Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállanátok második babát a mi...

Vállanátok második babát a mi anyagi körülményeinkkel?

Figyelt kérdés

Nincs hitelünk. A lakásunk két szobás. 1 nagyszoba-mi itt alszunk és egy viszonylag nagy gyerekszoba. Legrosszabb esetben, ha nem tudnánk később nagyobba elköltözni, akkor amerikai konyhás nappalink lenne és a konyhából pedig második gyerekszoba.

Férjem 200.000 körül keres (+/- 10.000). Én GYES-t plusz családi pótlékot kapok.

Az autóra havi 20.000-et költünk benzinnel együtt. Számlák nyáron 40.000, télen 70.000. Élelmiszerre és egyéb bevásárolnivalókra (mosószer, alufólia, ha kell éppen akkor ruhaféle és minden ilyesmi) kb 80.000-90.000. Pelus, popsitörlő, posikrém a lánykámnak havi 10.000. Ennyi ha nincs épp valami extra kiadás.

Igazság szerint ha ügyesen gazdálkodunk, akkor így hogy hárman vagyunk nem kell hozzányúlni a gyeshez.

Ami aggaszt az az hogy nem tudom hogy mekkora esélyekkel tudnék elhelyezkedni később két gyerekkel. Nyugtassatok meg hogy mász is felvettek (nem vissza) már dolgozni két gyerkőccel.

Meg ugye az újszülött költségeit nem fedezi a családi pótlék, amivel nő a bevételünk. Persze még mindig ott a GYES csak nem szeretnék nagyon a határon mozogni. Szeretnék biztos lenni benne hogy két gyerekkel is tudunk majd felretenni (iskolára, jövőbeli lakásvásárlásra…)

Abba meg bele sem merek gondolni hogy mi lenne ha a párom elvesztené a munkahelyét (amúgy azt mondanám biztos állása van, de hát ugye ebben az országban mi biztos igazán :( )

Azt tudom hogy sokan sokkal rosszabb anyagi helyzetben is vállanak akár több gyereket is, de én szeretnék úgy lefeküdni esténként, hogy tudjam, nem szenvednek hiányt semmiben. Persze ez nem azt jelenti hogy okostelefont akarok nekik mire oviba mennek, hanem ésszerű határokon belül.

Ti, akik két gyerkőcöt vállaltatok, jobban álltok?

Annyit agyalok rajta, hogy hogy lenne jobb. Egynek mindent, vagy kettőnek, de kevesebbet…


2012. júl. 23. 14:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal rosszabb anyagi körülmények közé is bevállaltam a 2. gyereket. A leírtak alapján nem éltek túl takarékosan.
2012. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt megkérdezhetem hogy ti havonta mennyit költötök élelmiszerre és egyebekre? Tehát ami nem számlával kapcsolatos?
2012. júl. 23. 14:28
 3/21 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy amíg nem trágár vagy ok nélkül bántó a megyjegyzés, minden válaszadó hasznos lesz számomra.
2012. júl. 23. 14:29
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállaljatok 2.babát, ha szeretnétek,de tényleg!Ennyi pénzből meg lehet oldani simán szerintem,de ha folyton azon agyalsz, hogy "jaj vajon el tudok e majd helyezkedni,meg mi lesz ha férjem elveszti a munkáját,meg hasonlók",akkor előbb nyugodj meg:)Nehéz helyzetek mindig kialakulhatnak,akármi van,akárhány gyereket vállatok.

Amúgy nálunk most jön a 2.én gyest kapok+csp-t.Férjem alap fizuja 120ezer(de általában plusz munkával picit több,150körül).Ebből fizetjük az albérletet,rezsit,férjem beutazását Pestre, kocsink is van,igaz hitel mentes.Plusz kaja, ruha, meg ami kell...

Sokszor nagyon nem könnyű, de már nagyon várjuk a picit:)Ja és kisfiamnak megvan mindene hála Istennek, igyekszem alacsony költségvetéssel,változatosan főzni.A picinek meg alig kell venni valamit...

2012. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még csak egy gyerekem van,de rosszabbul élünk mint ti.

Ha a későbbiekben is úgy maradunk ahogy most akkor mi semmiképp,de a ti esetetekben én be merném vállalni.

Szerintem le lehetne faragni a 80-90 ezres bevásárlásokból és akkor szerintem nyugodtan fekhetnél le.

2012. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

4.vagyok, nálunk kb 40-50 jut mindenre!kaja,tisztítószerek,pelus,stb:)

Szerintem is lehet faragni a 80-90es bevásárlásból:)

2012. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is nagy dilemma lesz. Nem azzal van a gond, hogy felneveled. De azt a gyerkőcöt tanítatni is kell , és nem árt az "élet" indulásánál is segíteni. Szóval mi ezért nagyon gobdolkodunk rajta. A famíliában egyik részről volt segítségünk, másik részről nem. Látjuk a különbséget, és hát...
2012. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát, igen. Elég sok ez a 80-90 ezer. Most így a legtöbbet írtam ami el szokott menni. Nem tudom mit csinálok rosszul. Ti mennyit költötök havonta? Nálunk az egyszeri hónapeleji bevásárlás alapvető élelmiszerekből, higiéniai dolgokból... kb 25-30 ezer forint, és utána kb heti 10.000 forint megy el. Ezen felül ugye kb 3 háromhavonta cipő a kicsinek meg ruhavásárlás neki és így jön ki olyan 70.000-re. Biztos lehet ezt jobban is csinálni. Egyáltalán nem mondom hogy nem.
2012. júl. 23. 14:40
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is annyi a havi bevételünk, mint nektek, csak más az elosztás. Férjem keres 120at, én kapok 60-65öt+családi. És VAN hitelünk. Durván 200 a havi bevételünk, ebből 90 a hitel. A rezsi annyi mint nektek, ugyanolyan lakásban élünk, 2 szobás mint nektek. Kicsit tényleg el vagy szaladva az élelmiszer résszel, mert olcsóbban is ki lehet jönni. Hitel+rezsi kiadásunk havonta 140-150, így lehet számolni mennyit tudok beosztani 1 hónapban. Hát nem sokat. Így élünk 1 gyerkőccel, persze 2.at semmiképp nem vállalnék az én saját helyzetemben. Minden hó végén van még mihez nyúlnunk, picit le is rakunk, stb.

Vállalhattok 2. babát ha nagyon szeretnétek. Mások sokkal kevesebből élnek és vállalnak.

2012. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mi is kaptunk segítséget az egyik oldalról. (Lakás formájában) Ezért is dilemmázok rajta, mert tudom hogy mekkora szerencsénk van ezzel, hogy nem kell hitelt fizetni vagy albérletet. Másfelől viszont azt érzem hogy sokkal boldogabb gyerekkora lehetne a gyerekemnek ha lenne testvére. Akivel meg tudná beszélni kamaszkorában hogy mennyire elviselhetetlenek vagyunk mi szülők ... :)
2012. júl. 23. 14:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!