Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úszó vagy futó szemölcs...

Bogyo110 kérdése:

Úszó vagy futó szemölcs kezelése eltüntetése?

Figyelt kérdés
1.5 kislányomon a lábán 3 db úszó szemölcs van voltunk dokinál ö a bye wart nevezető krémet ajánlotta ezt használjuk már 3 hete de semmi estleg valakinek valami tapasztalata?
2012. júl. 26. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is volt, bőrgyógyászatra kellett vinni, ott egy speciális kanállal kivették neki. Kb 0,5 percig tartott, de nagyon sírt szegény. Még nem volt egy éves, és a hónaljában volt. Sokáig a karját sem emelte fel, úgy kellett erőltetnem, hogy legalább meg tudjam nézni, minden rendben van-e a helyével.
2012. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak majdnem 2 hónap kellett amire elmúlt. Bőrgyógyászaton írtak rá valami ecsetelőt, ami nagyon csipte de hatásos volt.Sajnos már nem tudom a nevét
2012. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is volt, 4 db uszodaszemölcs a popsiján. Házidoki írt rá krémet. Unguentum antisepticum, 3 hét alatt elmúltak. Barnás színű krém, és nem csíp.
2012. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jobb a krém, mint a beavatkozás, hosszú folyamat a gyógyulás, de érdemes kitartani, természetesen orvosi felügyelettel (főleg kisgyereknél).

Nem jó kapkodni, és váltogatni a különböző módszereket.


Mindig kicsi legyen a körme, hogy ne tudja elkaparni.


Ezt kimásoltam:


"A helyi kezelések közül az egyik legismertebb és fájdalommentességének köszönhetően talán legnépszerűbb gyógymód a lokális, kenőcsös eljárás. Elterjedésének sikere elsősorban annak köszönhető, hogy a természetes anyagokat tartalmazó kenőcsök sokszor nyújtanak hatékony alternatívát a mechanikai vagy fizikai eljárásokkal szemben. A helyi, kenőcsös kezelés számos előnnyel rendelkezik: a szemölcsfertőzésnek legjobban kitett kisgyermekek esetében is biztonságos és jelentős kockázat nélkül – és ami talán az ő esetükben a legfontosabb: fájdalommentes – megoldást nyújtanak; a szemölcs elleni kenőcsök közvetlenül a szemölcsön fejtik ki a hatásukat, mélyen beszívódnak a szemölcs belsejébe, így sokszor képesek eltávolítani az „üszkös” sejtnövekményeket is; védőréteget képeznek a szemölcs felszínén, elősegítik a bőr gyógyulási folyamatát, védik azt a kedvezőtlen külső behatásoktól. Viszont több hátrányuk is van a többi therápiás lehetőséggel szemben: a lokális kenőcsös eljárás hatékonysága kisebb, így a kezelés hosszabb ideig tart, illetve a szemölcs "visszatértének" esélye a szakszerűen elvégzett invazív bevatkozáshoz (ilyen például a sebészet és a fagyasztásos) képest nagyobb.


A népi gyógymód a vérehulló fecskefű nedvét javasolja felvinni a szemölcsre. Ma a patikákban kaphatóak különböző ecsetelők, paszták. Ezeket a szereket azonban tilos ép bőrön használni. Ebből a szempontból is fontos a kezelési útmutató pontos betartása. A kezelés során képződött elhalt szöveteket el kell távolítani steril bőrollóval, vagy pengével. Ez nagyon óvatosan végzendő művelet, mivel ha az élő szövet is sérül, az könnyen elfertőződhet. Ha a szemölcs fájni kezd, a kezelést abba kell hagyni és helyette szakorvoshoz fordulni. Ha a szemölcs az arcon, vagy az anogenitális helyeken jön elő, akkor „házi kezelés” helyett mindenképp szakorvoshoz kell fordulni."

2012. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!