Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog megérni az apaságra,...

Nihilistahedonista kérdése:

Mikor fog megérni az apaságra, hogy viselkedjek addig?

Figyelt kérdés

27 éves anyuka vagyok, 2 és fél hónapos a kislányom, a férjem pedig 28 éves. Rettenetesen el vagyok keseredve.

A kislány tünemény, cuki, mosolygós, csak akkor ordít, visít, sír, amikor oka van rá, márpedig egy ekkora gyereknek lássuk be sűrűn van oka rá. Épp most kezd elmúlni a hasfájós korszak is, egész nap nézelődik, magyaráz, de este mire a férjem is itthon van, nyűgössé válik, mint minden baba tudtommal. Én már jól tűröm, hozzászoktam, jobban kezelem mint eleinte. A férjem viszont elszomorítóan türelmetlen. 2 perc altatás után ma rárivallt a gyerekre, és rámorgott, mint ahogy a kutyáinkra szoktunk...

Elegem van, hogy állandóan azt mondja, majd akkor fog tudni babázni, amikor már nagyobb lesz. Mert mit csináljon vele, hisz még csak néz alig lát, stb...

A szívem szakad meg, a fürdetést is akkor vállalja csak ha külön kérem, ha hazajön meg sem nézi a babát, csak leül a számítógépe elé, és ki sem tudom robbantani onnan.

Már nem is kérek tőle segítséget, mert nem bírom látni ahogy feszülten járkál a babával.

Se a terhességem alatt, se azóta amióta megszületett a baba egy rohadt könyvet nem olvasott el, amiből okosodhatott volna, bezzeg engem nyaggatni tud, hogy most miért sír, mit csináljon, hány percig büfiztessen még, stb.

Most így elolvasva egy rettenetes férfinek tűnik, de nem az. Mindenesetre nem vagyok most büszke rá, holott felnézek rá azért amilyen ember. De most nagyot zuhant a szememben. Pont most.

A fenti kérdésben segítsetek nekem tapasztalt anyukák!

Köszönöm



2012. júl. 25. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, nyugodj meg! Sok férfi viselkedik így a baba születése után. Ők nem tudnak még mit kezdeni egy ilyen pici babával. Tényleg majd akkor fog tudni jobban babázni, ha már nagyobb lesz. Akkor viszont le sem fogod tudni vakarni őket egymásról. Próbálj meg kis feladatokat rábízni, vond be egyre több dologba, és ne "piszkáld", alakul majd ez magától, hidd el!
2012. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Én ugyan nem vagyok anyuka, de van egy testvérem, és mivel az ő családjukban gyakori vendég vagyok, pici belelátásom azért van.

Náluk ugyanez a felállás: anyu otthon a babával, apu meg dolgozik... és folytatja a hobbijait, mint a gyerek előtt, és bulizni jár, testvérem meg engedi, hogy legalább ő szórakozzon. Ha otthon van, leül a gép elé, rá se néz a kisfiára. Nem tudom, hogy ez mennyiben fog változni, mert a kissrác most lesz két éves, és az eddigi két év így zajlott le. Bevallom, én úgy látom, hogy vannak ilyen és olyan emberek, jók vagy rosszak, fontosak, érdekesek vagy megbecsülendőek - de nem mind apatípus. Van, aki nem tud mit kezdeni az ilyen pici gyerekekkel. Ha a baba nagyobb lesz és képes lesz kifejezni magát, akkor talán apuka is rájön, hogy tud vele bánni és foglalkozni.

