Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyósomtól nem kapott a...

Az anyósomtól nem kapott a fiam semmit az első mikulására. A másik unokának lehozta a csillagot az égről - sógornőm dicsekedett -. Papírokért most el kell menni az anyósékhoz, hogy viselkedjek vele? Ez volt a fiam első mikulása, nagyon bánt!

Figyelt kérdés

Hozzá kell tenni, hogy az anyós nincs oda a fiúnkért, mert nem lány lett. Gyakorlatilag nem hajlandó tudomásul venni, hogy van. Meg sem fogja, nem látogatja rendesen mondván, hogy a másik unokájának szüksége van rá, mert az iskolába el kell indítani, el kell hozni, és hétvégén is vigyáz rá. Ezért a mi fiúnkra végképp nincs ideje. - ez a kifogás. De egy telefont néha megereszthetne, hogy hogy van a fiam. A páromat nem zavarja, szerinte az anyja szereti a gyerekünket és engem is. - na persze az anyós nem a párom előtt akciózik, hanem amikor nem hallja mit mond, hátha a párom azt hiszi, hogy hazudozok róla és ellenem fordíthatja. Ti mit tennétek a helyemben? Hagyjam szó nélkül? Karácsonyra is a másik unokája használt dolgait akarja adni az én fiamnak, amíg a másik unoka újat kap. Már minden bajom van a karácsonyozástól is, tudom, hogy alakít majd valamit.

- ne haragudjatok, hogy hosszúra sikerült, de most költöztünk másik megyébe, nincs még egy barátom sem, akivel megbeszélhetném az ilyen dolgaimat.


2010. dec. 9. 18:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

az én anyósom sem vett semmit a kislányunknak első mikulására, bár egy házban élünk vele. édesanyám vett, meg is mutatta webcamen, sajnos nm tudta elhozni mert apu beteg lett, messze is laknak.

igaz h csak 4 hós a lányom, de azért ő is nagyi, nm csak anyukám...neki is eszébe juthatott volna, főleg h tőlünk kapott. ez van. átnézek rajta ahogy eddig is tettem.

2010. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a fajta ember,aki egy újszülöttről v pár hónapos babáról tudomást sem vesz,mert nem kötődik hozzá érzelmileg,és a baba sem tudja még kifejezni iránta az érzelmeit-gondolom egészen picike még a gyermeked,eszik,alszik és kész.Megvan a véleményem az ilyen emberről,legyen az nagymama akár,úgy még rosszabb.A nyílt összetűzéstől tartanék,de a lehető legminimálisabbra csökkenteném le a kommunikációt és érintkezést,majdcsak észreveszi magát.
2010. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, 4 hós a kisfiam, még kicsike, de már mosolyog az emberekre, bújik néha a másik mamához, tehát azért ki tud már egy-két dolgot fejezni. Én magam nem tudom mit tegyek, tisztelem, mert a párom anyja, de a fiamat nem hagyom! Szerencsére az én szüleim imádják, azt sem tudják mit adjanak neki, már le kell őket hűteni, hogy ne vegyék meg a 25. popsikenőcsöt is :-) De az anyós megkeseríti az életemet, és a párom nem áll mellettem sajnos. Egyedül vagyok ezzel a gonddal. És ott a másik oldal, a másik unoka...aki mindenben a legjobb, legokosabb, stb. és persze ezért mindenből a legjobb jár neki...akkor az én fiam most "rossz gyerek" a szemében?
2010. dec. 9. 19:24
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem vagy egyedül ezzel a problémával:)

Mi tavaly kb. fél évig laktunk az anyósomnál, nem vett a Picurnak, aki Mikuláskor 6 hós volt, semmit, persze idén se...


Engem utál az anyósom, a kisfiamat nem.


Ahol tud, ott tesz keresztbe... Folyton piszkál: múltkor kérdi "Te is teszel el savanyúságot?" mondom, "nem, kicsi a lakás, nincs spájz", persze ez csak kifogás, mert lenne hová eltenni, de nem teszek el, egyrészt, mert 1 évben, ha 15dkg savanyút megeszünk, akkor is túlzok. Csak nem tudtam, hogy mit mondjak a bunkó kérdésére...


Az anyósok már csak ilyenek, ahol tudják, ott piszkálják a menyüket. Ez van... Remélem SOHA NEM LESZEK ILYEN, mert ez rémes.


Hogy mit tegyél?

Nem tudom: én is utálom, hogy szinte mindig használt cuccot kap tőlük a kisfiam...

