Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos,6,5 kilós...

3 és fél hónapos,6,5 kilós babának mennyi a napi kajaadagja?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én nem szoktam mérni. Az enyém is ilyen idős és 6,1 kiló. Amennyit kér, annyit eszik.Bezabálni ugysem fog. Napi kb 5-6 szor cicizik és éjszaka alszik 8-9 órát. De úgy tudom, hogy a baba súlyát ha felszorzod 150-nel annyi grammot ehet, vagyis kell ennie egy nap, hogy fejlődjön.

Viszont ha többet kér, sztem nem baj, én biztos nem éheztetném. Van mikor több kell neki, van hogy kevesebb. Te se eszel mindig ugyanannyit. Hidd el ő már tudja mennyi elég neki.

Minden jót. És szép a súlya, pont jó, ne aggódj. Ha sokat enne nehezebb lenne.:)

2008. máj. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testsúlyát beszorzod 120 grammal, akkor megkapod a napi minimumot, amit ennie kell, ha 150-nel szorzod, akkor a maximumot kapod. Amúgy a kislányom 2 hétig nem ette meg a minimumot sem, mégis hízott, úgyhogy szerintem ez a tejedtől is függ.
2008. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Köszi a javítást, ezt én se tudtam. De egyébként már nem mérem, csak az első 2 hónapban mértem, azóta eszik akkor amikor kér, de fogalmam sincs mennyit.A fejlődése jó.

Jó babázást nektek.

2008. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosítok, a 120 a minimum, de 180 amaximum, mert a 150 az átlag :)

Vagyis 6,5*120=780 ml minimum, 6,5*180=1170 ml maximum a napi adag, ezt el kell osztani annyifelé, ahányszor eszik egy nap.

2008. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 150-nel kiszámoltam, kb. 160 ml ehetne alkalmanként, most van, hogy megeszi a 2 dl-t és alig bírja ki a kb. 4 óra hosszat, amíg megkapja a következő adagot. Nem merem növelni az adagját.
2008. máj. 7. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú, kezdek kétségbe esni, a kisfiam sokkal kevesebbet eszik négy hónaposan. Jövő héten megyünk mérésre, ha jól fejlődik nem baj, hog keveset eszik?
2008. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!