Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú baba, gyorsan nő,...

Hosszú baba, gyorsan nő, gyenge hátizom? Volt valaki így?

Figyelt kérdés

Babám 7 hónapos és viszonylag hosszú baba. A "gond" az,hogy gyorsan is növekszik, ezért most elgyengült a háta. Tenyérre pl. még nem támaszt ki. A doki szerint a növekedéstől van, mutatott gyakorlatokat, amivel lehet erősíteni. Hason sokat van!

Járt már így valaki? Mikor fog megerősödni? Mit csinálhatnék vele?


2012. júl. 18. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyit mindenképpen csinálhatsz, hogy nem erőltetsz semmilyen mozgásformát nála. Kérdezd meg a doki, hogy ajánlja-e az úszást.

Nekem is viszonylag hosszú babám volt, sok idő volt kivárni, mire magától ült, mászott, de féltettem a gerincét, csak azt csinálta, ami magától is ment neki. De végül nagyon behozta a "késést", végül 13 hónaposan már stabilan járt, ami szerintem nagyon időben van.

2012. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából a sok hason fekvéstől erősödik a nyaka, hátizmai. Meg majd a kúszástól, mászástól. Esetleg egy gyógytornászt is megkérdezhetsz. 1. voltam.
2012. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem is kérdezz meg egy gyógytornászt.a fiam sem tudott kitámasztani tenyérre .később kiderült azért nem vállövi hypoton volt.
2012. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy gyógytornászhoz és mutasd meg a babádat. Kizártnak tartom, hogy a növekedés miatt gyenge és azért nem támaszkodik fel. Itt valami más lehet. 7 hónaposan már réges rég tudnia kellene ezt.

És a tenyerét kinyitja ha támaszkodni próbál?

2012. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi ezért jártunk gyógytornászhoz. Nem szeretett hason, nem nyomta ki magát. Aztán elkezdett gurulva közlekedni. :)

És 8 hónapos korában behozta a hátrányt, felült, felállt, kapaszkodva lépegetett, és elkezdett mászni is. Aztán 10,5 hónaposan meg el is indult. Szóval mindenképp jót tett a gyógytorna.

2012. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Járunk Dévényre, mert feszes volt a nyaka! Viszont a tornász szerint is az a gond, hogy gyorsan nő, mert a feszesség már elmúlt! A tenyere nyitva van, csak még nem tudja magát felnyomni!

Mutatott egy-két gyakorlatot, csak kíváncsi voltam esetleg tud-e valaki más módszert!

2012. júl. 18. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!