Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdés=ordítás? Mi történhetett?

Fürdés=ordítás? Mi történhetett?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, kb 3-4 napja vettem észre, hogy amikor fürdik, játszik szépen, de elkezd sírni...eleinte azt hittem, hogy azért, mert kiveszem, pedig ő még maradni szeretne. Tegnap nem vettem ki, de akkor is elkezdett sírni, pedig békében játszott, egyszer csak elkezdett pityeregni. És égtelen sírásba tokollott ez a fürdetés is. Soha nem csinálta ezt. Mindig szépen fürdött, amikor kivettem és törölgettem akkor néh türelmetlenebb volt olyankor sírt, de soha nem így és ilyenkor. Azt hittem, hogy csípi a víz, megnéztem van e rajta seb amit csíphet, de nincs, a kukiját nem hagyta megmosni, de ezt már betudtam annak, hogy nagyon sírt és türelmetlen volt, ki akart jönni, kapaszkodott belém hevesen. Járt már valaki így? Mi lehet a baj? Valamit rosszul csinálok?
2012. júl. 30. 08:55
 1/4 Disi ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, de apával szokott fürdeni. Először szépen eljátszik, aztán ha közben meglát, akkor kezdődik a sírás és nem hagyja abba míg ki nem veszem és akkor a kezemben megnyugszik. Mostanában nagyon anyás, de akkor sem értem, hogy ha addig szépen eljátszott, előtte is látja hogy ott vagyok akkor hirtelen mi jön rá ami ennyire felzaklatja. Lehet hogy ez is valami időszakos dolog náluk.
2012. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes...mi is kipróbáltuk már, hogy csak apáva fürödjön, hátha én vagyok a baja, de nem akkor is sírt. Tegnap apa nem jöhetett be a fürdőbe, játszott szépen, hozzá sem szóltam direkt, csak néztem, aztán láttam, hogy eltörik a mécses, gondoltam, hogy azért, mert a teknősbékája nem úszik, odamentem, hogy felhúzom neki, és ahogy húztam fel, egyszerre elkezdett bömbölni.

Tényleg érthetetlen számomra, hogy mi történik vele.

2012. júl. 30. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt átmenetileg kb. 1 éves korában. Úgy másfél hónapig tartott, aztán egyik pillanatról a másikra megint elkezdte imádni a pancsizást. Szerintem hirtelen elkezdett félni a kádban, mert mindig mászott fel az oldalára, hogy ki akar jönni. Meg nem is ült le abban az időszakban. Most másfél éves, és békésen játszik.
2012. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam, amióta fürdetőkarikában fürdik, azóta nem marad ha karika nélkül teszem be. Elötte, a hajmosást is szerette és semilyen rossz élmény nem érte. Biztonságban érezte magát a kezemben. De most 11 hónapos és egy ideje már nem sokáig hajlandó a karikával sem fürdeni. Azelött, nem lehetett kikönyörögni.
2012. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!