Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni a bölcsőhalál...

KicsiiAníí kérdése:

Mit lehet tenni a bölcsőhalál ellen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

A legfontosabb, hogy időre születő (36. hétnél idősebb) egészséges babáknál nagyon alacsony a kockázat.

DE amire érdemes odafigyelni:

Télen inkább (de ősszel-kora tavasszal is) ha nincs is meleg kint, de bent igen, nem kell 5 rétegbe bebugyolálni. Újszülött babának a legideálisabb a 22-24 fok, persze nem a nyári hőség idején.

Érdemes inkább hason, mint háton altatni.

2012. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem légzésfigyelő + megtanulni az újraélesztést. De neten rákereshetsz, mik növelik a rizikót (pl. éretlen baba, túlöltöztetés, puha matrac, hason altatás (bár háton meg fulladás veszélye nagyobb)). Szülésfelkészítő tanfolyamokon (kórházakban ingyenes) általában beszélnek erről is vagy lehet kérdezni.
2012. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

pont télre lesz meg a kisbabánk feb9.

Pont a téli időszakban.

2012. júl. 16. 14:17
 4/17 A kérdező kommentje:

azt is olvastam hogy a rizikófaktorok közé tartozik a fiatalon szülés is. 21 éves kor előtt.

én 18 vagyok nemsokára 19

2012. júl. 16. 14:19
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Pont, hogy a hason altatás nem javasolt, főként éjszakára.
2012. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Alváshoz sem kell meleg egy csecsemőnek, 21 fok körüli hőmérséklet bőven elég. És úgy öltöztesd, hogy 1 vékony réteggel több legyen rajta, mint rajtad.
2012. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

A légzésfigyelő nagyon hasznos! A kisöcsém 40.hétre született,mikor anyukám 30 éves volt. Egy éves koráig használtuk a légzésfigyelőt,ami kétszer meg is szólalt. Ezek alapján azt gondolom,hogy a kor,valamint,hogy időre születik egy baba még nem jelent biztonságot,mindenképpen érdemes beszerezni egy légzésfigyelőt. Most én is használni fogom,az AngelCare-t,kisöcsémnél is ezt használtuk.

21 éves,29hkm

2012. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Erről a hason-háton altatásról tudok kisesszét is írni..Tudjátok ez év/Védőnő/gyerekorvos függő, hogy mikor milyen hullám van....Első babánál CSAKIS háton altassam-ez volt a tendencia. 2. baba (Rá 3 évre) csakis HASON. Mind a kettőnek megvan a veszélye, hol ezt-hol azt mondogatják. De szerintem hason biztonságosabb talán, mert ha visszajön vmi az kifolyik és nagyobb eséllyel nem nyeli vissza (Esetleg alvás közben rosszul.)

Életkor szerintem nem rizikófaktor, az a lényeg, h a baba ne legyen koraszülött, kis-súlyú, egészséges legyen....Akkor gyakorlatilag alacsony a kockázat.

2012. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
És lehet légzésfigyelőt is beszerezni persze, főleg első babánál, amikor még mindenre 100%osan akar figyelni az ember.
2012. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
kedves 7.-ik válaszoló. ti mejik tipusú légzésfigyelőt vettétek meg ?
2012. júl. 16. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!