nem vagyok szigorú, csak próbálok olyan gyermeket nevelni, akivel bárhol megjelenhetek, nem éget le, sőt akkor sem, ha nem vagyok ott. Szerintem a ti gondolkodásotok a helyén való. A kedves vendégeteknek pedig a fejére nőtt a gyerek.
2009. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Én is szeretem a "hidd el, nem alszik, nem fogad szót, ilyen, hiába mondok neki bármit" típusú szülőket.

Én mindig mindent elhiszek nekik. :-)


3 gyereket nevelek, nem pakol, nem tör, nem dug le a torkán, nem firkálja össze, satöbbi. Vajon miért???

2009. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem párszor kiordítaná velem a lelkét is az a kisfiú... Nagyon sok szülő elveszti a kontrollt saját gyereke felett már egészen kicsi korban. Ha nem tanulja meg, ki a főnök a háznál, felnőtt korára is ilyen lesz.
2009. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Ne is mondd! Nekunk is vannak ilyen barataink, azzal a kulonbseggel, hogy ket lany van a csaladban, 5 es 11 evesek! Mar elore idegbeteg vagyok, ha jonnek hozzank!nRaadasul pofatlan kis rifkek, be sem lepnek az ajton, mar nyafognak az anyjuknak, hogy ehesek! Epp tegnap voltak nalunk megint, de akkor beszoltam, hogy kibirjak mar azt a par percet! Gondolhatod mi van! Maskor meg sutit sutottunk! Majdnem az osszeset a nagyobbik ette meg, utana meg megkerdezte, hogy mikor lesz fagyi!
2009. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsi mi volt!
2009. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
én sem bíroma pofátlan gyerekeket. bár azt mondják, az ilyeneké a jövő. aki már 11 évesen vendégségben meg meri kérdezni, hogy mikor jön a fagyi, az ilyen gátlástalan felnőtt is lesz. ami sajnos ma már szinte "követelmény", hogy érvényesülni tudjon v.ki. sajnos..., de tény.
2009. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Én sajnos nem bírom a babám bőgését, remélem később ez változni fog, igyekszem majd minden tőlem telhetőt megtenni azért, hogy a gyerek bizonyos határokon belül legyen "rossz", mivel úgy gondolom hogy rosszaság és rosszaság között is van különbség. Nekem van a másik oldalról ismerős- a kislány 3 éves és szinte nincs gyermekkora, mivel a szülők mindenért leordítják a haját hogy nem szabad, pl. ne tépd a füvet, ne rúgd a kavicsot, ne szólj bele, ne erre fújd a buborékot stb...- szóval nekem ez a véglet sem tetszik.
2009. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
utolsóval egyetértek. meg kell találni az arany középutat. ez nehéz. én is sokat filózok azon, hogy mit engedjek meg 11 hós babámnak, és mit ne. nem merem túlzott korlátok közé szorítani, mert akkor egy szorongó, életképtelen, "nekem semmit sem szabad", "bocs, hogy élek" ember lesz belőle. ezt nem szeretném.
2009. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is a szülő feladata az, hogy megtanítsa a gyerekét viselkedni. A baj csak az, ha a szülő sem tudja mikor hogy illik viselkedni. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a gyereke is ilyen öntörvényű, pofátlan, és a szüleinek ez természetes. Ráfogják, hogy csak gyerekek.
2009. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!