2010. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon is megértelek téged.Mi is így vagyunk az anyóssal csak a lányom 3 és fél éves.Ő sem kapott soha semmit.Se karácsony,se mikulásra,se szülinapra,se névnapra.Igazából sajnos nem tudsz mit tenni.A férjednek kellene a sarkára állni.Nálunk azt is mondta nem számított még unokára tőlünk pedig 8 év eggyütt élés után született a kislányom.Egyszerűen féltékeny.Nem is kíváncsi az unokájára.A kislányomat elvitte a férjem hozzá de 1 óra múlva itthon voltak mert a kicsi sírt és nem akart nála lenni.Persze mindenért minket okol.Úgyhogy eggyütt érzek veled.Sajnos mindig lesz ilyen nagymama.Bocsi a kisregényért.
2010. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Az is lehet,hogy úgy van vele,mint itt is olvasom-sok anyuka,hogy mivel még pici a baba,nem kell neki semmi,mert úgysem fogja fel,akkor meg minek...?Na ettől feláll a hátamon a szőr..Az ilyet arra ítélném,hogy élje át jópár éven keresztül,hogy nem kap egész évben az égvilágon semmit sem,mert hát már úgyis öreg,meg beteg,meg ő már felnőtt,minek neki...
2010. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy te hogy tégy nem tudom.Én így tennék(sokszor teszek is a saját anyósommal)Amit velem tesz azt átköltöm,hogy pl a barátnőm/testvérem mit mesélt ki tett vele mit és ez,hogy megbántotta nem is megy oda többé mert nagyon rosszul esik stb.

A te variációdra:

(persze ezt kedvesen mesélni)Egyből észreveszi magát.

Képzeld XY(anyós)ahogy hívod úgy mondod neki a barátnőm mesélte,hogy a mama nem vett az unokának semmit stb stb és ez milyen rosszul is esett a barátnőmnek és így tovább.

Szóval csak finoman óvatosan és hidd el meglesz a hatása.

Én ezt nem hagynám mert nagyon sza.ul esne,de gondolom te sem repkesel a boldogságtól,hogy ilyen kedves anyóst fogtál ki.Sok sikert mert ha ilyen bunkó akkor megérdemli.

2010. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ugyanilyen.

A mi gyerekeink a 4 és 5 unokája, 3 éves a fiam, 10 hós a lányom.

Mindig hangoztatja, h mennyire szereti az unokáit, és milyen sokat költ rájuk. Keresztelőre aranylánc+kereszt vett az első 3 unokának, a fiam 5000 ft kapott, a lányom semmit-kellett az első unoka szülinapjára.

Mikuláskor a fiam kapott egy nagyon nagyon nagy virgácsot, egy pici csokival, a lányom egy kicsi virgácsot.

Iszonyatosan rosszul esik, mert a másik 3 unoka nagyon szép mesekönyvet kapott.

Ráadásul a fiamnak októberben volt a születésnapja, egy pici autót kapott, és egy zacsi pufi kukoricát.


Nem bántana, zavarna, ha az első 3 unokának nem hozná le a csillagokat az égből. És a leendő unokájának már nem vett volna egy bőröndnyi ruhát.


Nem tudom miért vagyunk mi a púp a háta közepén. . . próbálom nem tudomásul venni a dolgait, de nagyon bánt

2010. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigieket! Én sem értem, hogy mi miért vagyunk számkivetettek. Én tanultam, dolgozom normálisan, egész életemben 1 napot voltam munkanélküli, a párom szintén, igyekszünk mindent megadni a fiúnknak, nem egy elhanyagolt akárkik vagyunk. De neki semmi sem jó. Csak a lánya, aki állandóan ordít vele és kutyának se nézi, azt várja, hogy mikor hal meg, mégis ők a szentek a fiával. A párom bezzeg mindenhová elfurikázza - benzinköltség nuku - segít nekik ahol tud, fát vág, bevásárolunk - na azt kifizettetem vele -, soha nem volt még, hogy ne adjunk neki a névnapjára-szülinapjára ajándékot, stb. A lányáék meg le se tojják. Engem nem is érdekelne, hogy velem milyen, de az unokák között miért kell különbséget tenni? Az én szüleimnek 5 unokájuk van és mindegyik egyformán kapott mindent. Ne a fiamon verje le a port, akkor mondja meg, mi baja van. De erre esélyem sincs, mert ha feltenném neki a kérdést azonnal rohanna a páromhoz, hogy én keverem a sz*rt. Már volt rá példa sajnos.
2010. dec. 9. 22:18
 10/23 anonim ***** válasza:
Az én egyik nagymamám születése óta nem vett semmit a gyerekemnek, egy pár zoknin kívül, pedig megtehetné. Szinte felé sem néz, de mindenkinek eldicsekszik, hogy ő mennyit van vele. A lányom 6 hónapos, volt már névnapja,és mikulás is mégsem kapott semmit. Mikor én gyerek voltam velem is eljátszotta ezt, közben pedig mondogatta nekem, hogy emlékszem-e milyen sokat voltam náluk, meg hogy szerettem ott lenni. Hát szinte soha nem maradtam náluk, mert nem szerettem ott lenni.
2010. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!