Tesóméknál én már bele se szólok, ott sajnos nem ez a helyzet áll fenn - de remélem, hogy ez nálatok csak egy kezdeti zavar! Talán belejön, beleszokik ő is, hiszen neki is új ez a helyzet, és ő kevesebbet van a picivel egyedül, mint te, hogy muszáj legyen feltalálni magát. Két és fél hónap nem olyan sok így nézve, adj neki időt, türelem! Minden jót neked! :)

2012. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés. Van, amelyik férfi tényleg nem tud mit kezdeni egy kisbabával, van amelyik meg első pertől kezdve kötődik hozzá. A te férjed az előbbi. Azt nehéz megmondani, hogy mikor fog megérni rá. Talán a munkahelyi stressz is rátesz nála egy lapáttal. Jó lenne leülni vele egy nyugodt pillanatában, mikor a baba is alszik és elbeszélgetni, hogy ez így nem jó, mert ha ideges a babával, azt a kicsi is megérzi és még nyűgösebb lesz. Pár dologba vond be csak az elején, aztán egyre többe, persze csak ha az ideje engedi, nem fáradt, nyűgös ő is. Nem lehet ráerőszakolni a gyereket, ha nem akarja. Viszont ketten csináltátok, ketten vállaltátok, neki is részt kell vállalnia. Szervezz apás programot, mondjuk jelöljetek ki a héten egy napot, mikor 1-2 órát csak kettesben töltsön a lányával (persze előre instrukciókkal ellátva, hogy nagyjából mit hogy szoktatok), hogy ő is megismerhesse a kicsit. Vagy eleinte csak menjen el veletek sétálni, aztán lassanként hagyd rá a sétát, mondjuk egy héten egyszer.

Nem kell neki semmilyen könyvet elolvasnia, elég, ha te elmondod neki, hogy mit hogyan szoktatok csinálni, hisz te vagy vele a nap 24 órájában, te tudod minden rezdülését, nem a könyvek.


Az én párom minta apa, egy szavam se lehet, mikor hazajöttünk, a kezébe nyomtam a gyereket. Hát azt sem tudta, hogy kell fogni, de belejött. 6 hetes kontrollon már ő vigyázott a gyerkőcre, míg én elmentem a vizsgálatra (3 óra volt).


Viszont az öccse az a típus, aki nem tud mit kezdeni egy gyerekkel. Soha nem fürdette még, ha sírt, csak duzzogott, hogy nem tud aludni... Egyszer sem pelenkázta át, pl. húsvétkor elhozta locsolkodni, bekakilt a gyerek, és hiába volt nála minden "kellék", inkább hazavitte. 1 éves koráig durván mondva a gyerek nem is tudta, hogy ő az apja, mert reggel elment, este akkor ment haza, mikor már elaludt... Inkább az anyjánál volt egész nap, ott aludt, netezett, tv-zett, evett-ivott, csak a gyerek sírását ne kelljen hallgatnia. Most 2,5 éves a kisfiú, inkább csak kirakat apukának mondanám, mert ha elviszi anyósomékhoz, akkor le nem tenné az öléből, ott áll mögötte, hogy el ne essen, de otthon meg csak káromkodni tanítja, azt felveszi a telefonjára, és mindenkinek röhögve mutogatja, hogy a 2 éves gyerek hogy G.cizik, egyébként nem foglalkozik vele.


Szóval egy jó alapos beszélgetés, de ne legyen kényszer. Mondja el ő is, hogy mi a baja, mert így nem haladtok előre. Kitartás és boldog babás pillanatokat.

2012. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ettől félek már előre is hogy ilyen lesz a férjem.:( Mindene a számítógép egész nap azt bújja ha itthon van és nagyon félek hogy nem fog foglalkozni a babánkkal ha megszületik.:( Játszik,torrentezik stb.Csak mi ránk mikor lesz ideje azt nem tudom.:(
2012. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én páromnak a munka volt a mindene. Amíg a kórházban voltunk, volt egy nap amikor be sem jött megnézni minket. Mert neki sok a munkája... Aztán itthon is ez volt. Ő nem tudott itthon maradni az első pár napra, mert sok a munka. A hajam égnek állt! Teljesen elszomorodtam, hogy egy ilyen embernek szültem én gyereket! Azért, ha megkértem, hogy vigyázzon rá, megtette, már pár hónapos korában is. A mamám haldoklott a kórházban, őt látogattam hetente 3-szor. Ebből 1-2-szer a párom vigyázott a kisfiunkra. De hát akkor még csak evett, aludt. Simán lehetett mellette tvt nézni, netezni. Aztán elkezdtem edzeni járni, mert felajánlotta, hogy vigyáz rá. A 10 alkalmas bérletemet sem sikerült elhasználnom, olyan hamar ráunt a sitterkedésre.

