Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Britax First Class Plus 0-18,...

Britax First Class Plus 0-18, vagy Concord Ultimax 0-18, avagy Besafe Izi Combi 3x? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Ismeri valaki ezen gyermekülések töréstesztjeinek eredményét? Az isofix nélküli változatok érdekelnének mindegyiknél. Tudja valaki, hogy van-e olyan oldal, ahol elérhetőek az ADAC tesztek eredményei, táblázatos formában? Már valahol láttam, de nem találtam meg újra.

#Britax #Concord vagy Besafe ülést választanátok?
2012. júl. 21. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni,de nekünk concord van és nagyon meg vagyunnk elégedve vele.
2012. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekünk BeSafe van, igaz Izi comfort X3 (9-18 kg).

Nagyon jó, isofix nélkül is úgy "áll", mint amit adabetonoztak.

A többit nem ismerem, de mint márka, mind jó.

Ha van rá lehetőséged, nézd meg mindhármat közelről, tedd bele a gyereket, nézd meg, melyik dönthető leginkább, és hátha sikerül választani.

2012. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak. Egyébként megtaláltam 2007-ig az ADAC teszteket és sajnos így átbogarászva megbizonyosodhattam róla, hogy a Besafe-en kívül sajnos egyiket sem tesztelték, csak más súlykategóriájú üléseket azoktól a gyártóktól. Ennek ellenére biztos nagyon jók, mert rosszat nem olvastam róluk...habár a pozitív oldalon is csak szubjektív véleményeket, meg a gyártó megbízhatóságát tudom felhozni. Ráadásul kb. 40.000 Ft a különbség a Besafe és a többi között, ezért is próbáltam minél több infót begyűjteni, hátha azok is megteszik, de teszteredményt csak emögött találtam sajnos, úgyhogy pillanatnyilag a Besafe áll nyerésre. Csak olyan húzós a 110.000 Ft, viszont nagyon fontos jól dönteni...


De még mindig várok, hátha valaki tud valamit mondani szakmai szemmel a Britax és a Concord ülésekről...

2012. júl. 21. 23:45
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekünk a Britax van. Mi szeretjük, könnyű bekötni, Angliában ez a no.1 márka (nem hivatalos, de nekem nagyon ez jött le). Most 15 hós a gyerek, de még mindig be tudom kötni hátrafelé, simán elfér. De a BeSafe is nagyon jó márka, a concordot nem ismerem.


Én is azt javaslom, ha van rá lehetőséged, próbáld bele a babát mielőtt döntesz. Nagyon sokat számít az hogy ő hogyan illeszkedik az autósülésbe.


Belinkelek neked egy érdekes cikket..

[link]

2012. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Még egy komment. Az hogy jól legyen bekötve az ülés és a baba az ülésbe, sokkal többet számít, mint hogy van-e törésteszt, vagy sem. Sok balesetnél, ha az ülés háttal lett volna bekötve, vagy a gyereken nem lötyög a biztonsági öv, akkor jobban is végződhetett volna. Ezt egy rádió műsorban hallottam, hozzáértő szakemberektől.
2012. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekünk Concord van, de elsőnek a Britaxot akartuk. Egyébként a Britax az angol neve, amúgy Römerként is ismerni.

A Concordot is tesztelték, 2005-ban, talán, de ez nem biztos, és nagyon jó lett az eredménye. Nem találom a visszamenőleges táblázatokat, az ADAC oldalán sem, furcsa.

Mindegyik jó ülés, egyikkel sem lősz mellé, biztonságban lesz a gyerek, bármelyiket is választjátok.

Mi egyébként az alapján döntöttünk, hogy beköttetük az autóba mindegyiket, előre is, háttal is, mindenhogyan.

Párom autója sportüléses, mindenféle kitámasztás nélkül is úgy állt az ülés, mint a cövek, pedig az egyik ülés (már nem tudom, melyik),lötyögött, mint a fene, menetiránynak háttal az anyósülésen...Hátul mindegyik jó volt, az én autómban is, de a Concordban majdnem el is aludt, amikor betettük, és ettől meg lettünk győzve. :) Pedig előtte utált autózni...

Nem volt olcsó, 80ezer ft, de 5 hónapos korában vettük, és most várjuk a kistesót, neki is jó lesz, a lányom meg kap egy 9-18-ast, még nem tudom, milyet.

Szóval az autóba próbáljátok bele mindenképpen!

2012. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Britaxunk van, csak jót tudok mondani róla!
2012. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, hasznosak voltak!


Minél tovább szeretném háttal bekötve tartani a manót, úgyhogy teljesen igazatok van, bele kell próbálni az autóba mindegyiket, így is fogunk tenni, és az alapján döntünk!

2012. júl. 22. 14:32
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan gyerekülés 0-19 ig ami megfelelt volna ADAC teszten

Ha a gugliba beírod megkapod a teszteket.

ez az Én felvetésem,hátha segít,linkeltem is

:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, honnan veszed, hogy nincs olyan ülés 0-18 kg-ig, ami megfelelt volna az ADAC teszten, mivel 2011-ben tesztelték a Besafe Izi Combi 3x-t és jó eredményt ért el. Jobban mondva "kielégítő"-t kapott, de ha megnézzük, hogy ez miből tevődik össze, akkor látható, hogy a biztonságra és a kezelhetőségre "jó"-t, az anyagösszetételre "nagyon jó"-t kapott, ami lehúzta a végeredményt, az a komfort volt "kielégítő" eredménnyel!

2005-ben pedig tesztelték a Besafe Izi Kid-et is, szintén ebbe a 0-18-ig terjedő kategóriába esik, és szintén hasonló eredménnyel zárt!

A biztonság tekintetében az összes tesztelt Besafe ülés 0-18 kg-ig "jó" osztályzatot kapott!!!! Az már más dolog, hogy a biztonság oltárán áldozni kell valamelyik másik paraméter oltárán, vagy pénzügyileg, de igenis biztonságos ülésre végzett!!!!


Úgyhogy alaptalant ne állíts, köszi!

2012. júl. 23. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!