Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb babakocsi, és...

Melyik a jobb babakocsi, és miért: a Concord Fusion vagy a Jane Nomad? És a Nurse az a Jane hígított változata lehet, vagy megbízható, csak olcsóbb?

Figyelt kérdés
A neten böngészve közel egyformának tűnt, van minőségbeli különbség? Erdei kirándulásra, hóban, sárban jók ezek a babakocsik? Ha jól láttam, műanyag kerekei vannak, nem kopnak gyorsan?
2012. ápr. 16. 08:23
1 2
 1/18 anonim válasza:

A Concord Fusion az állatira jól néz ki, meg biztos nagyon jó babakocsi is, mi szimpatizáltunk vele, de nekem egy bajom volt vele, hogy nem tartozik a könnyű babakocsik kategóriájába, 12 kg, ha jól emlékszem. Ez nekünk fontos szempont volt, mert így is úgy is emelni kell majd. Mi végül egy szuperjó kis Abc Design-t vettünk, és én nagyon szeretem, viszonylag könnyű, 9 kg! Én (még) gyerekestől cipelem fel, meg le az első emeletre! :)


A kerék is valóban fontos szempont egy babakocsi vásárlásnál! Mi kaptunk az Abc Designunk előtt kölcsönbe egy Maxi Cosi-t, annak terepjárós nagy kerekei vannak. Nos, ez már biztos, hogy verhetetlen! :) Hóban, sárban, földúton tudtam vele "repeszteni" :) és az Abc Design-nak is ez az egyetlen "hibája", hogy nem terepjárós a kereke:( Ezt az egyet sajnálom, de minden másban szuper! A terepjárós kerékkel viszont annyira jó volt menni bárhol, itt nálunk nagyon rosszak az utak, meg rengeteg a macskakő, úgyhogy a terepjárós a tuti! :)


A Jane Nomad-ot nem nagyon ismerem, de megnéztem a neten, és jól néz ki nagyon ez is! :) És ami nagyon jó, hogy nagyon könnyű!!! 6,5 kg! Ez biztos nagyon kényelmes, nagyon könnyű emelgetni, cipelgetni! :) Bár ennek a kerekei sem terepjárósak... viszont azt mondják, hogy nagyon strapabíró, városi és egyéb terepen is nagyon ellenálló és biztonságos. :)


Ha sokat fogod emelgetni, akkor talán inkább a Jane Nomad-on gondolkozz el, ha ez nem szempont, akkor hasonló a kettő tényleg, amelyik szimpatikusabb azt vedd. :)


Azért valamit remélem tudtam segíteni! :)

2012. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ABC Design melyik van neked? A Pramy Luxot néztem, azt tetszik, csak széles a 68 cm, azzal nem tudok mit kezdeni. Amúgy nekem nem kell emelgetni, emelet sincs, meg autóba se kell bepakolni.
2012. ápr. 16. 10:25
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja, néztem a maxi cosi-t is, az lenne nálunk a tuti, csak nem láttam a sportrészhez kupolát. Meg újszülöttnek mózeskosár nélkül jó?
2012. ápr. 16. 10:27
 4/18 anonim válasza:
Igen, a Pramy Lux az biztos jó, mi csak sportot vettünk, mert minket kiszolgált a Maxi Cosi a mózeses időszakban, amikor még picike volt a kislányom. Mivel nekünk csak kifejezetten sportkocsi kellett, így az Abc Design Primo-t vettük meg. Pontosan azért vettünk mi is külön sportkocsit, mert a Maxi Cosi-nak nem olyan tuti a sportja...
2012. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
A kupoláját kifejezetten szeretem a Primo-nak, mert szinte majdnem teljesen le lehet engedni, hogy befedje az egész gyereket. Olyan kis kuckós lesz, engem egy kis sátorra emlékeztet. :) Napvédővel van ellátva (50+) és van rajta egy kis ablak a tetőn, ahol rálátok a gyerekre, hogy mit csinál, de le is tudom fedni neki ha úgy tetszik, besötétítek, ha például erős napsütés van.
2012. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Újszülöttnek fontos a mózeskosár. Egy ilyen kicsi babának vízszintes felület kell! Az én pici lányom például csak is hason szeretett aludni, és így csak a mózesben tudtuk altatni. Teheted még a hordozójába is a Maxi Cosinak, úgy, hogy rácsatlakoztatod a hordozót a babakocsira, de az nem túl kényelmes (hason pl. nem is tudod így altatni). Mi is csak ha autóval mentünk valahova akkor tettük a hordozóba a picit, meg akkor kötelező is...
2012. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Így első ránézésre én nem ajánlanám egyiket sem erdei kirándulásra, hóban, sárban való közlekedésre. Mivel bolygósíthatóak a kerekei (ha jól láttam), elég macerás lehet a kátyúkon áttolni. Mi is bolygósítható kerekűt akartunk, de a boltban lebeszéltek róla, ugyanis nem vállal senki arra garanciát, ha a kerék kitörik a rossz útviszonyok miatt. (lehet más fajta babakocsikra vállalnak). A mi babakocsinknak jó nagy kerekei vannak (29cm), nem akadok el vele sehol, a 30cm-es hóban is akadály nélkül toltam. :)
2012. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
12:52-es, neked milyen van?
2012. ápr. 16. 15:05
 9/18 A kérdező kommentje:
mondhatsz valami jót, csak légyszi ne lengyelt, azt már kipróbáltam
2012. ápr. 16. 15:06
 10/18 anonim ***** válasza:
12:52-es vagyok. Pedig a miénk lengyel. :)
2012. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!