Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany eves kortol olvatok fel...

Hany eves kortol olvatok fel meset a babanak, amikor mar le is koti es valamennyire erti is?!

Figyelt kérdés
Fiam 1eves es gondoltam vennek valami meses konyvet.Esetleg tudtok ajanlani valamit?
2009. júl. 13. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem olyat vehetsz már simán, amiben sok sok kép van, kevés szöveg.Ahol nem a történet a lényeg.

Unokaöcsém pl kb ennyi idősen imádta azt a mesés könyvét, ami egy farmról szólt.Mindenféle állat volt benne, és ilyen 3 dimenziós volt, térben kiemelkedett a kép.

És akkor igazából nem is a mesét olvasod, csak mutogatod neki, hogy nézd ott a kakas, hogy csinál a kakas, meg jujj ott a nagy szőrös kutyus stb

Ezt nagyon élvezte.

2009. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a leporellók nagyon menők már kb. 6 hónapos kora óta. Akkor már kúszott, és néha egyedül is nézegette őket. Most egyéves, nagyon nem adok más könyvet a kezébe, mert elég gyorsan amortizálná őket.

Én születésétől verselek neki, és azóta figyeli. Megnyugtatta eleinte, később (kb. 6 hónaposan) lett kedvence is, amin többet mosolygott, mint a többin.

Kb. 9 hónapos kora óta maga választja ki a könyvet, az ölembe ül, és úgy mesélünk. Azóta biztosan tudja, hogy melyik, miért tetszik neki.

Azokat biztosan érti, amelyekben állatokról van szó, időnként mutatja is azt a képet, amiről beszélek.

Én azonban még rendes mesét nem olvastam neki, csak verseket. Ennek annyi az oka, hogy a verseket kívülről tudom, a meséket viszont nem. Ő meg van úgy, hogy továbblapoz, mielőtt az azon a lapon lévő szöveg végetérne:)

2009. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én minden nap mesével altatom, napközben is. Még csak 8 hónapos, de szereti. Fekszik a kiságyban, én simogatom kicsit, elolvasok egy mesét, és alszik is. Szerintem jobb minél hamarabb kezdeni a mesélést, annál változatosabb lesz a szókincse.
2009. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!