Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékkal vagy "torna...

Milyen játékkal vagy "torna gyakorlattal" lehetne rávenni 2 hónaposomat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk 2 hónapos oltáson, és a doki azt mondta hogy elkell mennünk aug-szept -be ilyen baba mozgás kiszűrő vizsgálatra (nem tudom a normális nevét) de azért mert a babám nem szeret hason lenni, és nem emeli magasra a fejecskéjét és még nem tolja fel magát kézzel. De egyébként hátról oldalra fordul, figyel ránk,mosolyog is, figyeli a fákat éles színű tárgyakat...5020 g és 57 cm.

Azt mondta a doki h jövő hónapban újra megnézi..de addig szeretnék segíteni a picinek én, csak nem tudom mivel, hogyan tudnám ösztönözni ezekre. Hason max 2 percet bír aztán elsírja magát, ekkor felveszem, és annyi. Tudnátok segíteni? Sokat jelentene!


2012. júl. 24. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk egy két hónapos gyereknek még nem kell feltolnia magát kézzel! Nem tudom miért vár el ilyet a doki!

Viszont az igaz,hogy a fejét tartania kellene!

Az én fiam is utált hason! Nekünk azt mondta a dokink, hogy többször keveset tegyem hasra. Ne várjam meg, amíg üvölt, de próbálkozzam!

Nálunk akkor szeretett már hason lenni inkább,amikor megtanult forogni. Utána már azért üvöltött, ha háton volt!:)

2012. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt ennyi idősen.Mi akkor kaptunk időpontot a 6 hetes csípőficam vizsgálatra és nekünk a doktornő mondta,h erősíteni kell a hát-nyak izmait.Nekünk azt mondta,minden este fürcsi után tegyük hasra.Persze utált hason lenni,1 perc után ordított,mint akit vernek. :( De próbálgattuk,mindig egy kicsit+igyekeztünk játékosan csinálni.Ami még fonots volt,hogy fel kellett húzatni a babát ilyen fél ülésbe,de inkább "hasprésnek" mondanám felnőtt értelembe.Azzal erősödik nagyon sok izma.Mindig egy picikét,nem hosszú percekig úgy tartva.Nekünk ezt 1 hónapig kellett csinálni,majd a kontrollon megdícsérték,hogy nagyon ügyes fiú és sokat fejlődött.

Egyébként ennyi idősen még valóban nem kell,hogy kitolja magát kézzel;bőven jó,ha tartja szépen a fejecskéjét.

Az meg teljesen jó,hogy már forog.Nálunk 4 hónapos volt,mikor ezt elkezdte csinálni!

Minél többet próbáljátok hasra tenni,még ha nagyon kicsit sikerül is,az is jó.

2012. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Azt (hasprés) szereti csinálni csak arról meg a védőnő állított le bennünket h meghúzzuk vele a karját :/ de a kicsi kacag -szinte- amikor azt csináljuk...nektek tényleg segített? És nem lett baja a kicsinek tőle?

2012. júl. 24. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:

??? Ez érdekes.Egyre több a lökött védőnő!Én azt gondolom,hogy egy ortopéd szakorvos,főorvos,had tudja már jobban mi jó egy gyermeknek fejlődés,izomzat fejlesztés szempontjából!

Az ég adta világon semmi baja nem lesz és nálunk sem lett tőle.Az ő ízületeik amúgy is sokkal rugalmasabbak,mint egy felnőtté és jobban bírják a "strapát".Nálunk ez maximálisan használt,egy hónap elég volt ahhoz,hogy fejlődjön.

Szerintem ne vedd készpénznek a védőnői tanácsokat,baromi "okosak" tudnak ám lenni!Volt itt egy anyuka a 8 hónapos babájával és róla pl. ránézésre megállapította az a "jó képességű",hogy autista(csak mert nem kúszott)!

szóval inkább 1 szakorvosban bízok,mint egy akárhonnan jött védőnőnek. :)

2012. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja,amúgy most lesz 6 hónapos a kisfiam és makk egészséges és tökéletesen működnek a végtagjai!! :)
2012. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bence_ ***** válasza:

Egyik gyereket úgy engedték haza a kórházból, hogy gyengék a hát izmai (4 napos).

3 napra rá hason fekve simán tartotta a fejét, 2 hónaposan a hasáról a hátára fordult. (utána hónapokig nem csinálta)

Csak azért írtam mert néha akkora baromságokat tudnak mondani. Egyik gyerek így fejlődik a másik meg amúgy. Mások.

2012. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a dokid kicsit kattant, már ne haragudj. 2 hónapos jó, ha annyira emeli a fejét, h ne fulladjon bele a takaróba, épp ezért utál hason lenni, mert RETTENTŐ FÁRASZTÓ és kemény meló tartani 1,5 kiló fejecskét azokkal a pirinyó nyakizmokkal!

hallgass rám, hagyd békén még vagy 3 hétig legalább, aztán napközben párszor nagyon rövid időre!!! kb. 20-40 mp-re fordítsd hasra, addig nem fog sírni (ha mégis, azonnal fordítsd vissza), és hasalj le te is vele szemben, h a tekintetetek találkozzon, és mutogass az orra előtt játékokat.

másik, h feküdj le hanyatt, fejedet emeld egy párnával, őt meg fektesd hasra a melleden, nem baj, ha nincs vízszintben, a lényeg, h hason legyen. ez tetszeni fog neki, ha emeli a fejecskéjét, vigyorogj rá nagyokat, vszeg vissza fog mosolyogni.

enyém 3 hós elmúlt, mikor megfordult hasról hátra 1-2 alkalommal. utána 6,5 hóig semmi!!! már azt hittem Dévénybe kell vinnem. most 10 hós, mászik, feláll. minden a legnagyobb rendben van.

tudd, h sem a doki, sem a védőnő marhaságait nem szabad gondolkodás nélkül megfogadni. nagyon jól tetted, h itt is megkérdezted.

2012. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Reméltem hogy megértitek az aggodalmam és van aki tud segíteni :)
2012. júl. 24. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!