Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok a 11 hós babátoknak...

Mit adtok a 11 hós babátoknak enni? Milyen étkezési szokásaik vannak? Hogyan vezessem be a darabos ételeket?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 11 hós, de még mindig tolja ki a darabos kaját.
2009. júl. 21. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Babám 11 hós és én már 10 hósan elkezdtem adni neki a darabos kaját.Pl: kenyér héj, túrórudi piskóta.Érdekes azokat elcsócsázta.Már akkor volt 8 foga.De ha darabos bébiételt adtam kiköpte, így leturmixoltam, de így is maradt benne darab.Így megedte.Mindig próbálkoztam most már talán megeszi.Deazt enné amit mi.Azt viszon akármilyen db-os megeszi.

Most viszont alig eszik.Egy üveges kaját nme eszik meg egész nap.Szereti a rostoslevet, cappy őszilé!Tejszelet, joghurt (darabos), puding..

2009. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11 hós kislányomnak még csak két fogacskája van lent. Próbáltam én is darabosat adni neki (villával összetörni), de mint aki citromba harapott! :-) Nem is erőltetem. Néha-néha majd újra próbálom. Uzsi után egy-egy cikk almát viszont élvezettel elrágcsál. Kölesgolyó sem volt siker (meg szerintem az csalóka, mert elolvad és csak ráragad a szájpadlására), inkább friss gyümit adok neki. Reggeliként általában joghurt vagy túró, valamilyen gyümölccsel, vagy gyümölcs valamilyen gabonával. Ebédre a korának megfelelő zöldségből főzi. Majd uzsira ismét gyümi. Reggel és este szopi. Ez eddig úgy tűnik, hogy elég neki. Kiflicsücsköt, kekszet sem adok még neki, nekem az valahogy nem szimpi. A két fogacskájának elég az alma vagy répa (és hozzáteszem: egészségesebb is). Majd ha kinőnek fent is a fogak, akkot jöhet a többi rágcsálnivaló(addigra már úgyis 1 éves lesz).
2009. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sem eszi meg a lányom a darabosat, csak ha magának harapja. Kiflit, kenyérhajat, barackot harapja, az almát ha tartom neki egészben akkor a három fogával elreszeli. Nekem reggel este tápszert kap, délelőtt általában nyers gyümölcsöt zabkásával délután valamlyen főzeléket husival vagy anélkül.
2009. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!