Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jaj, nagyon megijedtem! Rossz...

Jaj, nagyon megijedtem! Rossz a látása a kislányomnak?

Figyelt kérdés
3 hetes lesz a babám.Ilyenkor még nem látnak,és nem is tudnak fókuszálni,ezt én is pontosan tudom.A lányom szeme a kórházban huzatot kapott,a gyerekorvos írt fel szemcseppet,tegnap volt a védőnő is,nem mondott semmit.A lányom szépen nyitogatja a szemét,sok ideig szokott nyitva lenni,pislog is.De nem baj,hogy még olyan furcsán állnak a szemei?Mintha bandzsítana.De nem is annyira erősen,csak ugye ők még nem tudnak fókuszálni.Mégis annyira félek.Mondom szépen nyitogatja,semmi gond nincsen ezzel,de...Ugye nem lesz rossz látása a lányomnak/nem lesz bandzsa?
2012. júl. 26. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi! Neki még szabad bandzsának lenni. Kislányom 6 hónaposan is bandzsított még. Védőnő azt mondta, párhuzamos szemmozgásnak 1 éves korára kell teljesen kialakulnia. Most 18 hónapos és semmi baja a szemének. :)

Amúgy pedig bátran kérdezd ki a védőnőt, ez a dolguk, hogy sok mindent elmondjanak, de időközönként elfelejtik, hogy mit mondtak el és még mit nem.

2012. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kis bandzsi lesz még két hétig, aztán elmúlik. Ez életkori sajátosság.

Hogy később milyen lesz, nem lehet tudni, de a mostani jelenségtől független. (Nálunk: kancsal, szemüveges Apuka, kancsal, szemüveges Anyuka és a gyereknél, - most kell lekopognom - két éves, de úgy néz ki, nincs gond. Ezzel azt akartam mondani, hogy az öröklődés elképzelhető, de ezt sem kell, Hála Istennek, biztosra venni. Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz. Most pedig nyugi!)

2012. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk senkinek se rossz a látása.
2012. júl. 26. 09:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg nincs okod az aggodalomra.
2012. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónaposan is bandzsított még, azt mondta a doki, hogy semmi baja a szemének, majd ha 1 évesen is ilyen, akkor foglalkozzunk vele. Lassan 3 éves, ennél szebb szemeket ritkán látni, mint az övé (persze ez csak elfogultság, de a lényeg, hogy semmi baja a szemének). :D
2012. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!