Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz megtanítani a gyermeket...

Nehéz megtanítani a gyermeket önállóan kanállal enni és önállóan pohárból inni? Ki hogyan csinálta? Nehezen ment? Mennyi idősen kezdtétek?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos lesz pár nap múlva. Eddig nem igényelte a kanalat, szerette, hogy én etetem. Viszont már szeretne ő is kanalat. De azzal amit művel!!! Az eddig szépen evő és nagyon jól evő kislányom a kanállal mindent csak maszatol, jut belőle mindenhová, csak a szájába nagyon kevés, mostanában nagyon keveset is eszik. Nem mondanám magamat rend és tisztaság mániásnak, de úgy érzem, hogy ez valami borzalom és iszonyat nagy türelem kell hozzá, mire lánykám megtanul rendesen enni.
2009. júl. 17. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Itatásra van tippem-fürdőkádban gyakoroljatok.
2009. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen bedőltem a szakirodalom által gyakran emlegetett "FÉL ÉVES KORÁRA MÁR"- hát lehet, hogy a többség igen, de az én 22 hónapos lányom kb. 4 hónapja szokott pohárból (is) inni, és kb. 2-3 hónapja volt hajlandó evésre használni a kanalat, úgy, hogy ő fogta meg.

Szerintem ez ugyanolyan változó lehet, mint pl. a mozgásfejlődés- kinek mikor üll, áll, stb. a Picije.

2009. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8 hós a fiam, a kanál még nem téma. De pohárból inni azóta szépen iszik, mióta megkezdtük a hozzátáplálást, azaz 5.5 hós kora óta. Én vettem neki itatót, nem szerette. A kórházban az első néhány napban kapott extra tápszert, pohárból. Szépen ivott, pedig csak 1-2 napos volt. Igazából nem a babán múlik sokszor, nekünk kell rájönni, hogy itassuk, hogy ne sok follyon egyszerre a szájába, de menjen is. Legjobb ha egy átlátszó pohárból itatsz /látod, hogyan folyik/ és a pohár alját fogod, míg a baba kétoldalt a poharat. Mostanra odáig jutottunk, hogy felemeli a poharad belavírozza a szájába, majd az első korty után magára önti. De nem baj, nyár van:-) GYakoroljatok!
2009. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13 hónapos a fiam és csak ha etetem akkor eszik, soha nem kérte a kanalat, hogy ő. De ha kérné gyorsan le is beszélném róla, majd eljön mindennek az ideje, nem kell eröltetni. Inni viszont már 8 hónaposan egyedül ivott csőrös pohárból, most vár kis üvegből is tud.
2009. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hós és pohárból szépen iszik, már egyedül is tudja tartani.

Az etetésnél két kanállal dolgozunk, az egyik mindig az ő kezében van, próbálkozik de csak ő is kavar, meg maszatol, meg mindenhová kerül az ennivaló, ( arcára, nyakábam hajára...stb ) ritkán a szájába.

Nálunk köves a konyha így ha leesik az ennivaló csak fel kell mosni. Gyereken előke, és azt hogy pancsoljon vagy dobálja az ennivalót azt nem engedem.

A kanállal önállóan evés elég sokára sikerül nekik a nagyobbik fiam úgy kétéves korára tudta a szilárdabb ennivalót maga megenni kanállal, a levest meg két és fél - három évesen. Mondjuk én amit csak lehetett azt engedtem kézzel enni.

Türelem és kitartás.

2009. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igazából én még várnék ezzel az önálló evés ivással, apuka viszont nagyon erőlteti.
2009. júl. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!