Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babavíz vagy forralt vizet...

Babavíz vagy forralt vizet adsz inni a babádnak? Tápszerhez melyiket használod?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Babaviz (JANA)vásárlásán gondolkodom, mert valahogy elegem lett a sima víz forralásából, valahogy nem guszta, nem tudom a tetején mik úszkálnak, talán vízkő????? és fémes íze is van, bár Bp-i vagyok.

Milyen edénybe forraljátok a vizet? Zománcos? Rozsdamentes acél?

A babavízet lehet adni forralás nélkül úgy tudom.

Tápszerhez szeretném használni, illetve nagy melegbe itatni vele, ha persze megissza :)


2012. júl. 30. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Babavizet!
2012. júl. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ma megyek is venni, de vettem egy kis üveggel, próbaként, azt majd megitatom a gyerekkel.


Ha nem fogy el 24 óra alatt egy üveggel, akkor mit csináltok vele? Úgy tudom addig adható forralás nélkül. Forraljátok? Vagy inkább hagyjátok és megisszátok inkább ti?

Nem tudom, hogy a nagyobb üveg elfogyna-e, a kisebb meg tuti kevés, ezért kérdezem.

2012. júl. 30. 06:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Én forralt vízzel adom a tápszert.
2012. júl. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Én 8 hónaposan kezdtem itatni vízzel, mert én szoptattam, így a tápszeres részhez nem tudok hozzászólni. De eleinte babavizet adtam, 1 éves kora után sima csapvizet is kapott. Mikor még csak babavizet kapott, akkor másnap még simán odaadtam neki. Egyébként ha forraltam vizet (nagyon ritkán), akkor zománcozott edényben forraltam.
2012. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 hónapos és ki kell egészíteni tápszerrel a cicis tejet, meg a nagy melegbe próbálok itatni vele pár korty vizet.
2012. júl. 30. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Akkor még picuri a babád. :) Ebben az esetben inkább babavíz kisebb kiszerelésben, ami 2 napon belül elfogy, vagy megiszod te a maradékot. Esetleg veszel egy új zománcos edényt, amiben ugye még nem főztél és abban forralod a vizet. Én a mellszívómat fertőtlenítettem forralással és engem az idegesített, hogy bemattította az alkatrészeket. :S A vízkő rakódott le rajta. Aztán olvastam, hogyha citromlevet rakunk a vízhez, akkor nem lesz ilyen. Ez bevált. Nyilván a baba vizéhez nem lehet citromlevet önteni, csak gondoltam ez is hasznos lehet, pl. cumisüveg fertőtlenítésénél.

2012. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
Én szentkirályit adok neki, igaz nem tápszeres, csak teának, vagy simán, na meg tejpéphez is. Én szénsavmentes vizet iszok, így abból kap, vagyis együtt isszuk meg. :-)
2012. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos a babám, babavízzel csinálom neki a tápszert. Csak az első pár hétben tartottam be a 24 órát. Szerintem ezt csak a biztonság kedvéért írják rá, nem hiszem, hogy 24 óra után már annyira tele lenne bacival. Nekünk kb 3 napig tart egy üveg, és a harmadik napon is forralás nélkül adom neki, soha nem volt még semmi baja.
2012. júl. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Én vettem vízszűrő kancsót.KB 5ezer ft,de megéri,előbb utóbb behozza az árát.De a lányom babavizet is kap.Van a Janán kivűl a Vivien,az talán olcsóbb.A babavizet nem szoktam forralni,és a csapvíz forralásához vízforralót használok.(És igen,vízkő úszkál a tetején,elég gusztustalan.Én sem iszom meg a sima csapvizet.Pfff...)
2012. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!