Aztán a kisfiunk egyre mosolygósabb, értelmesebb lett és apukát egyre jobban kezdte érdekelni.

Kb 1 éves korától hurcolja magával minden felé. Büszkén mutogatja a munkahelyén. viszi a boltba, a fodrászhoz, vagy csak motorozni, biciklizni, sétálni.

Úgy gondolom, hogy Ő megijedt a hirtelen jött felelősségtől és attól, hogy megváltozott az életünk. De mostanra mondhatom, hogy jó apukája a most 21 hónapos fiunknak. Imádják egymást. Képes vele órákat autózni, homokozni. Együtt szerelnek, kertészkednek.

Tudom, hogy ha egyszer jön a tesó, azt majd sokkal jobban ki szeretné élvezni. Biztos vagyok benne, hogy az első pillanattól részese akar majd lenni mindennek.

Mi az elején is sokat beszélgettünk, de szerintem ez fontos is volt, hogy ne távolodjon még jobban el a fiától. És persze mi egymástól.

Beszéljétek meg Ti is! Ha mindenki elmondhatja, mi nyomasztja, bántja, az már egy nagy lépés a siker felé.

2012. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Huuu akkor én nagyon szerencsésnek mondhatom magunkat. A mi kislányunk két hős múlt és a terhesség alatt picit aggodtam, mert a pocakommal nem volt annyira elfoglalva, mint vartam. DE ahogy megszületett, hát úgy odavan. Már a szulesnel pityergett, h ott a kicsi, és egyből ő fogta meg, pelust cserélt, két hétig itthon volt, a hasfajps korszakban ringatta, puszilgatta, magán altatta, imádja! A múltkor szomorúan hozzá?bújt, h ő úgy félti, mi lenne ha elrabolnak, még ha majd másik férfi puszilgatja a hasat, nem pedig ő... Szóval szerintem oromapa filmbe illő jelenetek lesznek később... :-D annyira nagy segítség, éjjel ha ritkán nem alszik vissza, jön segít, stb. Segíts a ferjednek, h rajojjon miket kéne csinálnia... Ne eroszakold, csak terelgesd. Hátha belejon. Apum sem igazán tudott babakent mit kezdeni velem, gyerekként nem is igazán vooltunk jóban, de most, imadjuk egymást, és ő is odavan az unokaert, ahogy a nagyi is. :-D sok sikert és boldogságot, még kitartást!
2012. júl. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha alapvetően rendes ember a férjed,akkor bízhatsz benne,hogy majd feltámadnak az apai ösztönei. teljesen átérzem a csalódottságodat,átéltem magam is,iszonyú kétségbeesett voltam. nem tehetsz sokmindent,ha ő kirekeszti magát a családotokból,akkor zaklatásnak vesz mindent,ami a babával kapcsolatos. talán egy egyszerű és jó taktika,ha mindig boldogan és lelkesen mesélsz és törődsz a kislányoddal,egy idő után őt is érdekelni fogja,mi ebben olyan jó. kitartást és sok boldogságot kívánok.
2012. júl. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Véletlenül nem ugyanaz a férjünk:D?

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna+ az én férjem még féltékeny is a kisfiunkra, amiért nem jut rá annyi idő, mint régen.

Nekünk 4 hónapos a kisfiunk, már nem sír annyit, többet lehet vele játszani, így a férjem is egy picit többet foglalkozik vele, persze csak, ha van hozzá kedve. 3 hónapos elmúlt amikor először elaltatta.

Mi hetente beiktatunk egy közös napot, amikor vagy ketten vagyunk a férjemmel, vagy együtt sétálunk, fagyizunk a babával. Akkor szívesen tolja a babakocsit. Így nem kerül háttérbe, és a kocsiban a baba sem sír.

Bízom benne, hogy lassan tényleg összeszoknak, addig meg húzom én az igát.

2012. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!