Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vezessem be a darabos ételt?

Hogy vezessem be a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos. Az evésével nincs gond, nem válogat. Tudom, hogy még nincs lemaradva a darabos ételt illetően csak nem tudom jól csinálom e? A kölesgolyót imádja, és nagyon szépen rágcsálja. Ha rizset főzök neki akkor azt csak belekeverem a főzelékbe, azt is megeszi. De tegnap pl adtam neki kenyérfalatkát, ami nagyon pici volt, és attól öklendezett. Mikor próbáljam meg újra? Vagy mivel próbálkozzak. A kenyérhéj nem jó, mert állandóan leharapja, és úgy kell kikotornom a szájából, de az almával is ezt csinálja. Ti miket próbáltatok még?
2012. júl. 30. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Én felvágottat adtam neki paradicsom belsejével.

Amikor már ezt szépen ette, akkor pici kenyeret.

11 hós és saját kezéből harapja a kenyeret, hozzá a felvágottat és paradicsomot.

Kb. 2-3 nap alatt szokott meg egy új ízt.

pl.: kenőmájsasos kenyér paradicsommal

a titok nálunk a paradicsom volt, mert azt imádja, és azt adtam neki túlnyomórészt az elején.

2012. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
lassan probald meg, hogy a fozelekbol az egyik hozzatevot csak villaval nyomod szet, pl. brokkoli, karfiol nagyon jol szetnyomhatok, aztan novelni a villaval széttort zoldseg arányát, a gyumolcsot meg reszeli, persze ha lehet. En pl a kortet is almaraszelon reszelem, nem olyan sima, es igy is megeszi
2012. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!