Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehetnek fehér pöttyök...

Mitől lehetnek fehér pöttyök a fiam alsó ajkán és nyelvén? Anyatejes,2hónapos

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szájpenész lehet. A gyógyszertárban tudsz venni Boraxglicerint (rózsaméznek is hívják), ezzel kenegesd neki. Fültisztítót beledugod az üvegbe, és szép óvatosan végigkened neki. Nem lehet túladagolni, nem ártalmas, nyugodtan használhatod. (És nem is drága, 2-300 forint.)


Egy dologra még figyelj: valahányszor ilyet veszel észre, mindig kezeld, mert belekerülhet a pisibe-kakiba, és belepálva a pelusba az intim tájakon is gombásodást okozhat. Ha ilyet tapasztalsz (csúnya, piros pöttyök, erős vörösödés), akkor felváltva kezeld popsikrémmel és Canestennel.


Remélem, tudtam segíteni.

2012. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló tökéletesen leírt mindent!

Annyit javítanék, hogy nem kell nagyon óvatoskodni, inkább enyhén dörzsölni. Nekünk a fültisztítós megoldás nem vált be, és nem is tartom biztonságosnak. Helyette: gézlap + az ujjad.

A melledet is kend át a szerrel minden szopinál!!

2012. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták a kórházban, hogy minden szopinál a cicit + a száját is gyakran. És tényleg ha már megvan a szájpenész akkor az ujjadra gézlap, belemártod és ledörzsölöd. Magától nem fog lejönni.
2012. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedvesek vagytok:)
2012. júl. 26. 23:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is volt. Viszont nekünk sem a fültisztítós sem a gézlapos megoldás nem jött be. A cumit kentem be vele és így adtam oda neki. 1-2 nap alatt lejött neki :)
2012. júl. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindent kezelj le rózsamézzel, ami a szájába kerül, még a kanalat is, amivel a vitamint adod, a cicidet, a cumiját, stb. Naponta többször kezeld le a kis száját rózsamézes gézlappal, nyugodtan lehetsz határozott. Ha rövid idő múlva piros pöttyös lesz a popsija, ne ijed meg, akkor ért végig a szervezetén, erre is van speciális popsikrém a patikában, de ez a jelenség nem minden gyereknél fordul elő.
2012. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon köszönöm:)
2012. júl. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!